Rak jelita grubego

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Ekleras
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2017, 17:00

Re: Rak jelita grubego

Postautor: Ekleras » 22 wrz 2017, 21:10

Dlatego ważne jest by zapobiegać chorobom niż je leczyć. Natomiast żeby móc czemukolwiek zapobiec należy się nieco poduczyć i zwiększyć swoją świadomość w temacie zdrowia. Przeraża niska świadomość rodaków co do takich chorób jak np. rak wątroby. Polecam zajrzeć na www.epoch.org.pl/rak-jelita-grubego.html
Vlast
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2017, 22:54

Re: Rak jelita grubego

Postautor: Vlast » 25 wrz 2017, 00:37

Szukałam informacji na temat leczenia pierwotnego raka wątroby i znalazłam ten wątek. Mój tata choruje na pierwotnego raka wątroby i jedyną nadzieją dla niego jest radioembolizacja ( wszystkie inne metody zawiodły ). Chodzi o tę metodę: www.radioembolizacja.org.pl/. Czy ktoś z Was rozmawiał z jakimś lekarzem na temat radioembolizacji
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Rak jelita grubego

Postautor: innocent » 28 wrz 2017, 15:50

Naprawdę współczuję, to wielka tragedia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Nie można sobie tego lekceważyć, tym bardziej że jest wiele ośrodków które umożliwiają wykonanie bezpłatnej kolonoskopii w kierunku wykrycia raka jelita. Przykładek jest łódzki szpital Bonifratrów, mogą się przebadać wszyscy którzy ukończyli 50. rok życia, chyba że w rodzinie ktoś chorował to nawet od 40. roku życia
Awatar użytkownika
Sieć Diagnostyka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2017, 17:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Rak jelita grubego

Postautor: Sieć Diagnostyka » 10 paź 2017, 14:18

Wczesne wykrycie tego nowotworu i optymalnie dobrana terapia wyraźnie zwiększa szanse na wyleczenie aż u 90% chorych. Do bardzo efektywnych metod wykrywania raka jelita grubego należą przesiewowe testy, które wykrywają krew utajoną w kale, w połączeniu z kolonoskopią.

http://wszystkogra.diagnostyka.pl/
Obrazek
czesniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2017, 20:08

Re: Rak jelita grubego

Postautor: czesniak » 11 lis 2017, 17:58

Poczytajcie też sobie tutaj o nieswoistym zapaleniu jelit. Moim zdaniem jest tam naprawdę sporo sprawdzonych informacji na ten temat.
PawełG
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:29

Re: Rak jelita grubego

Postautor: PawełG » 16 lis 2017, 08:54

Rak to straszna choroba. Ten jelita grubego często nie daje objawów i odzywa się dopiero jak już się rozszaleje na dobre. Jednak uważam, że profilaktyka może nam pomóc się przed nim uchronić albo przynajmniej wykryć we wczesnym stadium dając bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie :) Ja minimum raz w roku odwiedzam lekarza rodzinnego żeby skierował mnie na podstawowe badania krwi dla własnego spokoju a w dodatku badam się w domu testami z domowego laboratorium, jest dostępny między innymi test zdrowe jelito, który w przypadku jakichś nieprawidłowości wykryje je i wtedy będziemy wiedzieć, że należy udać się do lekarza na dalszą diagnostykę :) Pamiętajcie warto się badać, nawet lepiej coś wykryć ale wcześnie i szybko to wyleczyć niż chodzić z tykającą bombą :)
Pola69
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 07 lis 2017, 14:12

Re: Rak jelita grubego

Postautor: Pola69 » 09 kwie 2018, 09:57

Zgadzam się. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka i regularne badanie się. Ja sama staram się pamiętać, żeby regularnie chodzić do lekarza. Ostatnio na przykład robiłam badanie brca. Na szczęście wszystko wyszło dobrze.
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Rak jelita grubego

Postautor: powerba » 08 cze 2018, 08:41

Rak jelita grubego to jedna z kilku chorób, które są związane z jelitem grubym. Myślę, że przy takich chorobach kluczową kwestię odgrywa zapobieganie i profilaktyka, a jeśli już zauważymy niepokojące objawy - to konieczna jest wizyta u lekarza. Gdybyście byli ciekawi, jakie jeszcze choroby wywoływane są przez jelito grube, to znajdziecie je w tym artykule http://odbytnica.pl/choroby-jelita-grubego/ . Mam nadzieję, że zainteresuje was równie mocno, jak mnie oraz odpowiednio skorzystacie na zdobytej wiedzy.
LAdySPeed
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2018, 11:13

Re: Rak jelita grubego

Postautor: LAdySPeed » 22 cze 2018, 05:26

Ale to nie jest tak, że z rakiem nie można wygrać! Jeżeli wcześnie dostrzegamy objawy raka jelita i szybko zaczynamy reagować na obecny stan sytuacji to można wylecyzć się nawet z tego złośliwego potwora ^^
Stomia to ogółem ujście z jelita. Trzeba ją zrobić, gdy niemożliwe staje się wydalanie przez odbyt. W tym przypadku polecam dietę - 0 cukrów, dużo zielonych warzyw, oleje konopne, kurkuma, imbir. Jest masa składników, ziół i przypraw, które moga pomóc w walce z rakiem. Dodatkowo można też zrobić sobie bezpłatne badanie w ośrodku badań klinicznych Pratia https://pratia.com/rak-jelita-grubego-p ... przerzuty/
Obecnie jest tyle dobrych środków, że nie ma co się martwić, tylko trzeba trzymać rękę na pulsie :)
muffy87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2018, 18:33

Re: Rak jelita grubego

Postautor: muffy87 » 20 paź 2018, 18:42

Szybka diagnoza to połowa sukcesu! Moją koleżankę zdiagnozował gastrolog w Łodzi
https://all-med.pl/gabinety/gastrologia
Życzę dużo zdrowia :)
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Rak jelita grubego

Postautor: DorisAxline » 24 lut 2019, 17:02


Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość