kontrola czystości pochwy

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

kontrola czystości pochwy

Postautor: poziomka » 05 cze 2019, 22:09

Miałyście kiedyś zlecone takie badanie czystości pochwy? ostatnio się o tym dowiedziałam i mega mnie zaciekawiło co to i jak przebiega
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: kontrola czystości pochwy

Postautor: kiffi » 09 cze 2019, 23:29

no tak, to jest wazne, aby kontrolowac sytuacje - zobacz sobie na https://tantumrosa.pl/kiedy-wykonac-bad ... ci-pochwy/ moim zdaniem naprawde wyczerpuja temat
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: kontrola czystości pochwy

Postautor: monikabert90 » 15 cze 2019, 08:08

Szczerze powiedziawszy to nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Myślę jednak, że nawet jeśli ktoś naprawdę o to dba, to swędzenie i ból pochwy np w wyniku jakieś infekcji bakteryjnej lub grzybiczej i tak mogą się pojawić. Ja jak tylko zauważam pierwsze niepokojące objawy, stosuję Octenisept w sprayu. Środek ten działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Mi najczęściej pomaga bardzo szybko, tak wiec polecam ;)
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: kontrola czystości pochwy

Postautor: koja » 15 cze 2019, 11:40

Ja nie miałam jeszcze nigdy takiego badania, w cytologiach mi zawsze oki wszystko wychodzi nie mam też żadnych objawów. A jestem regularnie na kontrolach bo biorę tabletki antykoncepcyjne, belarę dokładnie. I w sumie od kiedy biorę nie mam infekcji, może to wynika z tego że prezerwatyw już nie używamy? chyba mnie one trochę podrażniały.
balka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2018, 08:48

Re: kontrola czystości pochwy

Postautor: balka » 18 lip 2019, 20:20

Nie robilam :) Wystarcza mi cytologia raz w roku. Tzn teraz mialam jeszcze dodatkowo kolposkopie bo wynik cytologi wyszedl nieprawidlowy no i okazalo sie ze mam zmiany w szyjce wywolane wirusem HPV. Stosuje na to żel dopochwowy papilocare ktory pomaga w regeneracji nabłonka i cofa zmiany jakie wirus wywoluje

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość