Kawa czy herbata?

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Meteora
Forumowicz
Forumowicz

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: Meteora » 10 kwie 2018, 12:33

Ja wybieram herbatę, jeśli w grę wchodzą tylko te dwie opcje, natomiast najczęściej piję napary z ziół. Niestety ani kawa, ani zwykła herbata nie nawadniają wystarczająco organizmu.

Patryyk
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Patryyk » 07 wrz 2018, 15:22

Należę do osób wolących kawę niż herbatę. Dziennie średnio wypijam 4 kawy. Jednym minusem jest cena za kawę bo przy takiej konsumpcji tygodniowo wydaję koło 60zł nie licząc kaw ze Starbucks i innych.Akurat jestem osobą, która lubi kawy z wyższych półek, dlatego koszty też są sporo. Ostatnio wpadłem na pomysł żeby w ramach oszczędności zamawiać kawę z hurtowni. Przy zakupie większej ilości cena zawsze jest niższa, a jeżeli kawa jest szczelnie zapakowana to nie traci nic na jakości, daty ważności są bardzo długie. Nalazłem hurtowni kawy niedaleko Warszawy gdzie mieszkam i zamówiłem pierwszą dostawę. Dostawa prawdopodobnie dotrze we wtorek to napisze jak to wychodzi cenowo, ilościowo i jakościowo. Kawe zamówiłem z tej hurtowni: https://spozywczo.pl/hurtownia-kawy-herbaty
aga2113
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: aga2113 » 17 wrz 2018, 17:03

Herbaty ale tylko herbaty sypane
Wojtekkkk
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wojtekkkk » 17 wrz 2018, 18:02

Zdecydowanie herbata. Staram się unikać kawy od jakiegoś czasu i dobrze się z tym czuję.

Level 2

Postautor: AinEingarp » 19 wrz 2018, 09:22

I to i to. Przecież jedno drugiemu nie szkodzi.
dyskusyjnadyskusja
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: dyskusyjnadyskusja » 24 wrz 2018, 12:07

Ja pije i kawe i herbate, obie te rzeczy nie psuja diety, no chyba ze sie tam napakuje cukru. ;P
Forumowicz

Postautor: koliszka » 02 paź 2018, 14:43

Z tych dwóch rzeczy to raczej wybiorę herbatę, bo kawę piję tylko od czasu do czasu i bez problemu mogę się bez niej obejść. Poza tym jak kawa to tylko z mlekiem ;p
guzior
Level 1
Level 1

Postautor: guzior » 15 paź 2018, 23:12

Naucz się dbać o swoje serce. Jak pokazali to ludzie tworzący bloga https://www.serce.info.pl/migotanie-ser ... -leczenie/ nie jest to niczym skomplikowanym i wystarczy przestrzegać kilku zasad.
ilnik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ilnik » 23 paź 2018, 15:08

Zdecydowanie herbata, kawa według mnie jest niepijalna, w dodatku bardzo ciąży mi zawsze na żołądku. Ostatnio zasmakowała mi herbata z liści malin, polecam wszystkim spróbować bo zdecydowanie warto. Czasami lubię też sobie poeksperymentować z herbatą z imbirem, bo według mnie jest przepyszna
porucznikmax
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: porucznikmax » 25 paź 2018, 12:05

Lubię kawe, ale bardzo polecam pić wodę. Czytałem o tym tu - https://porucznikfit.wordpress.com/category/diety/. Ogólnie rzecz biorąc, moja dieta zawiera bardzo mało kawy. Musisz być ostrożny w tej kwestii. Radzę ci pomyśleć nad tym
lenaMagda
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lenaMagda » 26 paź 2018, 12:44

Kawa w ograniczonych ilościach, a tak poza tym to herbata, ale zielona w dużych ilościach, np. 4 filiżanki na dzień minimum. Może być też herbata z morwy, która reguluje cukier.
EmilCh
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: EmilCh » 15 lis 2018, 13:34

A czy słyszeliście już może o kawie bądź herbacie konopnej? Jeżeli nie to polecam zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego https://www.konopnymarket.pl/ w którym znajdziesz szeroki wybór tego typu napojów które mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm i funkcjonowanie ponieważ łagodzi migreny, bóle głowy, stres, czy także dobrze wpływa na działanie naszego układu pokarmowego. Polecam sprawdzić i mam nadzieję, że nie pożałujesz bo w moim przypadku dają sobie świetnie radę.
Gagatek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Gagatek » 15 lis 2018, 13:49

Podzielę się z Wami moim genialnym pomysłem. Jako, że u mnie w domu pije sie około 20 herbat dziennie. A ciągłe gotowanie wody doprowadzało wszystkich do szaleństwa. Postanowiliśmy kupić warnik do wody, tak aby woda cały czas była ciepła i przygotowywanie herbaty zajmowało tyle co zalanie filiżanki. Istotnym aspektem jest to, że już nie mamy problemów z temperaturą wody. Jeżeli herbata która szykujemy musi się parzyć w 70 stopniach a nie 98. Ustawiamy taką temperaturę na warniku i możemy się cieszyć odpowiednią temperaturą. A nie liczyć na to, ze woda ma już 70 stopni. Warnik do wody w naszym wypadku sprawdził się idealnie.
trylogia
Level 2
Level 2

Postautor: trylogia » 15 lis 2018, 14:30

Zdecydowanie kawa! Rzadko piję herbatę.
Adas727
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Adas727 » 18 lis 2018, 10:20

Zdecydowani kawa. Nie wyobrażam sobie nie zacząć dnia od filiżanki mojej ulubionej kawy, oczywiście tylko i wyłącznie z ekspresu ciśnieniowego, którego zamówiłem na https://zasmakujradosci.pl/ekspres-do-kawy-cisnieniowy-botti-dedico. Kiedyś pijałem tylko rozpuszczalną, ale od niedawna kolega namówił mnie na spróbowanie kawy własnie z takiego ekspresu i od tamtego czasu jestem w niej zakochany! :)

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”