czy jecie zdrową żywność???

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
michal.k1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2019, 15:03

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: michal.k1 » 24 sty 2019, 22:14

Ja staram się jeść tylko i wyłącznie zdrowe produkty... W mojej diecie nie ma miejsca na sztucznie przetworzoną żywność czy na cokolwiek z GMO.
marikakosa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2019, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: marikakosa » 26 sty 2019, 16:31

Zakupy robię zazwyczaj u siebie na małym ryneczku. Byłam u dietetyka, który polecił mi dietę dobraną do moich potrzeb. Mitem jest, że zdrowe jedzenie jest tylko w eko sklepach:)
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Ela78 » 09 lut 2019, 08:20

Pewnie że tak, i czasem bywa że jem na mieście w jakiejść restauracji. Ale to już chodze tam gdzie mam sprawdzone miejsce. Najbardziej lubię chodzić do BubblesBar zawsze mają świeże dania, i lubię tam iść po 16 bo jest Happy Hours więc okazja do tego by napić się tyle bąbelków ile chce za 29 zł. Ze znajomymi często tam się wybieramy.
Cuda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2016, 22:39

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Cuda » 26 lut 2019, 14:25

Tak, staram się jeść zdrowo tak często, jak to tylko możliwe. Zrozumiałe jest to, że czasem się zwyczajnie nie da, zwłaszcza z dala od domu. Jednak kiedy tylko mam czas, to wolę sama przygotowywać posiłki. Ostatnio zastanawiam się, czy nie wziąć się za wędzenie w domowych warunkach. Inspirujący w tym temacie jest ten poradnik: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jak-samemu-przygotowac-wedzona-wedline,n,1000236385.html.
yesno123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2019, 13:34

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: yesno123 » 04 mar 2019, 13:40

Oczywiście, przede wszystkim owoce. Najzdrowsze są te z własnego ogródka, bez chemii. Na początek warto kupić sadzonki borowki amerykanskiej, aby cieszyć się owocami bogatymi w witaminy ;)
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: niebieskiorzel » 08 mar 2019, 20:04

W domu jak najbardziej :) Wszystkie produkty, które kupuje, są zdrowe i pełnowartościowe. Mam trójkę dzieci i dbam o ich zdrowie, dlatego staram się je jak najlepiej żywić. Niestety czasem całe moje starania były zaprzepaszczane przez to, że w szkolnym sklepiku ciągle można było dostać rzeczy takie jak chipsy czy pełne soli paluszki... No nie mieściło mi się to w głowie! A jako, że jestem w radzie rodziców, to postanowiłam jakoś reagować. Na zebraniu klasowym poruszyłam ten temat i okazało się, że zarówno nauczyciele jak i rodzice są bardzo zaniepokojeni tym, jaka żywność jest sprzedawana w takich sklepikach. Postanowiliśmy więc, że pora to zmienić. I już od miesiąca w sklepiku są sprzedawane słodycze... ale te zdrowe, od https://ebakalland.pl/edukacja.html :) Teraz zamiast smażonych na pełnym oleju chipsów dzieciaki jedzą bakalie. Są też suszone owoce i batoniki pełne zdrowych półproduktów :) Teraz mogę być całkowicie spokojna o zdrowe odżywianie się moich dzieci.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: fibii » 12 mar 2019, 13:26

Jak się tylko da to czemu nie, na pewno staram się wybierać rzeczy mało przetworzone i czytać dokładnie etykiety, zamiast soków owocowych dużo cześciej teraz sięgam po warzywne, bardzo smaczne ma tarczyn, buteleczkę wrzucam do torebki i mam jako przekąskę na drugie śniadanie.
Awatar użytkownika
Anita1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:48
Lokalizacja: Kraków

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Anita1 » 15 mar 2019, 00:55

Generalnie to tak. Zwracam uwagę na to czy jedzenie jest organiczne, jakie produkty można łączyć z innymi i jem te 5 porcji warzyw dziennie :) ale jak najdzie ochota to i jakiś fast food czy chipsy wskoczy :) nie można dać się zwariować.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: ewelina8393 » 20 mar 2019, 11:17

Wiele osób, które decydują się na zdrową żywność muszą pamiętać o tym, że większość produktów, czy też posiłków musza przygotować sobie sami. Do tego świetnie będą nadawały się lunch boxy, aby wszystko przetransportować ze sobą w różne miejsca. Polecam sprawdzić sobie takie produkty na stronie https://maleomi.pl/producent/monbento
Miłka87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:43

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Miłka87 » 20 mar 2019, 14:48

Pół roku temu przeszłam na wegetarianizm i nie żałuję. Czuję się znacznie lepiej, lżej i nie odczuwam częstych bóli brzucha. Wszystkim polecam, ale wiem, że nie każdy jest w stanie całkiem to rzucić, więc można chociaż trochę ograniczyć. I przerzucić się na białe mięso, a nie jeść czerwonego.
FrankieeFran
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2017, 08:07

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: FrankieeFran » 21 mar 2019, 16:29

Staram się to robić, ale wiadomo, że nie zawsze to wychodzi oczywiście. Myślę, że tu bardzo ważną rolę mogą odgrywać przetwory, wyroby które robimy sami w swoich domach, a też nie każdy ma na to oczywiście czas. Gdy jest coś od zera przygotowane przez nas samych to jesteśmy pewni tego składu. Na pewno warto postawić na swojskie wyroby mięsa. Domowe szynki, kiełbasy są bardzo zdrowe, a też smakują wyśmienicie. Jak bedziecie zabierać sie za peklowanie, wędzenie to zajrzyjcie na stronę https://swojskiwyrob.pl Znajdziecie tam niezbędne do tego wyposażenie.
Awatar użytkownika
DorotaWal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2019, 01:59
Lokalizacja: Katowice

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: DorotaWal » 23 mar 2019, 02:03

Zdarza mi się, ale należy uważać na te etykiety "bio", "eko" i tym podobne. Prowadzili w popularnym dyskoncie badanie żywności takim urządzeniem.Produkty bio i eko wcale nie miały szczególnie mniej azotanów od tych "normalnych". :) Ale jaja od wesołej kurki to jak najbardziej. Podobnie zwracam uwagę na mięso i lubię odwiedzać biobazar.
malipowy
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:49

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: malipowy » 08 kwie 2019, 22:19

Aby żywność została dopuszczona do sprzedaży i następnie konsumpcji musi być dokładnie przebadana już od samego początku jej pozyskiwania, szczególnie jeśli chodzi o mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Jak to wygląda możecie przeczytać na https://bezpieczna-zywnosc.pl/, gdzie wszystkiego się dowiecie.
Swiderkaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2019, 10:29

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Swiderkaa » 11 kwie 2019, 10:35

Ja tam lubię sobie sama coś ugotować zamiast kupować na gotowe. W internecie jest dużo przepisów i książek kucharskich (osobiście korzystam z "Fit Słodycze" - wbrew pozorom są tam przepisy nie tylko na słodko ;) ) także inspirować można się wszędzie ^^
Różyczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2018, 01:09

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: Różyczka » 14 kwie 2019, 17:44

Staram się jeść zdrowo, moim zdaniem zbilansowana dieta to podstawa. Bardzo ważna jest dla mnie także woda, głównie ta przeznaczana do picia i celów spożywczych. Najczęściej zamawiam przez internet Iwoniczankę: http://iwoniczanka.pl - jest to smaczna woda źródlana, w wygodnych, ekologicznych, zwrotnych butelkach z kapslem twist off. Butelki bardzo estetyczne, śmiało można wykorzystać podczas uroczystości rodzinnych typu wesele czy komunia.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość