Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: bella3 » 27 sty 2018, 22:43

Normy znowu przekroczone, otworzyłam na chwilę okno i gryzie w gardło. Szczelność moich okien i tak wątpliwa, więc nawet bez otwierania jest nieciekawie. Także podsumowując na wczoraj potrzebuję oczyszczacza, myślałam, że dużo kwiatów da radę ale jednak muszę im pomóc, wystarczy, że na dworze się truje - w domu chce mieć zdrowe powietrze. Macie jakiś model godny polecenia? cena nie jest kluczowa, bardziej zależy mi na jakości i funkcjonalności, tak by te pyły rzeczywiście pochłaniał. I sprawa wyglądu - nie mam w domu NIC białego poza armaturą, chciałabym by oczyszczacz miał jakiś kolor. O ile takie są bo te co oglądałam wszystko białe. Dziękuję za każdą sugestię.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: innocent » 29 sty 2018, 17:06

Cześć bella :) Ja mam od dwóch tygodni oczyszczacz klarta forste w kolorze złotym, taki niewielki, nierzucający się w oczy - https://klarta.pl/ . No i nie oszukujmy się, ta cena promocyjna też mnie skusiła, bo jednak by dostać gdzieś oczyszczacz za niecałe 600zł graniczy z cudem (długo szukałam!) . Ma 4 różne filtry więc jestem mega zadowolona, bo usuwa z powietrza nie tylko pyły czy alergeny, ale też kurz i sierść - a przy moich kotach to zbawienie :) No i jeszcze ma jonizację powietrza, bardzo przydatna funkcja. Możesz śmiało go brać, jest dobry
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: monikabert90 » 13 lut 2018, 15:01

Ostatnio te wszelkie ostrzeżenia na temat przekroczenia dopuszczalnego stężenia smogu zaczynają mnie przerażać :( Boję się, że za kilka lub kilkanaście lat bardzo źle się to może na nas odbić. Czytałam niedawno na http://www.remontmieszkania.co.pl/ , że oprócz oczyszczaczy powietrza, w mieszkaniu można chronić się przed smogiem również dzięki systemowi rekuperacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów w rekuperatorach, mogą one ograniczyć dostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń oraz pyłów. Jak myślicie, co będzie lepsze - oczyszczacz czy rekuperacja?
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: AinEingarp » 15 lut 2018, 09:29

Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza. Tylko to bardzo duży wydatek...
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: Ela78 » 23 maja 2018, 08:29

Tak naprawdę ceny oczyszczaczy powietrza są bardzo zróżnicowane - są takie, które kosztują kilkaset złotych, ale są również takie za kilka tysięcy złotych. Cena głównie zależy od ilości zastosowanych filtrów. Inaczej mówiąc - jeśli zainwestujesz więcej, na pewno jakość oczyszczenia powietrza będzie lepsza. Teraz jednym z lepszych jest na tej stronie www.topowe-agd.pl/ . Pomyśl, czy nie warto byłoby zainwestować w taką maszynę
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: ewelina8393 » 26 maja 2018, 10:22

No ja też się właśnie zastanawiam, jak wygląda ta walka ze smogiem, jeśli korzystamy z rekuperacji, czy da się temu jakoś zapobiec i w domu mamy czyste powietrze? Bo zastanawiamy się nad montażem w nowym domu. Znaleźliśmy firmę http://polski-komfort.pl/rekuperacja/ ale jeszcze sprawdzamy, co i jak.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: trylogia » 04 cze 2018, 12:25

Myślę, że warto postawić na oczyszczacz powietrza. Byle kupić wydajny.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: polina7 » 01 lis 2018, 01:00

Niemiecka firma Alfda ma ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza. Nie ma co oszczędzać na zdrowiu. Jeśli chcecie mieć w domu czy w biurze czyste powietrze, to warto wybrać takie rozwiązania, które spełnią nasze potrzeby. Trzeba postawić przede wszystkim na jakość. Alfda ma ciekawą propozycję, a mianowicie model ALR550 . Ma bardzo skuteczne filtry.
Gostek18
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:47

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: Gostek18 » 02 lis 2018, 13:49

A no, tak to już niestety bywa. Jakość powietrza aktualnie do najlepszych nie należy, tym bardziej w Polsce.
Sam mocno zastanawiam się nad jakimś oczyszczaczem, patrzyłem już nawet na model Sharpa F32 na stronie loveair, ale nie jestem jeszcze do końca przekonany.
Może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje?
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: trylogia » 06 lis 2018, 08:51

Ja niestety nie wiem... Sama się zastanawiam, jaki oczyszczacz sobie kupić.
kamil_bator
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2018, 09:37

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: kamil_bator » 06 lis 2018, 09:39

Masakra smog jest teraz straszny jak sobie dzisiaj sprawdziłem https://swiatoze.pl/codzienny-raport-smogowy-6-11/ to bez maseczki ani rusz :(
Migotka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2016, 09:33

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: Migotka » 06 lis 2018, 20:57

Co do konkretnego modelu to ja posiadam oczyszczacz Sharp kc-g60euw z jonizatorem i filtrem nawilżającym powietrze. Świetne rozwiązanie moim zdaniem a eksploatacja filtra mega ekonomiczna bo ma trwałość 10 lat! Czyste, świeże i zdrowe powietrze w moim domu to codzienność dzięki takiemu rozwiązaniu. Oczyszczacz pracuje cicho, dostosowuje tryb pracy do pory dnia, nie pobiera dużo prądu i jest naprawdę skuteczny.
Gostek18
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:47

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: Gostek18 » 07 lis 2018, 13:47

asmera
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2018, 11:08

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: asmera » 19 lis 2018, 11:12

A czy ktoś z Was wie jaki filtr powietrza kupić do domu? Zaczęłam szukać porad na ten temat w sieci i póki co na stronie: https://oscarrak.pl/blog/smogowy-poradn ... c-do-domu/ przeczytałam ciekawy artykuł odnośnie tego zagadnienia. Jednak będę bardzo wdzięczna za każdą poradę czy sugestię z Waszej strony. W końcu w dzisiejszych czasach zdrowie jest najważniejsze!
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: Oczyszczacz powietrza - walka ze smogiem

Postautor: kalinka » 16 gru 2018, 15:32

dla aktywnych ludzi, uprawiajacych sport na powietrzu mysle ze niezbedna w zaopatrzeniu jest maseczka antysmogowa, coraz wiecej ludzi sie decyduje https://adamed.expert/najlepsze-maseczki-antysmogowe/ tutaj mozna poczytac, sama zakupilam bo duzo biegam i nie wyobrazam sobie inaczej

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość