czy jecie zdrową żywność???

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
Lanni
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Lanni » 18 paź 2012, 16:14

Ale pizza odpowiednio zrobiona może być zdrowa.

betka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: betka » 11 gru 2012, 12:49

Staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców i dodaję je niemal do każdego posiłku. Muszę jeszcze ograniczyć smażone potrawy.
pralka
Level 1
Level 1

Postautor: pralka » 12 gru 2012, 09:38

Taka żywność potrafi być bardzo smaczna. Oprócz ciemnego pieczywa, jogurtów, warzyw i owoców, sięgam również po różne ciekawe produkty, które oferują przeróżne apteki i sklepy ze zdrową żywnością. Można tam znaleźć między innymi niskokaloryczne słodycze, które potrafią okiełznać potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego bez uszczerbku na diecie. Dla mnie to wręcz idealne rozwiązanie :).
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Nataszka » 10 sty 2013, 15:08

Ja staram się jak tylko mogę, by jeść zdrowe rzeczy - jednak wiadomo, że czasami zdarzają się okazję do niezdrowego jedzenia, któremu ciężko odmówić :P
veryAnka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: veryAnka » 17 sty 2013, 21:11

Staram się jeść mądrze i zdrowo, co nie oznacza wcale, że sobie odmawiam dobrych rzeczy :) Ogólnie to jestem fanką zdrowego życia i aktywności, chociaż tego po mnie jakoś specjalnie nie widać. A ostatnio staram się nie tylko jeść, ale i pić zdrowo i z mineralki przerzuciłam się na - jak ją nazywamy z dziewczynami - strukturalkę czyli wodę strukturyzowaną z większą zawartością tlenu. Ostatnio smakuje mi Górski Potok, który szybciej się przyswaja, dotlenia i przyspiesza wydalanie toksyn i innych paskudztw. Jak ktoś chce to chętnie opowiem, bo to ciekawa sprawa. Na przykład to, że taka woda ma.. mniejsze kropelki :) Serio!
pralka
Level 1
Level 1

Postautor: pralka » 22 sty 2013, 10:30

Ja też staram się stawiać na zdrową żywność, ale wokół jest tyle pokus, że nie zawsze mi się to udaje i ciągnie mnie czasem do czegoś na wskroś niezdrowego. Kiedy na przykład jestem na imprezie i po pokoju krąży miska z chipsami, rzadko kiedy potrafię się oprzeć :)
baragosas
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: baragosas » 22 sty 2013, 11:50

Ja tam nie patrzę na to czy coś jest zdrowe czy też nie. Jeśli coś mi smakuje to jem to i nie patrzę ile ma węglowodanów i konserwantów.
betka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: betka » 28 sty 2013, 17:28

Ja jem zdrową żywność. Staram się kupować jak najmniej przetworzone produkty, unikam fast foodów, ostatnio też jem mnóstwo warzyw.
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 13:05

niby wszystko fajnie, ale problem polega na tym, ze zdrowa żywność jest bardzo droga i nie każdego stać na to, aby kupować takie produkty, dlatego większość osób jest skazana na wszelkie GMO itp. :/ jakbym miała pieniądze i wybór to oczywiście korzystałabym najchętniej tylko ze zdrowej żywności
kaskazzz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kaskazzz » 19 sie 2013, 22:06

nie prawda. wystarczy posiać 4m kwadratowe działeczki i już masz zdrową żywność za grosiki.
Huevel
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Huevel » 28 lis 2013, 11:29

A jak ma się problem z przekonaniem się do warzyw albo co gorsza z przekonaniem jakiegoś młodszego niejadka, to można spróbować użyć aplikacji befit, w której chodzi o zajmowanie się takimi warzywami. Przy okazji rzecz jasna poznaje się sporo cennych na ich temat. Zresztą owoce też tam są.

Obrazek
chrzastka
Forumowicz
Forumowicz

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: chrzastka » 05 lis 2015, 16:18

Kupowanie zdrowej żywności przez sieć jest wg mnie absurdem. To tak samo jak z lekami, nigdy się nie wie na co się trafi. Osobiście kupuję zdrową żywność w stacjonarnym sklepie bez względu na to czy są to warzywa, owoce, soki czy płatki. Wiem chociaż co jem i mam pewność, że jest to z dobrego źródła.

Jeśli ktoś w Was jest z Wadowic lub okolic i chce spróbować naprawdę pysznej i zarazem zdrowej żywności może wybrać się do sklepu na Os. Pod Skarpą 5, jest to jedno z niewielu miejsc w którym każdy znajdzie coś dla siebie dzięki bogatemu asortymentowi.

Ostatnio nawet kupiłam u nich włoszczyznę i jest nieporównywalna z taką z rynku. Ma zupełnie inny zapach, aromat i smak... Cenowo niewiele się różni od takiej bazarowej.

Mają też swoją stronę www jakby ktoś chciał zerknąć to podaję http://www.sklepsmakosz.pl/ mają tam cennik i cały katalog oferowanych produktów.
Tegeners
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Tegeners » 07 sty 2016, 09:14

Dokładnie zdrowa żywność jest bardzo dobra, warto sobie ogarnąć jakiś sklep ze zdrową żywnością, ja lubię sobie ogarnąć coś dobrego.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 25 sty 2016, 13:28

Nie trzeba koniecznie kupować w sklepach z ekologiczną żywnością, żeby się odżywiać zdrowo. Nie rozumiem do końca tego trendu.
Eizzy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Eizzy » 23 cze 2016, 14:48

Ja staram się unikać żywności przetworzonej i wybierać tylko naturalne produkty. Jem przede wszystkim kasze, np. http://melvit.pl/kaszenasze/gryka.html i produkty z wysoką zawartością błonnika. Zanim jednak zaczęłam się odżywiać w ten sposób, to nie spodziewałabym się, że przy zastosowaniu tych produktów można wyczarować tak wiele wyśmienitych dań :) Przepisów w sieci jest na prawdę sporo :)

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”