dieta czy ruch?

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: dieta czy ruch?

Postautor: szyna » 22 wrz 2017, 10:15

Tylko nie można przesadzić z ćwiczeniami, a jak już się tak zdarzy, że przeholujemy to z pomocą przyjdą takie porady: http://podpowiadamy.pl/jak-pozbyc-sie-zakwasow/ , jest wiele sposobów na walkę z zakwasami, chociaż oczywiście lepiej nie dopuszczać by powstawały.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: dieta czy ruch?

Postautor: danielozzo » 22 wrz 2017, 13:24

Moja siostra połączyła dietę wegańską z ruchem - chodzi na siłownię, biega, ćwiczy. Do tego wymyślne jedzenie, dopasowane kaloriami itd. Efekty widać i to wielkie.
Oliwkaaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:20

Re: dieta czy ruch?

Postautor: Oliwkaaa » 10 paź 2017, 11:26

Najlepiej jedno i drugie;) Ja np. mam dietę z WygodnejDiety, dzięki nim jem smacznie i zdrowo a co ważniejsze nie muszę gotować- a przez to mam więcej czasu na ćwiczenia i ruch;)
Mermagda0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 07 sie 2017, 21:31

Re: dieta czy ruch?

Postautor: Mermagda0 » 11 paź 2017, 10:17

oczywiscie ze tak. Przy takim zestawie efekty będą najbardziej widoczne. O jedno jak i drugie zadbają dla was pracownicy firmy www.kuźnia-zdrowia.pl zajmujący sie nie tylko konsultacjami dietetycznymi czy też treningami personalnymi. U nich możecie zamówić gotowe diety-posiłki do waszych domów czy też do pracy
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: dieta czy ruch?

Postautor: pepperoni » 12 paź 2017, 10:33

I to i to najlepiej. Tylko nie jest tak łatwo zacząć, dieta musi być taka żeby nie zniechęcała do odchudzania a zachęcała, ja jestem zwolenniczką jedzenia mniej wiecej tego samego co zazwyczaj tylko w mniejszych trochę porcjach i wyeliminowanie częściowe rzeczy które nie służą, słodycze, chipsy, jak ktoś ma problem z podjadaniem to żeby trochę oszukać żołądek i głowę fajnie jest pić błonnik, colon slim jest smaczny i ma dobry skład
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: dieta czy ruch?

Postautor: archiwald » 17 paź 2017, 15:59

Czy rzeczywiście dieta wegańska jest zdrowa tak jak ją malują niektóre środowiska? Myślę, że dużo produktów żywnościowych jest tam pomijanych i boję się, że może czegoś zabraknąć w takiej diecie.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: dieta czy ruch?

Postautor: Roxi » 19 paź 2017, 15:01

Fajnie jest połączyć obie te rzeczy wtedy masz najlepszy efekt. Sama wiem to po sobie, że jedynie ćwiczenia oraz ścisła dieta dają efekt. Jedno z drugim idzie zawsze w parze. Zobacz na https://kcalmar.com/blog/category/korpo/ tam jest bardzo dobrze wszystko opowiedziane i wyjaśnione.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 18:45 przez Roxi, łącznie zmieniany 1 raz.
elizka8
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:59

Re: dieta czy ruch?

Postautor: elizka8 » 19 paź 2017, 16:07

Najlepiej działa połączenie diety i ruchu! Samo jedzenie czy morderczy trening nie przyniosą pozytywnych rezultatów. Może i pomogą stracić zbędne kilogramy, ale nie będą dobre dla zdrowia i to, co udało się szybko zrucić, może szybko do nas wrócić
johnyaxsup
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2017, 10:58

Re: dieta czy ruch?

Postautor: johnyaxsup » 23 paź 2017, 11:03

Dobra dieta to 70% sukcesu zbicia wagi, reszta to oczywiście ruch, lecz bez zachowaniu proporcji samą dietą nie da się zbić wagi, żeby nie było efektu jojo
BartoNaPanda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2017, 13:28

Re: dieta czy ruch?

Postautor: BartoNaPanda » 23 paź 2017, 12:29

Moim zdaniem jedno i drugie, ponieważ samo zdrowe odżywianie może nie dać nam efektów, które byśmy oczekiwali. Dużo więcej zmian ukazuje się dopiero po kilku tygodniach treningu, mniej lub bardziej intensywnego. Sama dieta jest bardzo ważna, ale dopiero w połączeniu z odpowiednim treningiem daje największy efekt. Wielu ekspertów mówi 70% i 30% treningów, jak najbardziej zgadzam się z tym w przypadku osób, które chcą budować masę mięśniową. Dla osób, które próbują zrzucić wagę ważne są treningi na spalanie tkanki tłuszczowej, oraz ograniczenie tłuszczy i węglowodanów. Gdy zostanie zachowany odpowiedni bilans kalorii i wykonany odpowiedni trening wtedy zaczynamy zauważać efekty. Kiedyś trenowałem bez odpowiedniej diety i efekty były średnio zadowalające, coś było widać, ale nie chodziło mi do końca o taki efekt po tylu miesiącach ciężkich wyzwań i treningów. Później połączyłem odpowiednią dietę dla sportowców z moim treningiem i przybrałem 10 kg w 3 miesiące i był to głównie ciężar moich mięśni, ponieważ wyglądałem lepiej jeśli chodzi o rzeźbę ciała, a jednak masa wzrosła. Tak wiec drodzy forumowicze polecam trochę na ten temat poczytać i nie koniecznie wydawać na dietetyków, ponieważ około 30 - 40 godzin spędzonych na czytaniu porad w sieci da wam podobną wiedzę co ma dietetyk. Z tym, że będzie ona bardzo okrojona i będzie odpowiadała tylko do waszego przypadku.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: dieta czy ruch?

Postautor: dyskutantka » 24 paź 2017, 13:07

Czy fitness odchudza ? oczywiście,jeśli będzie się chodziło systematycznie 3 x w tygodniu i nie przez m-c,a cały czas,wtedy efekty są widocznie jak na dłoni. Wystarczy również pamiętać o tym,co wrzucamy w siebie ,ile razy dziennie i w jakich godzinach. To jest cała filozofia zgrabnej sylwetki. Bo nie liczy się katowanie,a mądre postępowanie. :)
Bubax
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Re: dieta czy ruch?

Postautor: Bubax » 24 paź 2017, 13:51

A może dieta połączona z ruchem? Ewentualnie jakaś siłownia zamiast biegania czy coś, no niewiem.
_______________________-
Opinie o gm forte detox i efekty.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: dieta czy ruch?

Postautor: kitka66 » 25 paź 2017, 21:08

Wiadomo że jedno i drugie pomaga zadbać nam o nasze ciało i sprawia że nabiera ono kształtu jaki chcemy osiągnąć. A czy w dążeniu do upragnionego wyglądu zdarzyło się Wam stosować mass extreme efekty ?Bo zastanawiam się czy jest on skuteczny ?
Awatar użytkownika
annaka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 21 cze 2016, 11:52
Lokalizacja: Polska

Re: dieta czy ruch?

Postautor: annaka » 26 paź 2017, 14:12

Moim zdaniem jedno się z drugim łączy. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, czuć się dobrze i mieć szczupłą sylwetkę to jedno i drugie jest potrzebne.
verdina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 gru 2013, 14:38

Re: dieta czy ruch?

Postautor: verdina » 03 lis 2017, 12:20

Oczywiście że najlepiej jedno i drugie. Ja dzięki temu, ze zaczęłam zamawiać sobie wygodną dietę jadam zdrowo i regularnie przede wszystkim, ale też mam więcej czasu dla siebie, czyli np na ruch i aktywność fizyczną;)

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość