Ból zęba

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
zefir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2017, 13:30

Ból zęba

Postautor: zefir » 09 kwie 2018, 11:33

Jestem zapisany na wizyte kontrolną pod koniec kwietnia a teraz nagle rozbolał mnie ząb. Co sie robi w takich przypadkach? Raczej nie da sie przełożyć wizyty bo takie są u nas terminy. Myslałem czy na jakiś SOR nie jechać ale z zębem…? Czy to nie przesada? Tam chyba przyjmują pilniejsze przypadki niż faceta ze spuchniętym policzkiem. Nie wiem co robic, moze prywatnie? Nigdy nie chodziłem prywatnie i nie wiem jak to działa.
marekmazurek85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2017, 15:38

Re: Ból zęba

Postautor: marekmazurek85 » 10 kwie 2018, 14:22

Z bólem chyba nawet nie czeka sie w kolejce ani nie zapisuje z wyprzedzeniem. Przychodzisz, mówisz że z bólem i powinni cie przyjac poza kolejka. Tak jest chyba i prywatnie i na fundusz.
ArtDent_Kraków
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2018, 15:15

Re: Ból zęba

Postautor: ArtDent_Kraków » 11 kwie 2018, 15:16

Trudno odpowiedzieć, jak to wygląda w innych gabinetach, ale w ArtDent przy Opolskiej pacjenci z bólem mają pierwszeństwo. Zdajemy sobie sprawę, że tego typu dolegliwości znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie w domu i w pracy. Do czasu, aż wizyta u stomatologa przyniesie ukojenie, możesz skorzystać z kilku wskazówek, jak radzić sobie z bólem zęba. Poza dostępnymi w aptece środkami przeciwbólowymi takimi jak paracetamol czy ibuprofen, możesz wypróbować domowe sposoby, np. okład z kostek lodu albo posolonego czosnku czy napar z szałwii lub rumianku. Więcej porad w tym zakresie znajdziesz na naszym blogu: http://artdent.krakow.pl/jak-sobie-radzic-z-bolem-zeba/.
zefir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2017, 13:30

Re: Ból zęba

Postautor: zefir » 12 kwie 2018, 08:30

Myslałem że trzeba czekac, w takim razie pójde i spytam czy mnie ktoś przyjmie. Dziękuje za porady, zawsze to lepsze niż faszerowanie sie tabletkami.
magdada
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2017, 15:33

Re: Ból zęba

Postautor: magdada » 16 kwie 2018, 11:49

Tez słyszałam o czosnku na ból zęba. Jeszcze od świętej pamięci babci. Wogóle czosnek ma mnóstwo zastosowań w leczeniu różnych chorob. Ale wracając do bolących zębów, czosnek czosnkiem ale prosze powiedziec czy jak sie idzie z bolącym zębem to tylko leczenie kanałowe?
narcysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 gru 2017, 18:45

Re: Ból zęba

Postautor: narcysia » 16 kwie 2018, 14:28

Jak ząb boli, to powinni cię przyjąć od ręki.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Ból zęba

Postautor: trylogia » 17 kwie 2018, 12:40

Oczywiście! Nawet w nocy, tam gdzie mają dyżury.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Ból zęba

Postautor: ewelina8393 » 17 kwie 2018, 14:04

Kiedyś bardzo często męczyły mnie bóle zęba. Nie miałam już sposobów, aby sobie ulżyć. W końcu znajoma zapisała mnie do krakowskiego gabinetu VillaDentica. Zrobiliśmy cały projekt leczenia. Nie pamiętam (i nie chcę zapeszać), kiedy było aż tak dobrze. Ząb nie boli mnie już bardzo długo.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Ból zęba

Postautor: Pestka » 18 kwie 2018, 12:27

Jak boli ząb to jest naprawdę przewalone... Ja ostatnio miałam mega problem bo zrobił mi się stan zapalny w dziąśle przy ósemce. Myślałam, że boli mnie ząb a to się okazało, że jakas torbiel się zrobiła...Masakra. Na szybko był mi potrzebny chirurg stomatolog . Zapisałam się do gabinetu doktor Świątkowskiej. Bałam się strasznie ale okazało się, że nie potrzebnie. Pani doktor tak mnie znieczuliła, że kompletnie nic nie czułam :) Na razie czekam na regenerację dziąsła po usunięciu torbieli a potem biorę się za usuwanie ósemek...
millenaxt9
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2018, 13:46

Re: Ból zęba

Postautor: millenaxt9 » 18 kwie 2018, 13:55

Ciekawe opcje co może pomóc na ból zęba, super ! :)

amlan forte
ArtDent_Kraków
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2018, 15:15

Re: Ból zęba

Postautor: ArtDent_Kraków » 18 kwie 2018, 15:06

Najpierw należy znaleźć przyczynę bólu, a dopiero potem zastosować adekwatne leczenie. Leczenie kanałowe stosujemy wówczas, gdy miazga zębowa została objęta nieodwracalnym stanem zapalnym. Konieczne jest wtedy całkowite usunięcie zainfekowanych tkanek z korzeni i komory zęba i wypełnienie ich na nowo specjalną substancją, zwaną gutaperką. Czasem, gdy leczenie zachowawcze i endodontyczne nie jest możliwe, podejmuje się decyzję o ekstrakcji, czyli usunięciu zęba. Jest to jednak rozwiązanie ostateczne i w ArtDent staramy się znaleźć rozwiązania, które pozwalają go uniknąć.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Ból zęba

Postautor: Mateo 77 » 27 kwie 2018, 11:22

Niestety, zdarzają się takie sytuacje. Aby ich uniknąć, powinniście cyklicznie odwiedzać takie gabinety jak Dentica, gdzie możecie liczyć na najwyższą jakość obsługi. Na przykładzie ich usług opisanych w http://stomatologia-dentica.pl/cennik/ sami możecie się przekonać, że mają opiekę na najwyższym poziomie. Nie bagatelizujcie takich rzeczy.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Ból zęba

Postautor: pawi » 08 maja 2018, 09:51

Znajdź dobrego specjalistę, a na pewno nie będzie problemu z bólem, ani strachu. Za bardzo Ci nie pomogę, bo od lat chodże tylko do jednego, ale jak szukasz stomatologa w Warszawie no to ja z pewnością polecić mogę http://glamourdental.pl/stomatolog-warszawa
Veka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:25

Re: Ból zęba

Postautor: Veka » 27 sie 2018, 16:23

Na ból zęba niestety ale najlepsza jest wizyta u dentysty i nie powinniśmy jej przekładać na później. Ja tak przekładałam i niestety skończyło się na leczeniu kanałowym. Zapisałam się do http://www.konin-dentysta.pl/ z polecenia siostry i dzięki nim udało się uratować mojego zęba. Niestety na koronkę by mnie nie było stać, a oni stanęli wręcz na głowie żeby wszystko się udało. Dzisiaj już nic mnie nie boli, ząb uratowany i grzecznie co pół roku stawiam się na kontrolę ;)
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Re: Ból zęba

Postautor: Marek87 » 06 wrz 2018, 09:09


Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość