Badania w ciąży

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
suterena
Level 1
Level 1

Badania w ciąży

Postautor: suterena » 29 cze 2018, 12:00

Dziewczyny, jakie badania prenatalne najlepiej zrobić sobie w ciąży? Nie jestem już najmłodsza i bardzo boję się o moje dziecko. Chciałabym wiedzieć, czy wszystko z nim ok jeszcze przed porodem. Słyszałyście o takim rozwiązaniu jak amniopunkcja? Czy to faktycznie jest takie skuteczne, jak o tym mówią?

PaulinkaMik
Forumowicz
Forumowicz

Re: Badania w ciąży

Postautor: PaulinkaMik » 02 wrz 2018, 22:33

A staracie się też jeść odpowiednio w ciąży? :) zastanawiam się bo ja sama wykupiłam jadłospis w ciąży od Michała Wrzoska i o wiele lepiej się czuje jak jem według niego. Sporo warzyw, w ogóle zdrowe rzeczy, wyniki mi się też poprawiły. I jak na razie mimo że 7 miesiąc to wcale nie przytyłam dużo, myslę że dzięki temu też będzie mi łatwiej po ciąży z sylwetką
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 05 wrz 2018, 11:07

Suterena, odpowiadając na Twoje pytanie: może zgłoś się do tego centrum medycznego http://centrum-medyczne.com.pl/badania-prenatalne.html i niech tam lekarze zadecydują, jakie konkretne rodzaje badań prenatalnych będą wskazane. W końcu zdrowie Twoje i Twojego przyszłego dziecka jest najważniejsze.
barbab
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: barbab » 10 wrz 2018, 11:47

Myślę, że takimi podstawowymi badaniami w ciąży są badania prenatalne. Takie badania dają nam możliwość, poznania stanów zasadniczych elementów budowy i czynności organizmu dziecka jeszcze na etapie życia płodowego. Warto o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
anaxurifs
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: anaxurifs » 10 wrz 2018, 12:33

Dzięki wielkie za sprawdzone info. Myślę, że z całą pewnością mi się to przyda :)
Vectra34
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Vectra34 » 28 paź 2018, 17:07

Jeśli chcecie a zapewne chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o badaniach prenatalnych to zerknijcie na ten bardzo ciekawy portal badania prenatalne Bardzo dużo sie stad dowiedziałam. Myślałam dotychczas, że wszystkie z tych badań są badaniami inwazyjnymi, a tu okazuje się, że wcale tak nie jest. Jedno z nich badanie przesiewowe opiera się na ultrasonografii i testach biochemicznych oraz na testach genetycznych. Myślę, że to każda z kobiet powinna zrobić.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”