czy jecie zdrową żywność???

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
barbab
Forumowicz
Forumowicz

Re: czy jecie zdrową żywność???

Postautor: barbab » 18 kwie 2018, 14:53

Ja staram się jeść jak najmniej przetworzonej żywności. Myślę także o tym aby zacząć wyrabiać swojskie wędliny na własną rękę. Co sądzicie o tym pomyśle? Znalazłam już sklep, który zajmuje się między innymi sprzedażą sprzętów i akcesorii niezbędnych do wyrobu takowych wędlin, na przykład nastrzykawki do peklowania, czy igły - https://swojskiwyrob.pl/26-nastrzykiwarkistrzykawkiigly . Jestem ciekawa, co sądzicie o moim pomyśle?

karokowalik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: karokowalik » 26 kwie 2018, 13:53

Staram się jeść tylko zdrowe produkty, już dawno ze swojej diety wyeliminowałam produkty wysoko przetworzone, cukry i napoje gazowane. Teraz sprawdzam etykiety i kupuję produkty w sprawdzonych miejscach, nawet wybieram drób bez antybiotyków http://www.farmio.com/kurczak-babuni. Ostatnio również zastępuję słodycze orzechami i suszonymi owocami, dzięki czemu nie mam częstej ochoty na "coś słodkiego". Zdrowie jest ważne, a nasz organizm odwdzięczy nam się za to i szybko zauważymy poprawę w zdrowiu i kondycji.
zuczek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zuczek » 28 kwie 2018, 09:07

Czasami to po prostu nie wystarczy, zwłaszcza gdy jest się osobą starszą. W skrajnych przypadkach konieczne jest przyjmowanie leków na obniżenie cholesterolu. Tak jest w przypadku mojego dziadka.
pauli
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: pauli » 08 maja 2018, 23:08

Istnieją przecież bardzo dobre diety no i ćwiczenia, z którymi chudnięcie nie jest aż takim wyzwaniem, praktycznie wszystko jest przedstawione na blogu o zdrowym życiu http://www.pracowniapiekna.pl/dieta-paleo/
szyna
Level 1
Level 1

Postautor: szyna » 09 maja 2018, 12:37

Sama przygotowuje posiłki, ale w żadną zdrowa żywność nie wierzę.
pawi
Level 1
Level 1

Postautor: pawi » 16 maja 2018, 00:03

Niektórzy ludzie nie potrafią pojąć, że zdrowy tryb życia pozwala na lepsze prosperowanie ciała, ale też wcale nie jest serią wyrzeczeń. Przeczytajcie jak wygląda zdrowe życie - http://www.fabrykafigury.pl/salatka-z-melonem/ to nie takie straszne
szyna
Level 1
Level 1

Postautor: szyna » 17 maja 2018, 09:21

Straszne to na pewno nie jest, tylko dość pracochłonne, ale warto się przemęczyć dla zdrowia;-)
monikabert90
Level 1
Level 1

Postautor: monikabert90 » 19 maja 2018, 13:23

barbab pisze:Ja staram się jeść jak najmniej przetworzonej żywności. Myślę także o tym aby zacząć wyrabiać swojskie wędliny na własną rękę. Co sądzicie o tym pomyśle?

Ja myślę, że to świetny pomysł. Niestety jakość wędlin kupowanych w sklepie pozostawia wiele do życzenia. Czasami nawet wtedy, jeśli kupi się bardzo drogą szynkę, okazuje się, że wcale nie jest ona dobrej jakości. Przy wyrobie własnych wędlin na pewno przydadzą ci się różne akcesoria do wędzenia, które możesz zamówić na na https://www.stukpuk.pl/hobby/wedzenie-i-wedliniarstwo/akcesoria. To naprawdę nic trudnego, wystarczy trochę sobie na ten temat poczytać i zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, aby móc się cieszyć smakiem domowych, swojskich wędlin :)
Aubus378
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Aubus378 » 21 maja 2018, 09:04

Także polecam własne wyrabianie wędlin. Tak naprawdę nie ma porównania z tym co sprzedają w sklepach. Jeśli masz czas, aby to robić albo opcję kupienia od kogoś zaufanego takich wędlin zrób to koniecznie.
jankamor
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jankamor » 30 maja 2018, 11:42

Gdzie robisz zakupy?
Greg89
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Greg89 » 15 cze 2018, 20:44

Jakiś czas temu przeczytałem, że od zdrowej żywności nie tylko można pozbyć się nadmiaru ciałka, ale poprawia się też nastrój i samopoczucie, więc postanowiłem spróbować. No i dowiedziałem się ciekawej rzeczy, że przy odpowiedniej i zdrowej diecie można też podnieść sprawność swoich szarych komórek, więc to już zupełnie mnie przekonało do tego, aby zacząć zdrowiej się żywić, no i zdrowiej żyć. No ale niestety w Polskich warunkach znalezienie zdrowych produktów nie jest takie łatwe. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem jednak naturalniezdrowe.pl i teraz wiem już, gdzie mogę znaleźć prawdziwą zdrową żywność i serdecznie wam ją polecić. Jeśli ktoś chce zmienić nieco swoją dietę, tak jak ja, to polecam zajrzeć na tę stronę.
Ann45
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Ann45 » 20 cze 2018, 15:06

Gdy poszukujesz wyjątkowo smakowitych, zdrowych wyrobów gospodarstwa rolnego czy to do zjedzenia czy również do sprzedawania większymi wielkościami to całkowicie sugeruję plon jakim jest borówka amerykańska. Jest to bardzo smaczny a zarazem jeden z najwartościowszych owoców. Przetwory smakują ekstra. Faktycznie sugeruję firmę, którą niedawno odkryłam w necie borowki.info.pl.
Kamilka75
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kamilka75 » 15 lip 2018, 15:09

Niestety, ja dopiero poznaję sklepy ze zdrową żywnością takie jak https://www.jarmarknatury.pl/zdrowa-zywnosc i uczę się powoli, czego powinnam , a czego nie powinnam jeść. Nie powiem, żebym dobrze się spisywała w tym, jednak staram się, jak tylko potrafię. Zbyt długo zjadałam dużo glutenu czy wysoko przetworzonej żywności, przez co wszystko wychodzi mi na twarzy i w samopoczuciu. Mam nadzieję że za rok będę już mogła napisać, że znam zdrowe jedzenie.
goralkaUla
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: goralkaUla » 20 lip 2018, 15:01

Korzystam z catering dietetyczny bielsko-biała, który ustabilizował moją wagę i czuję się dużo lepiej! Polecam wypróbować ;)
kabix179
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kabix179 » 22 lip 2018, 23:02

Ja niewiem jak sfinansować swoje postanowienia noworoczne? Być może będę musiał pomyśleć o jakiejś specjalnej pożyczce. Skoro interesuje Cię właśnie ten fakt to koniecznie przeczytaj ten wpis. Na moje oko wyszukasz tu wszystkie najważniejsze ciekawostki. Zobaczymy co czas nam pokaże...

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”