Pielęgnacja maluszka?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
matik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:18

Pielęgnacja maluszka?

Postautor: matik » 23 maja 2019, 11:55

Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji maluszka? Możecie coś polecić? Z tego, co czytam na https://www.johnsonsbaby.com.pl/skora-niemowlecia/dolegliwosci-skorne-niemowlecia, to ważna jest pielęgnacja by zapobiegać dolegliwością skórnym u maluszka. Ale wybór kosmetyków jest ogromny, czy możecie jakieś polecić? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kremów, balsamów czy szamponów dla noworodka?
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: monikabert90 » 29 maja 2019, 07:56

A czy wiecie, jak pielęgnować pępek u noworodka? Jeśli nie, to polecam sobie o tym poczytać albo zapytać lekarza, bo jest to bardzo istotne. Na pewno przyda Wam się jakiś delikatny środek odkażający, my na przykład stosowaliśmy Octenisept, który sprawdził się naprawdę świetnie ;)
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: bella3 » 12 maja 2020, 23:53

Najlepiej stosować tylko naturalne kosmetyki do pielęgnacji maluszka. Jeśli skóra będzie reagować pozytywnie to trzeba tych kosmetyków się trzymać. Tak samo jak trafimy z mlekiem, również wtedy jednej marki warto się już trzymać. Wiecie jakie mleko dla niemowlaka najlepiej się sprawdza? Czytałam ostatnio parę artykułów na ten temat w sieci.
Awatar użytkownika
milridas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2020, 01:23

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: milridas » 21 maja 2020, 16:23

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat? Korzystaliście z tego?
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: Anulaa21 » 27 cze 2020, 18:04

NIestety nie zawsze jest to takie proste. Są przecież sytuacje, w których kobieta chce karmić piersią, ale nie jest w stanie, z różnych względów. Wtedy z pomocą przychodzi mleko butelkowe. W http://mamotoja.pl/jakie-mleko-do-butel ... ,r1p1.html warto poczytać na ten temat więcej, bo bardzo ułatwia to sprawę. Zresztą, sami się przekonajcie.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: trik01 » 31 sie 2020, 15:38

Pielęgnacja maluszka jest niezmiernie ważna. Ich skóra jest bardzo delikatna, dlatego trzeba wybierać tylko takie kosmetyki, które dla najmłodszych się nadają. Czy to będzie oliwka dla noworodka , płyn do kąpieli, kremik do pupy. Cokolwiek wybieramy, trzeba patrzeć na skład.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: ewelina8393 » 04 paź 2020, 22:47

Podobno jedne z lepszych jest hipp mleko modyfikowane i powiem szczerze, że wiele na jego temat czytałam, no i opinie są bardzo dobre. Jednak wiem, że mleko należy dostosowywać do dziecka i sprawdzać to, co jest przez nie akceptowane. Jeśli jednak pojawiają się jakieś problemy, to można konsultować się z pediatrą.
Gari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2020, 13:23

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: Gari » 08 paź 2020, 17:25

Dbać o dziecko należy już na etapie ciąży, bo wówczas można wykryć różne choroby genetyczne i się przygotować merytorycznie. Tutaj mogę polecić artykuł na temat fenyloketonurii https://fizjoterapeuty.pl/artykuly/obja ... nurii.html bo to dość podstępna choroba.
MamaOlci
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:17

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: MamaOlci » 09 paź 2020, 13:23

Ja polecam produkty tej firmy---> BABY ANTHYLLIS. Posiadają naturalne Ph i są dobrym rozwiązaniem jeśli dziecko ma skłonność do alergii. A ostatnio udało mi się znaleźć w super cenie i z szybką dostawą na stronce zakupymam.pl
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Pielęgnacja maluszka?

Postautor: Arkadiusz1 » 19 lis 2020, 11:52

Czasem po prostu nie da się zapobiec niektórym schorzeniom. Bardzo popularna wśród dzieci jest odra, więc powinniście po prostu kontrolować, czy nie przyczepia się ona do Waszego malucha. Chodzi o to, by jak najlepiej sobie z nią poradzić i doprowadzić do sytuacji, w której dziecko będzie znowu zdrowe i w pełni sił.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość