Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:08

Dlaczego obecnie na rynku znajduje się tak wiele środków odchudzających? Wszystko wskazuje na to, iż wynika to z pogłębiającego problemu otyłości w społeczeństwie, a także w łatwości ich zakupu. Magia tego typu preparatów odchudzających zwykle kończy się po wypróbowaniu pierwszego opakowania. Niestety pozostaje rozczarowanie i nie rozwiązany problem, czyli zbędne kilogramy.


Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że preparaty na odchudzanie których używają, wcale nie mają statusu leków, są po prostu suplementami diety. Jednym słowem są zwykłymi środkami spożywczymi, które być może – jak niektóre z nich – wzbogacą naszą dietę na przykład o witaminy, ale nie sprawią że skutecznie schudniemy.

Tymczasem jak wiecie organizacje prozdrowotne co i rusz, wysyłają alarmujące komunikaty o pladze otyłości, jej skutkach. A jakie skutki wywołuje otyłość? Może to, że preparaty nie zadziałały wcale nie stanowi aż takiego dramatu?

Otóż niestety czas jaki tracimy na używanie tego typu preparatów gra na naszą niekorzyść. Najczęściej pogłębiają się schorzenia wywołane przez nadwagę. Prędzej, na przykład, może pojawić się cukrzyca typu II, w tętnicach odłoży się płytka miażdżycowa, która może doprowadzić do zawału, a na wątrobie pojawią się stłuszczenia, które upośledzą jej funkcje… Takich przykładów schorzeń można by wymienić jeszcze wiele.

Jeśli zatem preparaty odchudzające nie zadziałały, to co zrobić? Odpowiedź wydaje się oczywista – udać się do fachowca czyli dietetyka. Czy nie wystarczą rady koleżanek, rodziny, fora internetowe?

Pytanie należy postawić takie: A czy jeśli masz inny problem natury zdrowotnej, czy też tak postępujesz? Czy może częściej udajesz się do lekarza? Przecież zdrowie to cenny skarb. Jeśli zatem masz problem z nadwagą lub otyłością, a Twoje BMI wskazuje powyżej 25, zwróć się do ekspertów z dziedziny odchudzania. Poszukaj dyplomowanych dietetyków. Niech pomogą Ci dobrać skuteczną dietę odchudzającą, której metody będą Ci odpowiadały. Jednocześnie będą gwarantowały osiągnięcie zamierzonego skutku, bez utraty zdrowia. Sama dieta warto natomiast by była dobrana do trybu życia jaki prowadzisz, możliwości przygotowywania posiłków w trakcie dnia, dostępności produktów. Jednym słowem znajdź dobrego dietetyka, który zna swój fach.
Obrazek

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/co-jest-lepsze-preparaty-odchudzajace-czy-diety-odchudzajace/jablko-odchudzanie/">jabłko, odchudzanie</a> -

autor: dietetyk
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Postautor: janka » 28 gru 2012, 19:47

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 02 sty 2013, 10:02

Magiczne środki odchudzające dają nadzieję na utratę kilogramów tym, którzy mają zbyt mało czasu i/lub silnej woli, by spróbować zastosować jakąś dietę... Ja nie wierzę w jakąś cudowną moc chemii... Po co tak truć organizm.
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 04 sty 2013, 09:16

ja też nie wierzę suplementom, brałam z resztą kilka i niewiele pomogły, teraz jestem na diecie, więc wypowiem się dopiero po jakimś czasie czy to działa
beatka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:15
Lokalizacja: Warszawa

beatka

Postautor: beatka » 05 sty 2013, 17:48

Ja już jakiś czas jestem pod opieką dietetyka z poradni halsa i tak naprawdę dopiero teraz czuję się spokojna o moją figurę. Próbowałam wiele razy się odchudzać na własną rękę i dopiero teraz widzę, że efekty są trwałe i tendencja odpowiednia czyli spadkowa. Idzie to wszystko wolniej niż myślałam ale przynajmniej nie ma tego strasznego jo-jo... Polecam wszystkim udać się do specjalistów w dziedzinie zdrowego odżywiania! :zdziwko:
acetset
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:24
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: acetset » 12 sie 2013, 14:29

Jesteś pewna co do tych specjalistów? Ja szukam dietetyka w Szczecinie, moje rodzinne miasto. Generalnie, suplementy nie działały ja powinny, diety to efekty jo-jo - istna tragedia. Znajoma twierdzi, że powinnam pójść do dietetyka, bo jej to pomogło. Była w Poradni Dietetycznej Slimer. Ale, jak tak czytam Twojego posta, to nadzieja rośnie. Może ktoś zajmuje się porządnie leczeniem otyłości w Szczecinie... ;)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 25 wrz 2013, 10:41

A co powiecie na temat "taktyki" Natur House? Oni robią sami suplementy, dobierając zestaw do konkretnego pacjenta i łączą to z odpowiednią dietą i zaleceniami ćwiczeń. Ja mam mieszane odczucia, bo jak już pisałam wyżej - nie wierzę w magicznie działającą chemię, ale tu spotykam się z czymś takim, że to dietetyk sam ustala suplementy i niejako włącza je jako takie "wspomagacze" do diety. Myślicie, że to działa? I że jest lepsze od pigułek z apteki? :hyhy:
Maryska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:48

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: Maryska » 17 lut 2017, 17:55

ja uważam że diety odchudzające to już bardziej a tak naprawdę po prostu mniej jeść, wiem, wiem łatwo powiedzieć a trudno zrobić ... :mur:
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: kaszka6 » 21 lut 2017, 07:43

A ja zastanawiam się na ile leczenie otyłości tutaj przyniosłoby pożądany efekt.
Anna101
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 25 lut 2016, 07:32

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: Anna101 » 21 mar 2017, 07:54

Często ograniczenie jedzenia niewiele daje, najlepiej zacząć się ruszać a wtedy kilogramy znikną.
olgajaroczynska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:56

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: olgajaroczynska » 22 mar 2017, 22:04

Moim zdaniem we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Nie ma nic zlego w stosowaniu preparatów odchudzających, jeśli oprócz nich zmieniamy też nawyki żywieniowe i dbamy chociaż o minimalny ruch kilka razy w ciągu tygodnia. Fajnie działa na przykład Amlan Forte, który w składzie ma agrest indyjski. Widze po swojej sylwetce, ze fałdki z brzucha w koncu zniknely i kilka kilogramow mniej waga wskazuje :ok: Oryginalne tabletki zamawiałam na http://www.amlanforte.com i polecam :ok:
fitfit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2017, 18:39

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: fitfit » 23 mar 2017, 18:42

jak sama nazwa wskazuje, są to preparaty wspomagające odchudzanie, więc powinniśmy łączyć je z dietą i ćwiczeniami. też stosuję amlan forte i jestem bardzo zadowolona, żaden suplement nie dał mi takich efektów.
PawełU
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2017, 19:26

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: PawełU » 09 maja 2017, 19:33

Dobrą opcją jest również wycieczka do certyfikowanego refleksologa. Dobrze wykonany masaż pomoże m.in. na przyspieszenie metabolizmu, czego efetem będzie szybsze odchudzanie :)
Wszelkie preparaty są bardzo ryzykowne i nie przeznaczone dla każdego, w związku z czym polecam naturalne metody, znane od tysiącleci!
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: pawi » 15 maja 2017, 21:01

Myślę, że godnym wypróbowania preparatem na odchudzanie jest https://sentivit.pl/ są to tabletki zrobione z naturalnych składników występujących w przyrodzie o potwierdzonym działaniu
Kropeczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 20 sie 2016, 07:19

Re: Preparaty odchudzające czy diety odchudzające?

Postautor: Kropeczka » 18 maja 2017, 08:32

Myślę, że na pewno pomagają. Ja kiedy się odchudzałam łykałam z Humavitu tabletki dla szczupłej sylwetki i wspomagająco były ok, a efekty widziałam

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość