Skuteczny środek na ból brzucha

Opinie o lekach: przeglądaj, komentuj i dodawaj opinie o lekach.
Awatar użytkownika
GoodWin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2015, 15:32

Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: GoodWin » 23 lip 2015, 00:12

Każdy chyba kiedyś zmagał się z bólem brzucha, a bardzo często z tzw. kolką. Osobiście przekonałem się, że bardzo dobrze działa: http://www.buscopan.pl/o_bolu_brzucha/z ... c_bol.html W tym artykule znajdziecie zarówno szczegóły dotyczące składu tego środka, jak i opis jego działania.

Kolejną zaletą jest jeszcze przystępna cena.

A Wy jakie środki polecacie?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: miracle » 25 sie 2015, 14:52

Czasem na ból brzucha tabletka nie pomoże. Co jeśli to będzie zapalenie wyrostka?
Aurinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:34

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: Aurinka » 28 maja 2016, 16:48

Zawsze albo prawie zawsze, jak mam jakieś problemy z bólem brzucha czy z żołądkiem, to ratuję się herbatką albo kropelkami Verdin. Jestem osobą, która czasem za dużo zje albo nie pilnuje regularności posiłków. Niestety, jakoś ciężko mi nad tym zapanować, chociaż wiem, że najlepszym lekarstwem jest po prostu zdrowe, racjonalne odżywianie i dbanie o siebie, o zdrowie, zażywanie ruchu, unikanie stresów. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Na szczęście zbyt często nie zdarza mi się doprowadzić do bólu żołądka, ale jednak bywa i tak. Nie jestem chyba wyjątkiem, skoro wciąż powstają takie na przykład artykuły http://www.verdin.pl/przez-zoladek-do-s ... adbac.html
myszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2016, 08:44

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: myszka » 14 lip 2016, 08:47

To zależy co to jest za ból, bo jak żolądek to krople albo herbata. Ale jak menstruacyjne to tylko nospa



Fotobudki na wesele od Fotoakuku
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: sowbar81 » 15 sie 2016, 09:33

Jak dla mnie idealny jest najczęściej węgiel. Chociaż to też zależy jaki ból oczywiście.
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: Metaliga » 31 paź 2016, 10:15

Ale to zależy od pochodzenia tego bólu. Nie zawsze leki przeciwbólowe będą skuteczne, jeżeli za bólem stoją jakieś poważniejsze schorzenia. Można spróbować zorientować się co taki ból może oznaczać, na początek czytając np. bólu po prawej stronie brzucha, na poradnikowy.net jest dobry artykuł o tym. Można spróbować pozmieniać coś w diecie lub więcej się ruszać, a jak bóle nie ustaną, to koniecznie udać się do lekarza.
Awatar użytkownika
koralgol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:48

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: koralgol » 03 lis 2016, 23:24

Jeżeli ból brzucha spowodowany jest obżarstwem to stosuję herbatkę ułatwiającą trawienie, jeśli są to jakieś kolki to biorę buscopan, bo to jest to samo co nospa, tylko nie zawiera laktozy (której ja nie toleruję).
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: kamai » 05 sty 2017, 14:03

Na początek trzeba zdiagnozować od czego boli, nie ma co brać leków na pałę a może coś pomoże. Mnie bolał brzuch kiedy miałam zaparcia, przeszło mi dość szybko po dicopegu 10g
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: berni99 » 12 lip 2017, 09:54

Dokładnie ja też bym się przede wszystkim zgłosił do lekarza jeśli ten ból się powtarza.
Alan513
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2017, 13:03

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: Alan513 » 18 lip 2017, 13:06

Na ból brzucha stosuję szklankę z naparem z mięty albo krople żołądkowe. Ale to tylko, jeśli mnie żołądek boli :P Poważniejszy ból może być zwiastunem zapaleniem wyrostka lub woreczka żółciowego. Lepiej to przebadać.
__________________________________________________________

www.moto-obroty.pl
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: dusia » 21 lip 2017, 17:24

Jak wiadomo na rynku jest dostępnych sporo różnego rodzaju leków na ból brzucha ale moim zdaniem warto wypróbować bardziej naturalne metody. Jakiś czas temu miałam podobny problem i u mnie świetnie sprawdziło się regularne stosowanie octu jabłkowego w małych ilościach. Polecam poczytać ten artykuł http://aptekarka.pl/8-skutecznych-sposobow-na-bol-brzucha/. Sporo cennych i przede wszystkim skutecznych porad :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: kitka66 » 24 lip 2017, 11:41

Ja na przejściowe bóle brzucha z reguły stosuję nospę, która jest bardzo skuteczna. Ale jeśli taki objawy pojawiają się często a do tego się nasilają to myślę, że warto wybrać się do lekarza, który prawdopodobnie da skierowanie na kolonoskopię lub gastroskopię. Tego typu badania ( w znieczuleniu ) można wykonać między innymi w szpitalu EMC-SA w Katowicach http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradnie/poradnia-chirurgii-ogolnej. Ja bym nie ryzykowała bo nigdy nie wiadomo do czego może doprowadzić brak leczenia tego typu objawów.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: dusia » 30 wrz 2017, 15:18

Jeśli ten ból brzucha ma związek z niestrawnością to Sylimarol powinien pomóc - do kupienia w aptece bez recepty. Niedrogi a bardzo skuteczny. Działa też jak detoks jak się przesadzi z alkoholem.
aska55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 11 lis 2017, 13:38

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: aska55 » 16 sty 2018, 18:48

Ja na wzdęcia używam tylko esputicon. Bez sensu przepłacać skoro działa bardzo dobrze i jest bez tych wszystkich świństw.
Zazi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 29 wrz 2016, 03:38

Re: Skuteczny środek na ból brzucha

Postautor: Zazi » 06 lut 2018, 23:43

To chyba zależy, jakie są przyczyny. Bóle brzucha mogą być spowodowane różnymi czynnikami http://no-spa.pl/przyczyny-objawy I leki dobiera się stosownie do tego, co spowodowało określony ból brzucha.

Wróć do „Opinie o lekach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość