jakie krople do nosa?

Opinie o lekach: przeglądaj, komentuj i dodawaj opinie o lekach.
kometa100
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 cze 2009, 01:11

jakie krople do nosa?

Postautor: kometa100 » 20 lis 2013, 20:37

Mam problem z nochalem i potrzebuję często go nawilżać i czyścić? Jakie byście proponowali krople do nosa, sól morską itp., żeby nie podrażniać śluzówki, a skutecznie czyścić i nawilżać?
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Postautor: janka » 21 lis 2013, 00:35

Wiesz co, jak chcesz delikatnie oczyszczać i nawilżać to kup sobie disnemar. Pewnie chodzi Ci o dłuższe stosowanie?? Takie bardziej agresywne środki na zatkany nos są tylko do 5 dni, a disnemar nie ma tego ograniczenia i się sprawdza.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: koro » 24 mar 2016, 22:09

Odświeżm, czy mozecie polecić coś co dobrze odetka nos?? Często mam zatkany nos bo mam problem z zatokami i w przyszłosći czeka mnie zabieg na przegrodę a do tej pory niestety katar mnie lubi męczyć :/
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: koro » 16 maja 2016, 12:01

Czekam na zabieg ale ma być dopiero w sierpniu, na razie się wspomagam sinufastem i widzę, dobrze,że nie jest drogi bo można zbankrutować na tych wszystkich lekach.
Karla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:37

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: Karla » 28 maja 2016, 14:51

Wygląda na to, że masz katar zatokowy. Tak przynajmniej sugeruje to, co pisałeś. No nie wiem... może wypróbuj Acatar. Mają tu taką tabelkę i można spobie sprawdzić, jaki rodzaj kataru nas dotyczy i wtedy wybrać najlepszy preparat http://www.acatar.pl/sposobnakatar.html Spróbuj sobie to poczytać i może akurat uda Ci się dobrac idealne krople czy spray. Ja też mam katar zatokowy często ale też taki sienny alergiczny. Stosuję Acatar i pomaga mi. Dzisiaj na szczęście mogę oddychac pełną piersią i nic mnie nie męczy :D
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: koro » 10 sty 2017, 22:21

ostatnio też trafiłem na nozitix, super przy katarze kiedy nos wysuszony po tym ciągłym smarkaniu :D nie trzrba co chwilę psikać woda morską, bo jest gęstszy i dłużej w nosie zostaje
Mirekkowal28
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2017, 23:07

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: Mirekkowal28 » 15 sty 2017, 23:09

Dużo opinii, także na temat leków można znaleźć bez problemu na http://internetoweforum.pl/. Cały czas toczą się tam dyskusje na ciekawe tematy :)
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: monikabert90 » 20 kwie 2017, 21:20

Mi ostatnio koleżanka poleciła naturalny preperat Aspecton Spray, który jest stworzony na bazie wody morskiej, z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, które skutecznie udrażniają nos. Zamierzam przy najbliższej okazji wypróbować, bo wolę własnie takie naturalne specyfiki niż leki :)
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: plaster » 05 cze 2017, 11:37

Kropli do nosa powinno używać się jak najmniej, ale rozumiem jak zatkany nos potrafi zdenerwować. Sam niestety cierpię na katar sienny, i mam wiecznie zatkaną jedną dziurkę albo dwie. Tylko zwykłe krople xylometazolin pomagają, tzn pewnie jakieś droższe też by działały, ale po co przepłacać:) A woda morska lekko nawilża tylko i nic po za tym.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: Arkadiusz1 » 08 sie 2017, 22:31

Niestety, krople nie zawsze wystarczają. Znam osoby, którym uciążliwy katar przeszedł dopiero po tym, jak zaczęły stosować inhalacje. Możecie sami w domu korzystać z inhalatora https://kredos.pl/inhalatory/inhalator- ... ecyfikacja a to powinno Wam pomóc. Sami sprawdźcie :)
Karla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:37

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: Karla » 04 wrz 2017, 14:44

Słyszałam, że krople do nosa mogą uzależniać. Nie wiem, jak dokładnie działa ten mechanizm, ale mój tata ciągle używał kropli do nosa, wręcz nałogowo. Katar czy zatkany nos, to często problem zatok i to często już od dzieciństwa. Odkryłam, że dobry jest taki syrop na zatoki dla dzieci sprawdź tu. Może lepiej wypróbować czasem coś innego niż jesteśmy przyzwyczajeni. Są też tabletki od kataru, które mi kiedyś naprawdę pomogły.
maryla230
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:36

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: maryla230 » 13 wrz 2017, 14:43

Ja już od dawna nie stosuję żadnych kropli. Mogą uzależniać i im dłużej je stosujesz tym bardziej masz zatkany nos i psikanie nimi nic nie daje.

Ja używam tylko wody morskiej , może być QUixx albo inna.

:hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:
https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: Kubalek3 » 15 wrz 2017, 13:04

Ja używam wody morskiej.
Awatar użytkownika
osiosi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2017, 14:06

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: osiosi » 07 paź 2017, 14:23

Zastanawiam się właśnie w jaki sposób skutecznie leczyć przewlekły kaszel. Problem jest raczej dość uciążliwi i chciałabym w miarę możliwości złagodzić jego objawy... Nie mam tylko za bardzo sprawdzonych pomysłów w jaki sposób tego dokonać... Czy dalibyście radę mi coś w tym obszarze tematycznym polecić? Zastanawiam się właśnie czy porady z tego artykułu byłyby godne uwagi http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-oddec ... aszel.html Co o tym myślicie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: jakie krople do nosa?

Postautor: kitka66 » 23 paź 2017, 18:44

Jeśli chodzi o krople czy spraye do nosa do moim zdaniem bardzo skuteczne są produkty marki Rinozine. Warto przede wszystkim pamiętać o tym by regularnie nawilżać śluzówkę nosa http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/, która narażona jest na nadmierne przesuszenie a to powoduje kolejne dokuczliwe objawy.

Wróć do „Opinie o lekach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość