Odchudzanie- jak zacząć

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:03

Odchudzanie to nie jest łatwa sprawa. Pewnie tak jak i ja bardzo trudno jest Ci pozbyć się wystającego brzucha i nie za bardzo wiesz co z tym robić. Nie martw się wiele osób męczy się z odchudzaniem. Co zatem robić? Może dieta Dukana? Może warto zastosować ćwiczenia na płaski brzuch?

Odchudzanie winno przede wszystkim wiązać się ze zdrowiem. Nadwaga to nie tylko problem wyglądu, który jest dla nas najważniejszy, to często również problem zdrowia. Nadwaga często jest wynikiem nieprawidłowej pracy naszego organizmu, zatem prószę abyś zwróciła na to szczególną uwagę.

Zatem od czego warto zacząć odchudzanie?

Wiele ludzi zaczyna od najpopularniejszej na odchudzanie diety, wybierając dietę Dukana. Na pewno jest to jedna z najpopularniejszych diet i faktycznie jest ona bardzo skuteczna. Jednak pomimo wielu zalet posiada również dość znaczące wady. Dieta Dukana jest bardzo szczegółowa, silnie ogranicza to co powinnaś jeść, jest wycieńczająca dla nerek, podwyższa cholesterol i może prowadzić do utraty zębów. Zatem już mogę Ci powiedzieć, ze to nie jest za bardzo dla Ciebie, sama się zresztą o tym przekonałam.

Zatem może adekwatne będą ćwiczenia na płaski brzuch? Tak jest równie często wiele osób korzysta z tej żmudnej metody na odchudzanie, czy słusznie? Niestety nie do końca. Panuje często takie błędne przekonanie: jeśli chcesz schudnąć zacznij ćwiczyć do upadłego. Wierz mi nie ma nic bardziej mylnego, jeśli chodzi o odchudzanie. Widzisz ćwicząc dużo zaczniesz budować sobie wraz z warstwą tłuszczu oponę mięśniową. Owszem w pierwszych dniach morderczych ćwiczeń na płaski brzuch zobaczysz pewna poprawę. Jednak zaraz potem stając na wagę nie uwierzysz kiedy zamiast mniejszej wagi zobaczysz więcej kilogramów.

Dlaczego tak się właśnie dzieje? Ponieważ przybywa w Twoim organizmie tkanki mięśniowej, która jest ciężka. Owszem ćwiczenia na płaski brzuch są dobre, ale czegoś im brakuje aby przyniosły poprawny efekt…

Widzisz odchudzanie to nie tylko wykonywanie setek przysiadów, pompek, skłonów i jedzenie sałaty. Odchudzanie to przede wszystkim zdrowa dieta. Tak jest jak już wcześniej Ci pisałam odchudzanie to przede wszystkim zdrowa dieta. Jaka dieta zatem będzie zdrowa i jednocześnie będzie dawała efekt płaskiego brzucha? Przede wszystkim taka dieta która będzie bogata we wszystkie składniki odżywcze. Tak nawet tłuszcze, wiem że brzmi to bardzo zaskakująco, ale tłuszcz z ryb pomoże Ci w odchudzaniu.

Odchudzanie, które przebiega właśnie w taki sposób sprawi, ze nie tylko będziesz mogła cieszyć się płaskim brzuchem, ale również poprawisz swoje samopoczucie. Wiele dieta na odchudzanie nakazuje się głodzić, jeść tylko wyznaczone składniki, Ty będziesz się czuła przemęczona, a jeszcze będziesz musiała wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch.

Zatem podsumowując jedz dużo warzyw i owoców, to podstawowe składniki na szybkie odchudzanie. Polecam również jeść białko najlepiej pod postacią ryb. Odchudzanie powinno się wiązać przede wszystkim z bardzo zrównoważoną dietą, dopasowaną do Twojego metabolizmu, a nie przysłowiową głodówką.

Obrazek

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/odchudzanie-jak-zaczac/">Odchudzanie – jak zacząć?</a> - martynasmal

autor: martynasmal

A Wy jak przygotowujecie się do akcji "odchudzanie"?
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 07 sty 2013, 11:53

ja akurat zdecydowałam się na dietę od 2 styczna, jest to dieta 1200 kalorii, nie przygotowywałam się do niej jakoś specjalnie, jem to co lubię tylko po prostu liczę kalorię, wszystko w efekcie sprowadza się do tego, ze jem mniejsze porcje, piję 1,5 l wody dziennie i już widać pierwsze efekty
chrzastka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2015, 01:07

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: chrzastka » 27 lis 2015, 22:15

Moja mama ma problem z nadwagą. Nie jest niestety pierwszej świeżości jak to się mówi więc ćwiczenia odpadają. Stwierdziła, że zacznie brać suplementy diety aby zwalczyć niepotrzebną tkankę tłuszczową, wspominała coś o leku
http://www.aleleki.pl/produkt/12396-calominal-60-tabletek.html
i chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej od osób które już miały z tym styczność. Czy te tabletki są odpowiednie dla osób w wieku około 50lat? Oraz jak to się ma do mało aktywnego trybu życia?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Adela
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2015, 09:59

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: Adela » 17 sty 2016, 21:56

Witajcie,

przed wyborem sposobu odchudzania warto najpierw zrobić badania lekarskie, w tym badanie na nadciśnienie tętnicze http://kredos.pl/holtery-cisnienia - szczególnie kobiety po 40 roku życia.
Niestety otyłość ma wpływ na wzrost nadciśnienia i niestety choroba ta może wykluczyć zarówno pewne diety, jak i pewne ćwiczenia fizyczne.

Pozdrawiam,
Adela
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: AinEingarp » 19 sty 2016, 14:38

Ja w ogóle uważam, że powinno się regularnie chodzić na kompleksowe badania. Również jeśli mamy zamiar zacząć się odchudzać.
Awatar użytkownika
Gertrud5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2016, 12:20

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: Gertrud5 » 24 sty 2016, 17:54

Uważam, że odchudzanie najlepiej zacząć od ułożenia odpowiedniej diety, która daje 70% sukcesu. Same ćwiczenia bez diety nie przyniosą rezultatów, jeśli po treningu zjemy tłustego hamburgera ;)
Migotka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2016, 09:33

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: Migotka » 01 lut 2016, 09:40

Odchudzanie najlepiej zacząć od badań.W siłowni do jakiej uczęszczam jest możliwość wykonania badania genetycznego genetic lab dzięki,któremu dowiadujemy się o predyspozycjach swojego organizmu do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz o najefektywniejszych dla niego metodach dbania o linię i odchudzania.Jeśli siłownia czy nawet dietetyk do którego uczęszczacie ma umowę z firmą Innovu to takie badanie możecie tam wykonać. Jeśli nie znacie swojego organizmu i jego możliwości to żadne odchudzanie nie pomoże a nieodpowiednio dobrane ćwiczenia i dieta mogą jedynie napsuć tego zdrowia nie przynosząc efektów.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: AinEingarp » 02 lut 2016, 13:12

Możecie sprawdzić jak zacząć się odchudzać na Toczytam.pl. Wydaję mi się, że akurat w tej kwestii przyda się każda dodatkowa wiedza.
Kimiś52
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2016, 19:37

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: Kimiś52 » 06 lut 2016, 19:44

Ja zaczęłam odchudzanie od wizyty od dietetyka. On mnie przebadał, popytał o prace itp i potem przygotował mi super dietę. Od tego czasu sporo schudłam i co ważne kilogramy nie wracają.

http://www.kwop.pl/
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 20:36 przez Kimiś52, łącznie zmieniany 1 raz.
Marlenka33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2013, 06:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: Marlenka33 » 28 lut 2016, 15:59

Idźcie na konsultację do profesjonalnej kliniki, np. SkinClinic w Warszawie. tam opracują dla Was odpowiedni plan odchudzania, albo zaproponują jakiś zabieg. Na własną rękę trudno się skutecznie odchudzać.
rafinka99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2016, 22:36

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: rafinka99 » 28 lut 2016, 21:43

Polecam również przy podejściu do diety posłuchać się dietetyka czy trenera personalnego to specjaliści którzy na pewno pomogą. Mało tego mogą rownież zrobić badania dzięki genetic lab , dzieki którym dowiemy się jaki tor diety jest dla Nas najlepsza ale tez czy choroby układu krążenia, jak nadciśnienie, cukrzyca i zakrzepowe zapalenie żył głębokich oraz innych chorób śmiertelnych lub nie. Z resztą można wiecej sie dowiedziec na geneticlab.com
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: kaska2909 » 31 maja 2016, 17:40

Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i zabiegi na ciało. Poczytaj sobie, jak wygląda pierwsza wizyta u dobrego dietetyka http://www.derma-clinica.pl/pierwsza-wi ... etyka.html - w klinice popularne są pakiety łączące dietę i zabiegi pielęgnacyjne, których celem jest ujędrnianie skóry i uwydatnianie efektów pracy nad sobą.
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2016, 12:30

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: bandrzej85 » 01 cze 2016, 15:18

Polecam wizytę u diabetologa :)
marlenak989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:13

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: marlenak989 » 07 cze 2016, 13:18

Zgadzam się- aktywny tryb zycia, dieta itd, ale warto również spróbować z tabletkami z zielonej herbaty. Ostatnio próbowałam i efekty były zaskakujace
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Odchudzanie- jak zacząć

Postautor: arrow » 14 cze 2016, 10:10

Żeby zacząć dobrą dietę warto najpierw sporo poczytać o różnych czynnikach które wpływają na nasze zdrowie. Jednym z największych zabójców naszego zdrowia to cukier, fajny artykuł można o tym przeczytać pod tym adresem http://przepisnamlodosc.pl/cukier-najslodszy-morderca-dlaczego-jest-taki-szkodliwy/ do tego na stronie jest tez artykuł o piramidzie żywieniowej i aktywności fizycznej, dzięki temu mamy już całkiem spory obraz tego co jest dla nas dobre a co nie i z takim zapleczem możemy już wybrać dla siebie odpowiednią dietę.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość