czy jecie zdrową żywność???

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
Lanni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2010, 14:36

Postautor: Lanni » 18 paź 2012, 16:14

betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 11 gru 2012, 12:49

Staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców i dodaję je niemal do każdego posiłku. Muszę jeszcze ograniczyć smażone potrawy.
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 gru 2012, 09:38

Taka żywność potrafi być bardzo smaczna. Oprócz ciemnego pieczywa, jogurtów, warzyw i owoców, sięgam również po różne ciekawe produkty, które oferują przeróżne apteki i sklepy ze zdrową żywnością. Można tam znaleźć między innymi niskokaloryczne słodycze, które potrafią okiełznać potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego bez uszczerbku na diecie. Dla mnie to wręcz idealne rozwiązanie :).
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 10 sty 2013, 15:08

Ja staram się jak tylko mogę, by jeść zdrowe rzeczy - jednak wiadomo, że czasami zdarzają się okazję do niezdrowego jedzenia, któremu ciężko odmówić :P
veryAnka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2011, 01:39

Postautor: veryAnka » 17 sty 2013, 21:11

Staram się jeść mądrze i zdrowo, co nie oznacza wcale, że sobie odmawiam dobrych rzeczy :) Ogólnie to jestem fanką zdrowego życia i aktywności, chociaż tego po mnie jakoś specjalnie nie widać. A ostatnio staram się nie tylko jeść, ale i pić zdrowo i z mineralki przerzuciłam się na - jak ją nazywamy z dziewczynami - strukturalkę czyli wodę strukturyzowaną z większą zawartością tlenu. Ostatnio smakuje mi Górski Potok, który szybciej się przyswaja, dotlenia i przyspiesza wydalanie toksyn i innych paskudztw. Jak ktoś chce to chętnie opowiem, bo to ciekawa sprawa. Na przykład to, że taka woda ma.. mniejsze kropelki :) Serio!
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 22 sty 2013, 10:30

Ja też staram się stawiać na zdrową żywność, ale wokół jest tyle pokus, że nie zawsze mi się to udaje i ciągnie mnie czasem do czegoś na wskroś niezdrowego. Kiedy na przykład jestem na imprezie i po pokoju krąży miska z chipsami, rzadko kiedy potrafię się oprzeć :)
baragosas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2013, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: baragosas » 22 sty 2013, 11:50

Ja tam nie patrzę na to czy coś jest zdrowe czy też nie. Jeśli coś mi smakuje to jem to i nie patrzę ile ma węglowodanów i konserwantów.
betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 28 sty 2013, 17:28

Ja jem zdrową żywność. Staram się kupować jak najmniej przetworzone produkty, unikam fast foodów, ostatnio też jem mnóstwo warzyw.
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 13:05

niby wszystko fajnie, ale problem polega na tym, ze zdrowa żywność jest bardzo droga i nie każdego stać na to, aby kupować takie produkty, dlatego większość osób jest skazana na wszelkie GMO itp. :/ jakbym miała pieniądze i wybór to oczywiście korzystałabym najchętniej tylko ze zdrowej żywności
kaskazzz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: kaskazzz » 19 sie 2013, 22:06

Huevel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2013, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Huevel » 28 lis 2013, 11:29

A jak ma się problem z przekonaniem się do warzyw albo co gorsza z przekonaniem jakiegoś młodszego niejadka, to można spróbować użyć aplikacji befit, w której chodzi o zajmowanie się takimi warzywami. Przy okazji rzecz jasna poznaje się sporo cennych na ich temat. Zresztą owoce też tam są.

Obrazek
chrzastka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2015, 01:07

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: chrzastka » 05 lis 2015, 16:18

Kupowanie zdrowej żywności przez sieć jest wg mnie absurdem. To tak samo jak z lekami, nigdy się nie wie na co się trafi. Osobiście kupuję zdrową żywność w stacjonarnym sklepie bez względu na to czy są to warzywa, owoce, soki czy płatki. Wiem chociaż co jem i mam pewność, że jest to z dobrego źródła.

Jeśli ktoś w Was jest z Wadowic lub okolic i chce spróbować naprawdę pysznej i zarazem zdrowej żywności może wybrać się do sklepu na Os. Pod Skarpą 5, jest to jedno z niewielu miejsc w którym każdy znajdzie coś dla siebie dzięki bogatemu asortymentowi.

Ostatnio nawet kupiłam u nich włoszczyznę i jest nieporównywalna z taką z rynku. Ma zupełnie inny zapach, aromat i smak... Cenowo niewiele się różni od takiej bazarowej.

Mają też swoją stronę www jakby ktoś chciał zerknąć to podaję http://www.sklepsmakosz.pl/ mają tam cennik i cały katalog oferowanych produktów.
Tegeners
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2016, 09:13

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Tegeners » 07 sty 2016, 09:14

Dokładnie zdrowa żywność jest bardzo dobra, warto sobie ogarnąć jakiś sklep ze zdrową żywnością, ja lubię sobie ogarnąć coś dobrego.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: AinEingarp » 25 sty 2016, 13:28

Nie trzeba koniecznie kupować w sklepach z ekologiczną żywnością, żeby się odżywiać zdrowo. Nie rozumiem do końca tego trendu.
kasiakuca
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:46

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: kasiakuca » 02 sty 2017, 13:03

W dzisiejszych czasach żywność bardzo często jest modyfikowana genetycznie. Dbam o zdrowie swoje i swoich bliskich, więc zawsze czytam etykiety i zwracam uwagę na to co kupuję. Moje dzieci uwielbiają jeść kurczaka oraz jajka. Jajecznicę mogłyby jeść codziennie. Długo szukałam firmy, która chowa kury, które są karmione paszą bez GMO. Na szczęście koleżanka poleciła mi tę firmę: http://www.farmio.com/7-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-jajka. Dodatkowo na stronie można poczytać o tym, dlaczego warto jeść jajka. Cieszę się, że są one zdrowe i posiadają dużo wartości odżywczych, ponieważ mogę podawać je dzieciom z czystym sumieniem. I mam pewność, że kury trzymane są w czystych kurnikach, a jajka są najwyższej jakości.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość