Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: abrakadabra » 02 sty 2013, 10:12

Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Każdy z nas z całą pewnością niejednokrotnie pożywał herbatę. Jest ona przecież jednym z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszym) trunkiem na świecie. W dzisiejszym artykule postaram się napisać specjalnie dla Was artykuł w którym poruszę kilka kwestii.

Pierwszą będzie herbata jako całość i czym się ona różni od herbat, które można znaleźć w marketach a w drugiej, zdecydowanie bardziej rozbudowanej części postaram się Wam napisać nieco więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości herbat zielonych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z całym moim dzisiejszym wpisem na temat herbat.

Każdego dnia wiele osób w Polsce piję filiżankę herbaty. Niestety w zdecydowanej większości są to herbaty zakupione w marketach – tzw. ekspresówki. W związku z tym ludzie w większości nie mają zielonego pojęcia o tym co piją. W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Wam 2, moim zdaniem warto zaprezentowania rodzaje herbat. Wszystkie te herbaty posiada w swojej ofercie ten sklep z herbatą, który osobiście bardzo poleca.

Zacznę może o herbaty zielonej. Zielona herbata jest chyba najbardziej znaną, zdrowotną herbatą na świecie. Niewiele osób wie, że liście herbaty zielonej, od razu po zebraniu nie są poddawane procesowi fermentacji, a po prostu od razu suszone. Dzięki temu zachowują w sobie tak wiele pozytywnych właściwości, które wpływają na nasz organizm. Mało kto ma świadomość tego, że napar z zielonej herbaty, który pochodzi z pierwsze parzenia działa na nas pobudzająco. Jest to spowodowane dużą zawartością teiny. Kolejne zaparzanie działa na nas uspokajająco. Warto również pamiętać o tym, że zielona herbata hamuje rozwój bakterii w naszym układzie pokarmowym, obniża ciśnienie krwi, jednocześnie poprawiając krążenie. Zielona herbata posiada równie fluor, który chroni zęby przed próchnicą. Jest również niezwykle bogata w witaminy C, E oraz B jak i wiele soli mineralnych. Dla kobiet niezwykle wartością informacją z całą pewnością będzie również fakt, że zielona herbata w dużym stopniu pomaga w przypadku odchudzania.

Kolejnym rodzaje herbaty o którym chciałbym dzisiaj wspomnieć jest herbata biała. Jest to jeden z najrzadszych, a jednocześnie najcenniejszych rodzajów herbat. Pączki z których wytwarza się herbatę białą (jeszcze zanim się rozwiną) zbiera się jedynie na wiosnę. Ponadto krzewy z których się je zbiera zazwyczaj ukrywane są przed słońcem, aby nie wytwarzały chlorofilu.

Cały ten cykl sprawia, że ceny herbat białych są zdecydowanie wyższe niżeli innych rodzajów herbat.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/dlaczego-warto-pic-zielona-herbate/">Dlaczego warto pić zieloną herbatę</a> - semrafin

autor: semrafin
Patka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2012, 15:43
Lokalizacja: Warsaw

Postautor: Patka » 02 sty 2013, 13:39

Uwielbiam herbaty! To mój ulubiony napój. Nie lubię jednak "śmieci" z herbat ekspresowych. Dla mnie najlepsza herbata to herbata liściasta.

Co do herbat zielonej i białej - obie znam i obie uwielbiam. W tej chwili przede mną stoi szklanka z białą herbatą:) Herbata biała jest dużo delikatniejsza od zielonej. Polecam ją każdemu, kto nie lubi gorzkiego smaku zielonej herbaty. :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 04 sty 2013, 09:15

ja tez lubię herbatę, piję głównie zieloną i czerwoną, natomiast czarną średnio lubię, teraz jest dostępna w sklepach herbata zielona liściasta w torebkach ;) fajne rozwiązanie dla zabieganych lub do pracy ;)
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 10 sty 2013, 15:03

Lubię zieloną herbatę, często piję- zwłaszcza że jest taka zdrowa :) no i zapobiega starzeniu się komórek ;)
Karla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:37

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: Karla » 31 lip 2015, 00:33

Nie mogę się zupełnie przekonać do zielonej herbaty. Ten smak kompletnie mi nie odpowiada i strasznie zniechęca. Dlatego też ograniczam się do picia zwykłej czarnej herbaty tylko dobrej jakości. Lubię też czasem dla urozmaicenia wypić jakąś herbatę owocową, earl grey albo pu-erh, ale to raczej sporadycznie.
olenka27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:55

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: olenka27 » 01 paź 2015, 13:11

A ja niestety nie dam rady pic zielonej...probowalam i nie potrafie sie przemoc, a chcialam bardzo, bo ma super dzialanie..znalazlam jednak rozwiazanie i kupilam ekstrakt z zielonej w tabletkach http://www.naturala.pl/Produkt/130/ekst ... ej_herbaty
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: AinEingarp » 05 paź 2015, 16:22

Zwykłej zielonej herbaty też nigdy nie lubiłam. Natomiast przekonałam się do niej odkąd pije smakowe - cytrynową czy grejpfrutową. Taka jest o wiele lepsza.
chrzastka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2015, 01:07

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: chrzastka » 07 gru 2015, 18:50

Herbata to dla mnie napój bogów :D Uwielbiam herbatkę szczególnie w jesienne, chłodne wieczory-takie jak teraz :) Szczególnie zielona herbatka jest w moim guście. Mam nawet artykuł który opisuje dlaczego właśnie zielona herbata jest lepsza i zdrowsza (zabija np. niektóre bakterie o czym kompletnie nie wiedziałam) od innych :)

Ogólnie można tu poczytać trochę na temat zdrowych herbat i ich właściwościach

http://www.sklepsmakosz.pl/rozgrzewajace-herbatki-na-dlugie-jesienne-wieczory
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: AinEingarp » 02 lut 2016, 14:21

Z tego co słyszałam to akurat zielona herbata wychładza organizm. Więc raczej nie nada się na rozgrzewający napój zimową porą.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: szyna » 10 mar 2016, 09:09

Zielona herbata jest bardzo silnym antyoksydantem, ale jeszcze silniejszym jest herbatka z czystka. To swego rodzaju bomba antyoksydacyjna, może nie smakuje najlepiej, ale czasem warto się poświęcić dla zdrowia (czystek bardzo mocno oczyszcza organizm).
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: daria12 » 11 mar 2016, 12:25

Najlepsza jest zielona z różnymi dodatkami. Obecnie raczę się z pigwą i granatem.
Grimas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2016, 09:18

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: Grimas » 14 mar 2016, 09:24

Hmmm ostatnio piłam zieloną herbatę z pomarańczą jak dla mnie pyszności.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: Wesoły żniwiarz » 11 kwie 2016, 21:01

Zielona herbata w ogóle jest dobra, ma też dobry wpływ na ludzki organizm. Zdecydowanie najbardziej podchodzi mi zielona herbata z Herbapol.
rafinka99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2016, 22:36

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: rafinka99 » 23 kwie 2016, 20:29

Ja w odchudzaniu stosuje therm line fast , który w składzie ma zieloną herbatę. Dzięki temu usuwane mam toksyny z organizmu oraz z towarzystwem pokrzywy fajnie redukuje cellulit wodny,. Bardzo polecam suplement jak i osobno herbatę zieloną.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Postautor: koro » 16 maja 2016, 11:39

Kiedyś nie przepadałem a teraz chętnie piję zieloną, lubię z pigwą i granatem big active, moja druga połówka często kupuje zielone, czerwone, ostatnio nawet odchudzające, ja dla sprbowania zacząłem pić active burn, całkiem niezła mam nadzieję, zę trochę zgubię kg.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość