Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Kornelia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2016, 15:40

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: Kornelia » 12 kwie 2017, 18:29

Ja właśnie sie dowiedziałam, że koleżanka ma raka wątroby mimo tego, że nigdy nie piła... nie ma sprawiedliwości na tym świecie ;(
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: serwerux1 » 12 kwie 2017, 19:24

polecam poczytać co głównie powoduje raka i nowotwory:

https://patolodzynaklatce.wordpress.com ... aki-i-rak/
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: kumpel » 19 maja 2017, 08:47

Jeśli o wątrobę chodzi to mogę dorzucić jeszcze stronę http://szczesliwawatroba.pl/ . Taa wiedza okazała mi się przydatna, kiedy dziadek zaczął mieć z nią dość poważne problemy. Chciałem wtedy wiedzieć coś na jej temat.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: koro » 07 cze 2017, 11:32

często takie problemy mogą być spowodowane niedomaganiem dróg żółciowych, u mnie się to objawiało tym że po cięższych posiłkach bolał mnie brzuch i miałem wrżenie jakby to trawienie nie było taki ejak trzeba, teraz zdarza mi się przed psiłkami brac cholestil max, jak byłem na komunii w rodzinie to takiego cięższego, tłstszego jedzonka cięzko uniknąć ale na szczście nie było problemu i czułem się ok
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: szyna » 12 cze 2017, 09:55

Przede wszystkim wątroba nie lubi tłustych potraw.
eyenn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2017, 09:07

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: eyenn » 21 lip 2017, 09:11

Ból wątroby? Na stronie https://adamed.expert/bol-watroby-co-robic-w-przypadku-dolegliwosci-watroby są opisane najczęstsze przyczyny i oczywiście objawy by wiedzieć, że faktycznie to nam dolega. W większości przypadków takie bóle spowodowane są złą dietą (przede wszystkim tłustą) oraz w niektórych przypadkach faszerowanie się tabletkami na odchudzanie lub suplementami, ktore niestety, ale znacznie wyniszczaja watrobe... o piciu alkoholu nie wspominam bo to niszczy najbardziej :)
Awatar użytkownika
shady001
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2017, 22:42

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: shady001 » 25 sie 2017, 22:49

No trochę nie moja działka... Nie będę w stanie pomóc...
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: berni99 » 29 sie 2017, 18:46

Oj wiem cos na temat dolegliwości związanych z wątrobą - cierpię wiecznie na niestrawność ( a nie powiem jak to facet lubię zjeść tłusto i koniecznie na ostro ). I potem to niestety szybko wychodzi - kłucie w okolicach wątroby czy trzustki. U mnie z niestrawnością dobrze radzi sobie Syrimarol 150 dostępny w każdej aptece ale wiadomo tu nie ma reguły i jeśli dolegliwości dokuczają coraz mocniej lepiej przejść się do lekarza.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: dusia » 19 wrz 2017, 14:06

Przyczyn może być wiele, chociażby zwykła niestrawność. U mnie na wszelkie objawy niestrawności działa Sylimarol - można go kupić w każdej aptece bez recepty. Kosztuje niewiele, działa szybko. Mąż też czasem zażywa jak zje coś bardziej tłustego czy wypije za dużo alkoholu.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: Leonidas » 06 lis 2017, 22:12

Moja wątroba ewidentnie nie lubi grzybów, w tym pieczarek oraz smażenia w głębokim tłuszczu. Żeby nie bolała mnie wątroba staram się unikać tych produktów, ale nie zawsze jest to możliwe dlatego wspomagająco biorę Hepaslimin https://www.apteka-melissa.pl/produkt/hepaslimin-30-tabl,6103.html No przecież też muszę mieć coś z życia, a dzięki tym tabletkom moja wątroba trochę łagodniej przechodzi pewne dolegliwości.
pawelzursynowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 04 lip 2016, 23:18

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: pawelzursynowa » 04 cze 2018, 21:39

Ja uważam, że dobrym pomysłem będzie porozmawiać o tym z jakimś farmaceutą. Ja na dyżury aptek Katowice zawsze sprawdzam sobie, która apteka w mojej okolicy jest jeszcze otwarta i w drodze z pracy podjeżdżam i rozmawiam jak pozbyć się problemu, który akurat mnie męczy.
filipinka888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2018, 21:44

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: filipinka888 » 17 lut 2019, 13:07

Jak się ma chorą wątrobę to warto pić herbatę z ostropest plamisty https://www.herbapol.com.pl/produkt/ostropest-plamisty , wtedy zaczyna nasz organizm lepiej funkcjonować i trawienie się poprawia i regulacja pracy naszej wątroby. Ziołowe produkty pomagają wiele razy.
Cuda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2016, 22:39

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: Cuda » 26 lut 2019, 14:35

Wiele czynników może mieć wpływ na chorą wątrobę. Niekiedy może to być także uwarunkowane genetycznie. Nie ma jednak co popadać w smutek, z tym też da się żyć. Na co dzień można wspomagać pracę tego organu sięgając przykładowo po dostępny bez recepty Hepatil complex. Znajdziemy go zapewne w każdej aptece.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: Kamilka75 » 28 mar 2019, 12:54

Zgadzam się z Cudą (?) , że wiele czynników ma wpływ na chorą wątrobę, czasem to nie jest zależne od nas. By w pełni dowiedzieć się, skąd się coś wzięło i na co chorujemy, oczywiście lekarz jest konieczny. Zbada, będzie kazał wykonać próby wątrobowe i wszystko będzie jasne. Ja to mogę Ci jedynie powiedzieć, że możesz spróbować zastosować https://www.herbavis.eu/produkt/sangre-de-drago , często jest polecany przy różnego rodzaju chorobach.
Zdrowa-kobieta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:57

Re: Chora wątroba-jaka może być przyczyna?

Postautor: Zdrowa-kobieta » 23 kwie 2019, 13:15

Może być wiele przyczyn chorej wątroby, jedną z nich może być nieprawidłowe odżywianie - nadużywanie alkoholu oraz ciężkich i ostrych potraw. Ja też miałam problemy z wątrobą, jednak udało mi się to wyleczyć. Medycyna chorób zakaźnych Łódź zdziałała cuda. Lekarz traktował mój przypadek indywidualnie.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość