Perfumy a osobowość człowieka

Perfumy, Zapachy, Perfumerie Forum: dyskusje, opinie, recenzje: perfumy męskie, perfumy damskie, kosmetyki, wody toaletowe, wody kolońskie.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:49

Perfumy a osobowość człowieka

Każdy powinien mieć w swojej szafce kilka markowych perfum. Noszenie odpowiedniego zapachu nadaje indywidualny styl do twojej osobowości. Zapachy jakie wybierasz i sposób w jaki lubisz pachnieć pozwala innym poznać istotną część twojej osobowości. Perfumy również idealnie spełniają swoje zadanie jako oznaka miłości. Dzięki swoim eleganckim kształtom butelek i pociągającym zapachom należą do najbardziej ekspresyjnych upominków. Perfumy mają wiele swoich odmian zapachowych; od owocowych po piżmo, od pikantnych po delikatne, morskie zapachy. Jednakże tak wiele odmian perfum może spowodować ból głowy u nie jednej osoby. Ten artykuł ułatwi nam wszystkim w podjęciu decyzji doboru odpowiedniego zapachu.

Obrazek

We współczesnym świecie zarówno wygląd jak i zapach nierzadko uważane są za wizytówkę człowieka. Dlatego też wybór perfum powinien być dobrze przemyślany i dobrany nie tylko do nadarzającej się okazji ale także do osobowości. Ocena zapachu jest sprawą bardzo subiektywną, dlatego też nie można żadnych opinii uznać za lepsze czy gorsze. Dokonując zakupu należy wiedzieć, że nie ma uniwersalnych zapachów czy perfum. Zapach powinien być dostosowany do cech charakteru, preferowanego stylu ubioru a nawet nastroju. Wybierając zapach, nie powinniśmy podejmować decyzji zbyt pochopnie i zbyt szybko, pod wpływem chwili. Pamiętajmy, że perfumy potrzebuję dużo czasu aby w pełni rozwinąć swój aromat. Jeśli kupujemy perfumy w drogerii poprośmy obsługę aby psiknęła nam perfumy na bloterki i zabierzmy je do domu. Pamiętajmy aby bloterki nie stykały się ze sobą i nie zmieszały zapachów. Umieśćmy je w osobnych miejscach naszej garderoby. Po powrocie do domu, gdy emocje opadną łatwiej jest wybrać ten odpowiedni dla nas zapach. Analiza z perspektywy czasu powoli uniknąć rozbieżności z naszymi preferencjami. Korzystanie z propozycji naszych przyjaciół czy rodziny często okazuje się nietrafionym sposobem. I nie tylko dlatego, że każdy ma swój indywidualny gust. Ale także dlatego, że ta sama perfuma potrafi zmieniać zapach u różnych osób ze względu na różny ph skóry.

Dla ludzi, mających kłopot z odpowiednim doborem perfum, przydatne są rozwiązania łączące w sobie wiedzę z dziedziny medycyny, psychologii oraz najnowszą technikę. ”Zapach idealny” ma za zadanie uwzględnienie takich czynników jak: rodzaj, typ czy wartość ph skóry. Ponieważ właśnie te składniki decydują o rzeczywistej woni perfum.

Istnieją również metody, które opierają się na analizie najważniejszych cech osobowościowych danej osoby: jego stylu życia, ulubionych potraw, preferowanych kolorów czy sposobów reagowania w nagłej sytuacji. Rozwiązując krótki test w specjalnym punkcie kosmetycznym, pomoże ci dobrać niepowtarzalne, dedykowane perfumy.

Ważnym czynnikiem przed dokonaniem ostatecznego zakupu powinien być również nasz budżet. Pomimo, że dla wielu zakup markowych perfum może być tylko zachcianką czy kaprysem dla innych może stanowić poważny wydatek dla rodzinnego budżetu. Zanim więc wybierzesz butelkę zastanów się ile jesteś skłonny wydać.

Pamiętajmy, kupujemy perfumy a nie butelkę. Nigdy nie sugerujmy się wyglądem butelek. Nawet te o najbardziej przemyślnych i najpiękniejszych kształtach mogą zawierać zapach, który przyprawi ciebie o ból głowy.

źródło: http://www.webshock.com.pl/perfumy-a-os ... czlowieka/

autor: silver fashion
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 gru 2012, 08:34

Ja kiedyś czytałam, że lwy (a jestem spod znaku lwa) to kobiety namiętne, gorące, lubiące tajemniczą atmosferę, nutę orientu i odrobinę luksusu. I coś w tym chyba jest, bo moje ulubione jak dotąd perfumy (właściwie to woda toaletowa) były w czerwonej buteleczce, miały nazwę "Fire" i pachniały drzewem sandałowym, imbirem i innymi egzotycznymi cudami natury :) Używając ich czułam się seksowna, powabna, elegancka... :) Były idealne! Niestety, od 3 lat nigdzie ich nie widuję :(
veryAnka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2011, 01:39

Postautor: veryAnka » 07 sty 2013, 09:00

Tak, czesto dobiera sie zapachy do znaku zodiaku :)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 17 sty 2013, 12:11

Ale z kolei mój narzeczony stosuje tak różne perfumy, że wątpię, żeby miało to jakikolwiek związek z Jego charakterem :D Chyba, że chodzi o to, że gdzieś tam podświadomie jest snobem, bo wybiera same drogie rzeczy - Hugo Boss, Armani, Calvin Klein... :D Całe szczęście, że można jeszcze czasem gdzieś kupić makrowe perfumy w niższej cenie, bo gdyby nie polowanie na okazje - z pewnością bym zbankrutowała :D Tak tak, ja a nie On, bo takie rzeczy zwykle dajemy sobie w prezencie na różne okazje :-))

A tak w ogóle to czasami myślę, że powinnam być mężczyzną, bo te zapachy dla panów są dużo lepsze niż te dla pań :) Też tak uważacie? Damskie perfumy bardzo często są jakieś takie...mdłe i nietrwałe, a męskie zawsze fajnie pachną i dłuuugo można się cieszyć ich zapachem.
betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 17 sty 2013, 15:07

Oj tu się zgodzę. Sama uwielbiam męskie zapachy i uwielbiam się wtulać w mojego ukochanego :)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 22 sty 2013, 10:12

I ja dołączam do wielbicielek męskich zapachów. Rzeczywiście aż przyjemnie wtulić się w tak przyjemnie pachnący sweter czy koszulę (z odpowiednią zawartością w środku oczywiście ;))
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 23 sty 2013, 14:02

lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 04 lut 2013, 15:16

ja tez uwielbiam męskie zapach...nic tak na mnie nie działa ze strony faceta jak jego zapach, jeśli zapach mi się podoba to jestem już w 50% jego, a cała reszta to same wiecie...wychodzi w praniu :P
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 11 lut 2013, 09:44

Awatar użytkownika
eagon3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2015, 20:50

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: eagon3 » 04 sie 2015, 01:25

A co myślicie o takim pomyśle na prezent: http://oryginalneprezenty.pl/1269-produkty-pszczele
Pan Zagłoba z Trylogii Sienkiewicza na pewno by się ucieszył, ale myślę, że to chyba ciekawy i praktyczny prezent, co?
Awatar użytkownika
Duroi91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:43

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: Duroi91 » 11 sie 2015, 11:02

Przydatny poradnik. Warto takie czytać.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: szyna » 16 lis 2016, 11:37

Ja akurat jestem spokojna z natury, a zapachy lubie z pazurem;-).
eduardo77
Level 1
Level 1
Posty: 226
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:53

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: eduardo77 » 02 lip 2019, 00:54

Ja jestem spokojny i tez lubię wyraziste zapachy.
Alina24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2019, 12:05

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: Alina24 » 02 lip 2019, 12:13

To niesamowicie ciekawe jak wybór zapachu zależy od naszego charakteru. Ja uwielbiam zapachy, które mają w sobie coś niebanalnego i nieoczywistego. Zwłaszcza te świeże zapachy, które mimo to są także mocne i wyraziste. Ostatnio wpadłam na Perfumy Diptyque i to była miłość od pierwszego spryskania! To perfumy, które wyrażają mnie w 100%
costa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:00

Re: Perfumy a osobowość człowieka

Postautor: costa » 08 lip 2019, 19:22

bardzo ciekawy temat - nie raz na ulicy spotykam kobiety które nie potrafią dobrać do siebie perfum, albo są zbyt słodkie albo ciężkie na porę dnia. ja na szczęście mam wokół siebie facetów którzy znają się na temacie i zawsze dostaję trafione perfumki :) a co do sklepów gdzie kupujemy to głownie sephora albo douglas :) np na https://kuponiarnia.pl/promocje/sephora/ czasami trafiam na fajna zniżki i kody promocyjne na perfumy. Przydaje się zwłaszcza przed świętami, kiedy trzeba uzbroić połowę rodziny w prezenty :)

Wróć do „Perfumy, Zapachy, Perfumerie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość