Alergia

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Alergia

Postautor: huteran » 24 lip 2019, 14:22

W przypadku alergii na pyłki roślin, najwygodniejszym sposobem jest kupno dobrej maski, która filtruje pyłki. POlecam model Broyx 500, który posiada certyfikat CE świadczący o skutecznej filtracji.
paulina27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:00

Re: Alergia

Postautor: paulina27 » 30 sie 2019, 14:22

Hej :)
Ja ostatnio zrobiłam sobie szczegółowe badania na alergię. Na moją skórę zostały nałożone specjalne panele alergiczne w formie plastrów, które musiałam nosić przez 48h, a po upływie tego czasu był dokonywany pierwszy odczyt, na podstawie którego lekarz dobrał mi cały schemat kolejnych wizyt i dalszą diagnostykę. Polecam zrobić sobie takie szczegółowe badania, by sprawdzić, czy nie cierpimy na jakąś alergię :)
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Alergia

Postautor: gardenia » 26 paź 2019, 15:12

Często zdarza się tak, że podejrzenie o alergię kończy się u pulmonologa postawioną diagnozą - astma. Ważne by było szybko zdiagnozowane. Dlatego nie ma co czekać, trzeba zapisać się na wizytę do dr Antczaka https://www.adamantczak.pl/kontakt.php To światowej sławy profesor. Bardzo profesjonalnie podchodzi do pacjenta. Ma duże doświadczenie poparte stażami naukowymi w Wielkiej Brytanii.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Alergia

Postautor: Roxi » 26 lis 2019, 11:03

Jeśli noworodek nie może być z jakiś powodów karmiony piersią a wykazuje uczulenie na mleko modyfikowane, można wprowadzić Bebilon pepti. To dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego stosowany w przypadku wystąpienia u dziecka alergii na białko pokarmowe, w tym białko mleka krowiego i białko soi. Nabyć je możecie bez problemu zarówno na doz.pl ale i w stacjonarnych aptekach sieci DOZ. Cenowy są takie same więc nie ma obaw, że się przepłaci.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Alergia

Postautor: polina7 » 04 gru 2019, 20:04

W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u alergologa. Trzeba bowiem stwierdzić na co mamy alergię i jak sobie z nią radzić. Uczulenie na niektóre składniki wychodzi dopiero po latach. Tutaj https://febumed.pl/lekarz/428-dr-n-med-Beata-Adamczyk sobie zerknijcie. Jest tam namiar na bardzo dobrego specjalistę. Na stronie jest komplet informacji.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Alergia

Postautor: innocent » 30 mar 2020, 15:38

Jak ma alergię to nie lepiej po prostu kupić oczyszczacz powietrza? Mój model Coway Storm posiada filtry, które są skuteczne w walce z wszelkimi pyłkami, alergenami, kurzem itp. i naprawdę nie odczuwam objawów alergii jak kiedyś tj. wieczny katar, zaczerwienione oczy itd. Moim zdaniem , każdy alergik powinien się w takie urządzenie wyposażyć
Kripi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:12

Re: Alergia

Postautor: Kripi » 02 kwie 2020, 12:38

Jako alergik polecam oczyszczacz bo to serio dziala. Sam bylem sceptycznie nastawiony ale wystarczyl tydzien i zmienilem zdanie xd
Jonizacja tez fajna sprawa, byle przebadana, a nie jakiejs g*wno.
LoveAir polece bo maja strone jedna z lepszych w branzy, to na penwo.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Alergia

Postautor: Mateo 77 » 14 kwie 2020, 18:47

Niestety, alergie mogą przytrafiać się każdemu. Właśnie dlatego warto podejść do tego tematu z rozsądkiem, szczególnie jeśli chodzi o Wasze dzieci. Najlepiej sprawdźcie opinie o mleku nan ha 1, bo wiele osób właśnie je poleca. To ważna sprawa, miejcie to na uwadze.
Radzka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 24 lip 2019, 15:41

Re: Alergia

Postautor: Radzka » 17 kwie 2020, 09:48

podstawa to dobrze dobrane (przez lekarza) preparaty na alergię oraz ich systematyczne przyjmowanie :)
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Alergia

Postautor: Fachowiec » 24 kwie 2020, 12:03

właśnie gdy nasze dzieci mają alergie to jest najcięższe co może się przydarzyć, strasznie mi z tym ciężko że nie mogę pomóc swojej córce, u niej zmiany alergiczne najczęściej pojawiają się od kosmetyków i środków czystości, kiedyś jak mi pomagała przy sprzątaniu od razu pojawiły się na jej rekach i nadgarstkach czerwone plamki… obecnie używa kosmetyki polecane do skóry wrażliwej i nie sprząta za pomocą chemicznych środków czystości itd. Problem trochę ustąpił. Duży kłopot miałam z dobraniem proszku do prania odzieży i rzeczy jakich używa Majka, stosowałam różne płyny, proszki, orzechy piorące, kule do prania i inne, ale żaden ze środków nie zadowolił mnie aż tak, jak Eco saszetka marki bioexpert którą poleciła mi sąsiadka. Najpierw o niej poczytałam i dowiedziałam się, że zawiera ona magnez który pozwala na pranie bez chemii, zakupiłam saszetki i używam ich do około miesiąca, jestem zadowolona bo ubrania po wypraniu są wolne od brzydkich zapachów i resztek płynów (nie pachną żadnymi proszkami, płynami itd.). Teraz po założeniu przez Majkę ubrań jestem spokojna, że nie przyczyniają się one do spotęgowania reakcji alergicznej, polecam każdej mamie i osobom z wrażliwa skóra
majeca
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2020, 12:05

Re: Alergia

Postautor: majeca » 01 maja 2020, 12:06

Czasem wystarczy wizyta online https://jpmedica.com u dobrego specjalisty i rozwieje wątpliwości związane z alergią i nie tylko. Moim zdaniem warto szukać ciekawych propozycji tego typu, bo bez wychodzenia z domu można wszystko załatwić.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Alergia

Postautor: polina7 » 06 maja 2020, 03:16

Tutaj https://febumed.pl/lekarz/428-dr-n-med-Beata-Adamczyk macie namiar na naprawdę dobrego specjalistę, który pomaga w różnych sytuacjach. Trzeba mieć ogromną wiedzę i doświadczenie, aby nie tylko potrafić postawić dobrą diagnozę, ale również dobra odpowiednie leki. Właśnie dlatego trzeba udać się do sprawdzonego specjalisty.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Alergia

Postautor: gardenia » 06 maja 2020, 16:26

Alergia w obecnej chwili to straszne paskudztwo. Konieczne są pewne zmiany, jakie można zastosować w domu. Wyczytałam na tej bardzo ciekawej stronie https://twojdom.art/ jak urządzić mieszkanie dla alergika. Nie przypuszczałam, że tyle rzeczy możemy zorganizować, aby wspomóc się w tej uciążliwej chorobie. Wstyd mi, że wcześniej o tym nie pomyślałam.
Dyskusja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:07

Re: Alergia

Postautor: Dyskusja » 24 lip 2020, 22:44

Moje dzieciaczki mają alergię sezonową więc towarzyszy mi wtedy katar. Źle śpią przez zatkany nos, a ja nie wiem jak im pomóc :( Przeszukałam internet i znalazłam taki aspirator który nazywa się katarek dla dzieci. Podobno podłącza się go do odkurzacza i w mgnieniu oka czyści cały nosek. Szybko i sprawnie, ale czy to na prawdę jest takie bezpieczne jak mówią ?
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Alergia

Postautor: babydajna » 20 sie 2020, 21:58

Zakraplaj dzieciom nosy aerozolem Euphorbium, które w odróżnieniu od większości leków obkurcza śluzówkę nosa i faktycznie leczy katar, a nie tylko maskuje jego objawy.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość