Alergia

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
anettka
Level 1
Level 1
Posty: 354
Rejestracja: 22 sty 2018, 09:30

Re: Alergia

Postautor: anettka » 31 sty 2018, 09:29

Alergia potrafi być bardzo uciążliwa, ja aż się boję nadchodzącej wiosny i lata bo to zawsze najtrudniejszy okres dla większości alergików. Ważne jest też to by być pod stałą opieką dobrego lekarza, który kontroluje sytuację i dobiera odpowiednie leczenie. W Katowicach dobrą opinią cieszy się poradnia alergologiczna w GeoMedical http://www.geomedical.pl/. Szybkie terminy i przystepne ceny za wizytę. Znacie to miejsce ?
serun
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:41

Re: Alergia

Postautor: serun » 31 sty 2018, 15:52

Jak dobrze zabezpieczać się przed alergią? Chyba jestem na coś uczulony, bo mam okropne plamy na ciele. Czytałem o tym jakie są alergiczne objawy skórne ale chyba przejdę się jeszcze do lekarza. Strasznie nie lubię takich sytuacji, szczególnie właśnie związanych z problemami skórnymi
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Alergia

Postautor: asella » 20 mar 2018, 09:29

Ja wiem czy da się zabezpieczyć przed alergią? Raczej nie... można co najwyżej objawy leczyć i unikać tego co nas uczula ;) i o ile w przypadku alergii pokarmowej to jest w miare łatwe, w sumie to jeszcze zależy, no ale gorzej z pyłkami i roztoczami... Na pyłki itd to tylko leki pomagają, ale kurzu można się jakoś pozbyć. sprzątanie to raz, a dwa można próbować ozonować mieszkanie. U mnie airozone to robiło i pomogło, a jestem alergiczką od dzieciaka :orany: co jakiś czas trzeba to powtarzać, ale ścieraniem kurzy się nie da usunąć wszystkich roztoczy...
zuczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2017, 15:18

Re: Alergia

Postautor: zuczek » 27 mar 2018, 21:02

Dla porównania na stronie ktomalek.pl masz opisy diety i nietolerancji laktozy oraz np celialkii sprawdź sobie jak to wygląda, może Ci się przydać. Nie decyduj się na szybko, bo potem możesz żałować a tak to poczytasz i będziesz wiedzieć co jest lepsze dla Ciebie.
flora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2018, 14:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Alergia

Postautor: flora » 29 mar 2018, 14:22

Ciekawa jestem, jak to będzie w tym roku u mnie z objawami alergii, bo w tamtym miałam je po raz pierwszy na przestrzeni wiosny i lata i ledwo funkcjonowałam na zewnątrz. Kupowałam leki przeciwhistaminowe, ale jako, że większość jest na receptę, mogłam brać w aptece tylko po kilka sztuk. Jeżeli w tym roku znowu się pojawią, chyba będę musiała iść z tym do lekarza, bo nie można lekceważyć i nie leczyć alergii. Niedawno miałam badania na alergie pokarmowe, wynik negatywny, więc to chyba jednak jelito drażliwe :zalamany: Tak jak alergie oddechowe, jest to równie uporczywa dolegliwość, bo człowiek nic nie może zjeść normalnie, jak dopadnie go stres :(
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Alergia

Postautor: ewelina8393 » 07 kwie 2018, 11:45

Alergia to niestety bardzo uciążliwa sprawa. Męczymy się z nią zazwyczaj całe życie i możemy tylko łagodzić jej objawy. U innych alergia jest bardziej łaskawa, a u innych mniej. Są też przede wszystkim bardzo różne czynniki, które wywołują reakcje alergiczne. Warto się badać, jeśli pojawią się objawy. O tym, jak diagnozuje się alergię możecie przeczytać na stronie www. Każda informacja w takim temacie jest niezwykle ważna.
koziel.wojciech.86
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:10

Re: Alergia

Postautor: koziel.wojciech.86 » 17 kwie 2018, 07:58

myślę, że odpowiednie do tego będą filtry hepa. Po zastosowaniu ich alergia powinna odpuścić najprawdopodobniej.
narcysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 gru 2017, 18:45

Re: Alergia

Postautor: narcysia » 18 kwie 2018, 11:22

Jeśli szukacie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała to zwróćcie uwagę na tą markę w rossmanie http://www.le-petit-marseillais.pl/. Często po użyciu jakiegoś nowego balsamu czy żelu dostawałam wysypki a w przypadku le petit jest ok :super: . Ich kosmetyki niesamowicie ładnie pachną, nie podrażniają i co najlepsze kosztują grosze. :)
Co do samej alergii... to niestety ja na nią cierpię już od wielu lat i niestety nie znalazłam na nią żadnego złotego środka. Jedyne co robię to unikam jak mogę alergenów.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Alergia

Postautor: zorba » 13 maja 2018, 14:47

Alergia to niestety choroba XXI wieku. Obecnie prawie każdy jest na coś uczulony a nawet o tym nie wie. Warto zrobić sobie badania bo wówczas łatwiej podjąć środki zaradcze a nie męczyć się bo nie wiadomo co nam dolega.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Alergia

Postautor: kreatywny » 24 maja 2018, 09:39

Muszę zrobić synowi testy alergiczne ale z krwi. Na stronie https://www.alergiczne.info/warszawa-testy-alergiczne/ znalazłem laboratoria, czy punkty pobrań, w których takie badania wykonam. Jednak zastanawiam się, czy jakoś specjalnie syn musi być przygotowany? Czy powinien być na czczo, czy raczej nie ma to znaczenia? Wiem, że o to powinienem zapytać lekarza, ale na ostatniej wizycie mi to niestety umknęło...
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Alergia

Postautor: Vectra34 » 31 maja 2018, 14:49

Wiecie jaka jest róznica miedzy alergia a nietolerancją pokarmową? Proponuję przeczytać ten tekst https://kobiecosc.info/czym-sie-rozni-alergia-nietolerancji-pokarmowej/ Nareszcie wiem o co chodzi. Dotychczas wszystko pakowałam do jednego worka z napisem "alergia", a to przecież zupełnie inne objawy ma. Mądry blog, bardzo przemyślane teksty.
aga2113
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 28 sty 2017, 21:50

Re: Alergia

Postautor: aga2113 » 14 cze 2018, 12:15

Trzeba znaleźć odpowiedniego lekarza. Mi to pomogło. Chociaż nigdy nie wylecze się z alergii to mam dopasowane lekarstwa i teraz można żyć :D

wyposażenie bufetu
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: Alergia

Postautor: remana » 01 sie 2018, 21:13

Spróbuj tutaj znaleźć alergologa: https://lekarzebezkolejki.pl/ArtimedNie ... O.O.Kielce . Parę osób polecało mi tę przychodnię, więc chyba sam się też tam wybiorę.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alergia

Postautor: bella3 » 11 wrz 2018, 22:21

Do alergologa trzeba iść koniecznie , zrobić testy i stosować się do zaleceń. Sama mam alergię na kurz i pyłki i lekarz polecił mi zakup domowego oczyszczacza powietrza, jego działanie przy alergii jak moja znacznie podnosi komfort życia. I jak najbardziej to potwierdzam, jakiś czas temu zakupiłam oczyszczacz powietrza Stadler Form https://homespot.pl/kategoria/oczyszczacze-powietrza-stadler-form i od tamtego czasu duużo lepiej funkcjonuję, filtry pozbywają się kurzu z powietrza czego nawet bardzo częstym i dokładnym sprzątaniem nie byłam w stanie zrobić.
karolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:41

Re: Alergia

Postautor: karolka » 21 wrz 2018, 17:32

Z alergią nie ma co zwlekać i trzeba iść szybko do alergologa, najczęściej bardzo długo się czeka na wizyty, przez alergię możesz mieć nieprzyjemne konsekwencje. Poszukaj sobie jakiś wskazówek na internecie jak przebrnąć bez leków przez alergię. Możesz sobie poczytać tutaj https://lekarzpomaga.pl/ebook/alergia-od-a-do-z, mi bardzo pomogło kiedy czekałam na wizytę i nie mogłam sobie poradzić z katarem alergicznym :)

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość