Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: kosheen » 16 sty 2018, 15:16

Jestem osobą, która od kilku ładnych lat ma problem z alkoholem. Piję już praktycznie od studiów, bo wtedy to była dobra zabawa, a później po prostu piło się po pracy dla relaksu. No i tak zwiększało się dawkę stopniowo, aż wymknęło się to spod kontroli… Teraz nie potrafię sobie ułożyć życia bo najważniejsze jest to, by w końcu ujrzeć dno butelki… Ale koniec z tym… Od czego w ogóle zacząć, jeśli chcę skończyć z tym g…em? Ma ktoś jakieś wskazówki?
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: AntennaRZ » 17 sty 2018, 09:41

Niestety wielu młodych ludzi dzisiaj tak wpada :( Traktują wieczną imprezę jako sposób na życie, a tam cały czas leje się alkohol, a później wychodzi, że nie mogą bez niego żyć. Jeśli w porę sobie zdasz sprawę z tego, co robisz, to jeszcze dobrze, ale jak przyznasz się dopiero po latach, to zobacz,ile lat straciłeś.
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: arrow » 17 sty 2018, 13:44

Myśle, że kolega nie pojawił się tutaj, by go manieryzować i moralizować, a raczej po prostu potrzebuje wsparcia i porady. Według mnie najlepiej by było, jakbyś młody dołączył do AA, ale też i zadbał o terapię indywidualną. Od tego będzie wiele zależało. No i detoksykacja organizmu, to nawet przed terapią, bo inaczej zejdziesz na kozetce.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: kosheen » 18 sty 2018, 11:19

Znaczy co? Mam chodzić natrapię do innych alkoholików?
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: arrow » 18 sty 2018, 15:18

W tym nie ma nic złego. To są ludzie częst z problemami, które mogą przypominać Twoje, dzięki temu zrozumiesz, że na tym polu nie tylko Ty musisz się zmagać.
Fiferbus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:03

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: Fiferbus » 19 sty 2018, 10:47

Co do tego, co przedstawił kolega, to jednak nie stawiałbym tylko na terapię. Przede wszystkim, jeśli to Tobą kontroluje, to poszedłbym do jakiegoś ośrodka a lczenie stacjonarne. Jest na przykład taki ośrodek, działający pod tą domeną terapie-uzaleznien.com.pl Mają świetne wyniki jeśli chodzi o leczenie. Jako pracownik MOPR-u nie raz widziałem, jak członkowie rodzin dysfunkcyjnych byli tam posyłani.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: kosheen » 19 sty 2018, 13:33

myślisz, że leczenie stacjonarne byłoby najlepsze? A czym ten ośrodek różni się potencjalnie od innych?
Fiferbus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:03

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: Fiferbus » 22 sty 2018, 10:36

Jak mówiłem, podobno maja bardzo dobre wyniki jeśli chodzio leczenie, to po pierwsze. Po drugie, mają bardzo fachową kadrę, zarówno medyczną, jak i terapeutyczną. Wszystkie najpotrzebniejsze informacje o nich możesz znaleźć tu http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ To ich strona internetowa, tam masz wszystkie niezbędne dane do kontaktu, a także opis samego miejsca. Myślę, że przynajmniej warto spróbować.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Chcę się zacząć leczyć z nałogu…

Postautor: pawelek34 » 10 kwie 2018, 14:40

Jeśli chcesz wyjść z nałogu, a żadne terapie już CI nie pomagają, to chyba należy pomyśleć o wszywce alkoholowej. http://www.esperal.edu.pl/warszawa/

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość