Dieta

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Paullaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2013, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Dieta

Postautor: Paullaa » 06 sty 2013, 23:47

Mam pewien problem jestem bardzo chuda mam 18 lat i ważę tylko 40 km i chcę przytyć ale mi to nie wychodzi . jem głównie fast foody śpię zazwyczaj do godz 13-14 i jak wstanę jem zupkę chińską i potem na kolację pizze .. albo jakieś zapiekanki czy coś jem co dziennie w innych godzinach nie przepadam zbytnio za normalnym jedzeniem rzadko jem kanapki albo normalne obiady ... czytałam dużo że kobieta z niedowagą może mieć problem z zajściem w ciąże bo ma mało witamin czy czegoś tam .. mogli byście doradzić mi co jeść i ile razy dziennie żeby przytyć i się zdrowo odżywiać ?? proszę ! :( :( muszę przytyć z 5 kg .
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 07 sty 2013, 11:50

może to jest spowodowane z nieprawidłowościami hormonów tarczycy, polecałabym udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie krwi tsh, jesli będziesz miała jakieś wyniki poza normą lekarz powinien dać Ci skierowanie do endokrynologa
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 07 sty 2013, 13:41

zgadzam się z lolipop, konsultacje z lekarzem na pewno nie wyjdą ci na niekorzyść, niedożywienie/niedowaga jest traktowanie na równi z otyłością i jest to poważny problem. Robić coś na własną rękę może po pierwsze nie przynieść efektu, po drugie zaszkodzić.
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 10 sty 2013, 15:02

Ty chcesz przytyć czy się zatruć? Jedzenie fast foodów i jedzenia z proszku może jedynie zniszczyć Ci wątrobę - jeśli nie masz predyspozycji do tycia, to Ci nie pomoże. Zgłoś się do lekarza, na pewno powie Ci co jeść, by zdrowo przytyć ... nie truj się więcej.
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: Dieta

Postautor: Arturoo » 25 wrz 2017, 12:50

Dieta przy odchudzaniu jest bardzo ważna fakt, ale polecam też zabieg Fala uderzeniowa EAT Skin Shock wykonywany w Rzeszowskiej Mojej Estetyce, żona skorzystała i jest bardzo zadowolona z efektu, co tu dużo mówić, ja też ;) : http://www.mojaestetyka.pl/eat-skin-shock-fala-uderzeniowa/
MaryAnn84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2017, 21:58

Re: Dieta

Postautor: MaryAnn84 » 25 wrz 2017, 20:38

Najlepiej w pierwszej kolejności wybrać sie do lekarza. Specjalista powie w czym tkwi problem i określi jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza. Dodatkowo, ponieważ jesteś w wieku kiedy zaczyna się decydować o swojej przyszłości warto przy okazji zrobić sobie kurs dietetyki online: http://www.kursdietetyki.pl. Dzięki temu nie tylko sama się dowiesz jak komponować dietę, ale także rozwiniesz swoje kwalifikacje zawodowe. Dietetyka jest obecnie na topie i warto się rozwijać w tym kierunku.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Dieta

Postautor: danielozzo » 26 wrz 2017, 08:56

Jestem zdania, że najskuteczniejsze diety dostaniemy u specjalisty. W tym przypadku będzie to dietetyk. Po to uczył się kilka lat, żeby wiedzieć jakie pokarmy do siebie dobrać i w jakiej ilości je podawać. No i oczywiście powinien wiedzieć jak dopasować żywność do poszczególnego klienta, tak żeby zgadzało się np. z jego alergiami etc.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dieta

Postautor: AinEingarp » 26 wrz 2017, 09:08

Czasami wizyta u lekarza jest faktycznie niezbędna. Problemy ze schudnięciem mogą wynikać z różnych chorób.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: Dieta

Postautor: daniellozo » 09 paź 2017, 13:41

Po dietę najlepiej sięgnąć u dietetyka. Dopasuje on nam odpowiednio do naszych potrzeb i przystosowania organizmu konkretne posiłki na każdy dzień. Dodatkowo dietetycy powinni znać się na różnych aspektach chorobowych i alergicznych, dzięki czemu powinniśmy mieć gwarancję, że nie zaszkodzimy swojemu zdrowiu eksperymentując samemu z jedzeniem.
verdina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 gru 2013, 14:38

Re: Dieta

Postautor: verdina » 03 lis 2017, 12:10

Najlepiej zasięgnąć opinii kogoś kto się zna, najlepiej lekarza. Ale pamiętaj że jedzenie fast foodów to nie jest dobry pomysł. Najlepiej pilnować zaleceń zdrowej diety i jadać pięć posiłków dziennie w regularnych porach.
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Dieta

Postautor: barbab » 10 lis 2017, 12:01

Szczerze przyznam, że nie jestem zwolenniczką rygorystycznych diet. Grunt to zmienić nawyki żywieniowe, a dietę można wzbogadzić dodatkowo o błonnik ponieważ ma wiele cennych właściwości. Mi spodobał się tak zwany błonnik hi fiber, tutaj http://zielarskie.pl/blonnik-pokarmowy-czym-jest/ znajdziecie więcej informacji na ten temat.
julianka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:00

Re: Dieta

Postautor: julianka » 10 lis 2017, 14:26

oj chciałanym miec taki przoblem, zeby musiec przytyc a nie schudnąc :) wydaje mi sie że powinnaś jeść częsciej i nie fastfoody tylko normalne obiady
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Dieta

Postautor: kreatywny » 30 lis 2017, 18:44

Dieta nie zawsze musi wiązać się z chęcią schudnięcia czy przytycia. Zbilansowana dieta w ciąży jest niezbędna do zdrowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia mamy. na http://mamaluch.pl/ciaza-i-porod/dieta-w-ciazy/ można znaleźć wszystkie informacje na ten temat.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:12

Re: Dieta

Postautor: hilorek » 04 gru 2017, 12:26

Ja uważam, że temat diety należy najpierw przedyskutować z dietetykiem. Warto udać się do odpowiedniego specjalisty. Najlepiej pracować nad sobą pod jego okiem, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na stronie https://www.tourmedica.pl/ znajdziecie bazę lekarzy, między innymi dietetyków, którzy pomogą zdrowo wrócić do formy.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dieta

Postautor: AinEingarp » 04 gru 2017, 17:15

Tak jest zdecydowanie najlepiej. Wtedy dieta dopasowana jest do naszych potrzeb.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość