Operacja zaćmy

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Operacja zaćmy

Postautor: szyna » 22 mar 2019, 10:21

Jeśli chcesz poddać się operacji zaćmy musisz sprawdzić czy masz ubezpieczenie NFZ, a jak to sprawdzić? Na pewno te podpowiedzi https://hotmoney.pl/jak-sprawdzic-ubezpieczenie-nfz/ ułatwią ci zadanie.
FrankieeFran
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2017, 08:07

Re: Operacja zaćmy

Postautor: FrankieeFran » 29 mar 2019, 09:12

Tu już trzeba stawiać na specjalistyczne kliniki. Nie raz na operacje na NFZ możecie się niestety nie doczekać... Co do generalnie problemów ze wzrokiem to warto systematycznie odwiedzać okulistę. Ja dowiedziałam się ostatnio że muszę nosić soczewki. Na razie są to jednodniowe od https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewek.html W sumie bardzo szybko się przyzwyczaiłam, w ogóle ich nie czuje :)
Puszczyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2019, 14:06

Re: Operacja zaćmy

Postautor: Puszczyk » 11 lip 2019, 13:29

We Wrocławiu światowej klasy specjaliści od chirurgicznego leczenia zaćmy przyjmują w wrocławskim centrum okulistycznym. Dowiedz się więcej
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Operacja zaćmy

Postautor: bella3 » 26 lip 2019, 16:52

Zaćma to nie jest tylko choroba dotykająca osoby starsze, nie każdy o tym wie. ja miałam zabieg przeprowadzany jeszcze przed 40-tką w Ośrodku Mikrochirurgii Oka Mega-Lens w Warszawie. Powiem tyle, że nie ma się czego obawiać. I na co czekać, zaćma może doprowadzić przecież do całkowitej utraty wzroku. U mnie zabieg trwał jakieś 20 minut, w klinice byłam kilka godzin. W znieczuleniu miejscowym przeprowadzany, nic nie boli na pewno. Dr Czubak mnie operował, polecam tego lekarza na pewno i całą klinikę. Super opieka, potem kontrole także. Wszystko dokładnie wyjaśniają, jak spać po zabiegu, jak zakrapiać oczy. Nie można na pewno nic dźwigać, przemęczać się póki się oczy nie zagoją.
Justyna Bara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:29

Re: Operacja zaćmy

Postautor: Justyna Bara » 22 wrz 2019, 15:11

Mojej mamie ufundowałam leczenie zaćmy w szczecińskiej klinice Optegry. Mama trafiła w dobre ręce, wszystko jej wytłumaczono, przeprowadzono badania, a sam zabieg przebiegł pomyślnie. A wszystko to bez kolejek i za rozsądne pieniądze, zresztą na zdrowiu matki i tak nie chciałabym oszczędzać.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Operacja zaćmy

Postautor: gardenia » 12 lis 2019, 14:34

W Toruniu znajdziecie klinikę citomed.pl https://www.citomed.pl/dok/zacma-fakoemulsyfikacja-ultradzwiekami gdzie przeprowadzają operację zaćmy bez kolejek. Korzystają z nowych metod, a konkretnie z fakoemulsyfikacji ultradźwiękami. Operacja trwa około 20 minut i przeprowadzona jest w znieczuleniu kroplowym. Żadnych szwów, ani bólu, no i od razu wraca się do domu. Pacjent nie musi być hospitalizowany.
SaraB
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwie 2017, 13:26

Re: Operacja zaćmy

Postautor: SaraB » 27 gru 2020, 23:01


Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość