witaminy w ciąży

Opinie o lekach: przeglądaj, komentuj i dodawaj opinie o lekach.
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: witaminy w ciąży

Postautor: yaska » 28 lut 2019, 17:25

Soki i owoce to nie wszystko. Wiele witamin rozpuszcza się w tłuszczach. Dieta powinna byc zróżnicowana, owszem, ale nie wszystko nawet w takiej zdrowej diecie da się dostarczyć. Mam na myśli na przykład kwas foliowy, witaminę D, jod, magnez i bardzo ważne kwasy DHA, które mają ogromny wpływ na rozwój mózgu i wzroku dziecka. Mój lekarz zalecił mi w ciąży mama dha i brałam je przez całą ciążę.
kabix179
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 cze 2018, 22:37

Re: witaminy w ciąży

Postautor: kabix179 » 17 kwie 2019, 15:00

Soki to podstawa mojej diety teraz w ciąży. Ale nie mówię o sokach ze sklepu tylko takich, które przygotowuję sobie sama. Robię je dla siebie i męża. Powiem Wam, że dzięki nim czuję się dobrze i nie łapią się mnie żadne infekcje. Podczas całej ciąży nie byłam ani razu chora. Rekomenduję wybrać porządne sokowniki , które będą Wam służyły latami.
jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: witaminy w ciąży

Postautor: jankamor » 23 kwie 2019, 11:20

Czy takie suplementy nie zaszkodzą dziecku?
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: witaminy w ciąży

Postautor: yaska » 27 kwie 2019, 00:17

Jak wybierzesz odpowiednie to nie. Najlepiej brać to co zaleca PTG. Ja, jak już mówiłam, brałam mama DHA premium. Skład bardzo dobry, kwas foliowy, witamina D, DHA, magnez i jod, czyli wszystko to, co kobiecie w ciąży i rozwijającemu się dziecku jest potrzebne.
Awatar użytkownika
shopsmart.pl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:49

Re: witaminy w ciąży

Postautor: shopsmart.pl » 29 maja 2019, 19:50

Kobiety w czasie ciąży najczęściej kupują kwas foliowy, DHA, witaminę D czy jod. Zakupu warto dokonać poprzez shopsmart.pl. Nasz system automatycznie porównuje ceny konkretnych produktów u naszych partnerów - tak by znaleźć najkorzystniejsze oferty na realizację całego koszyka. Dalsza realizacja wg. procesu typowego dla zamówień online.

Obrazek
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: witaminy w ciąży

Postautor: babydajna » 19 wrz 2019, 16:14

pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: witaminy w ciąży

Postautor: pepperoni » 08 paź 2019, 10:33

przez calą ciażę ale też okres karmienia piersią brałam mamadha premium, witamin o bardzo dobrym składzie, nie przekombinowane, tyulko to co zaleca polskie towarzystwo ginekologiczne, czułam się po nich dobrze i branie nie bylo dla mnie uciążliwe bo to 2 tabletki dziennie tylko
Radzka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 24 lip 2019, 15:41

Re: witaminy w ciąży

Postautor: Radzka » 12 lis 2019, 09:38

ja przyjmowałam niemiecki orthomol natal ma dość dobry skład, kilka koleżanek mi go polecało
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: witaminy w ciąży

Postautor: Lilka2 » 21 lis 2019, 21:19

Warto brac odpowiednie witamiyn w ciazy - jednak to wolalabym skonsulotwac ze swoim lekarzem. W tym czasie szczegolnie wazne sa badania prenatalne - a jest ich kilka, ktore warto wykonac aby miec pewnosc ze zdrowie naszego malenstwa jest niezagrozone - a roznie to ywa. Dzieki takim testom https://gameta.pl/badania-prenatalne/ bedziemy mogli zadzialac na czas w razie komplikacji zdrowotnych
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: witaminy w ciąży

Postautor: chloe » 30 sty 2020, 23:00

Zwracacie uwagę na składy witamin? Niby na wielu jest napisane, zę są na okres ciąży ale trzeb uważać, bo niektóre zawierają witaminę A, która nie jest zalecna do brania w ciąży. W moim mamadha miałam tylko to co zaleca PTG, czyli kwas foliowy, dha, jod, witaminę d3 i magnez.
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: witaminy w ciąży

Postautor: Kasiaaa » 07 sty 2021, 14:20

Podstawowe witaminy warto regularnie brać ale lepiej skonsultować to z lekarzem, podczas ciąży skupiłabym się bardziej na badaniach prenatalnych, to chyba jedno z piwerwszych badań jakie warto wykonać. Dla mnie stan płodu i zdrowy rozwój dziecka tp priorytet. Swoje badania prenatalne wykonywałam w Częstochowie, co prawda kawałek miałam ale wszyscy polecali mi dr Wiolettę Rozmus-Warcholińską i rzeczywiści super babka, po badaniu wszystko mi wyjaśniła co i jak, najważniejsze że dziecko prawidło sie rozwijało i nic mu nie groziło ale przyznam że przed badaniem miałam stres.
komin88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 03 gru 2020, 09:05

Re: witaminy w ciąży

Postautor: komin88 » 11 sty 2021, 11:02

Oprócz witamin warto też pomyśleć o suplementacji takiej jak na przykład Miovelia: https://www.aptekagalen.pl/miovelia-30sasz-30kaps . Warto zacząć go przyjmować już w okresie przygotowania do ciąży. Koniecznie poczytajcie o jego zastosowaniu.
kocikot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2020, 07:06

Re: witaminy w ciąży

Postautor: kocikot » 04 lut 2021, 22:35

Starałam się jeść ogólnie produkty bogate w jod. Moja dieta była zawsze zbilansowana, ale teraz staram się jeszcze bardziej, bo nie żyję tylko dla siebie, ale i dla maluszka.

Wróć do „Opinie o lekach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość