dbanie o wzrok

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
kawura
Forumowicz
Forumowicz

Re: dbanie o wzrok

Postautor: kawura » 21 paź 2017, 15:35

lutezan ? A co to niby jest ten lutezan ?

koontownik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 12:30

Ja noszę soczewki i żeby jakoś chronić sobie wzrok dodatkowo, w tym przypadku przed ciałem obcym, które mam w oku to stosuję krople do oczu. Takie nawilżenie jest potrzebne, bo jednak cały dzień "coś" siedzi mi w oku i się wysusza.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Leonidas » 23 paź 2017, 21:46

Ja nie noszę okularów i wzrok mam dobry, ale przez to że przesiaduję godzinami przed komputerem w klimatyzowanym pomieszczeniu, często mam odczucie piasku w oczach i pieczenie. Po wizycie u okulisty okazało się, że mam zespół suchego oka. Jestem w trakcie używania kropli nawilżających Hialeye https://www.apteka-melissa.pl/produkt/h ... l,897.html no i jak na razie jest dobrze. Uczucie podrażnienia, wysuszenia, pieczenia oraz odczucie obecności ciała obcego w oku się zdecydowanie zmniejszyło, no i idzie ku lepszemu.
szam
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: szam » 25 paź 2017, 19:18

Ja tez na codzień nosze okulary. Cały czas staram sie rownież dbac o swój wzrok i pozostaje pod stała kontrolą doktora okulisty, aby nie przegapić pogłębienia się wady wzroku. Aktualnie chodzę do okoakcent w Krakowie. To specjalistyczny gabinet, bardzo dobry zresztą.
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: RestryKturyzaC » 27 paź 2017, 13:32

Regularne uczęszczanie do okulisty to jest coś co powinien każdy robić bez względu na wiek. Nie ma co się oszczędzać, bo wzrok to chyba najważniejszy nasz zmysł, dlatego trzeba o niego dbać ile się da.
pawi
Level 1
Level 1

Postautor: pawi » 29 paź 2017, 21:00

Soczewki, jak i okulary potrafią mocno skorygować wzrok, dla mnie wygodniejsze są te pierwsze, nie trzeba uważać, żeby się nie potłukły itp. Częste promocje najpopularniejszych soczewek można znaleźć na https://waszesoczewki.pl/
kumpel
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kumpel » 13 lis 2017, 13:29

Ogarnij sobie dobre krople, bo one też mają znaczenie. Jak nie wiesz gdzie się udać to na stronie ktomalek.pl jest dicortineff ulotka zapoznaj się z nią, poznaj działanie kropki i będziesz wiedzieć czy jest to dla Ciebie, czy chcesz szukać dalej innych rozwiązań. To dobre rozwiązanie moim zdaniem.
rycho
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rycho » 23 lis 2017, 19:23

podobno aronia też dobrze działa na oczy, długo twoja mama brała ten lutezan? Na pewno przy tego typu witaminach trzeba systematyczności, bo to co człowiek zaniedbał przez lata trudno tak w parę dni naprawić, smog, sztuczne oświetlenie to na oczy dobrze nie robi a każdy z nas jest na to narażony
rycho
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rycho » 24 lis 2017, 18:57

podobno aronia też dobrze działa na oczy, długo twoja mama brała ten lutezan? Na pewno przy tego typu witaminach trzeba systematyczności, bo to co człowiek zaniedbał przez lata trudno tak w parę dni naprawić, smog, sztuczne oświetlenie to na oczy dobrze nie robi a każdy z nas jest na to narażony
Ela78
Level 1
Level 1

Postautor: Ela78 » 09 gru 2017, 10:00

O wzrok trzeba bardzo dbać, i starać się unikać kontaktu z osoba chorą bo można narazić się na zapalenie spojówek- http://zdrowietiens.pl/zapalenie-spojowek/ Zapalenie spojówek może być wywołane przez czynniki, którym można zapobiec. Duży wpływ na to ma na przykład nieprzestrzeganie higieny.
super_Lucjan
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: super_Lucjan » 11 gru 2017, 13:36

No u mnie problem polega na tym, że praktycznie w ogóle nie dbać o mój wzrok. Czuje, że znacząco mi się pogorszył i planuje w końcu pójść do okulisty. Myślę,że raczej będę musiał nosić okulary. Jedynie używam kropel do oczu gdy czuje, że mam bardzo przesuszone spojówki.
Awatar użytkownika
Waldez
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Waldez » 22 gru 2017, 10:22

O wzrok trzeba dbać praktycznie bez przerwy. Pojawiające się problemy trzeba jak najszybciej niwelować, bo inaczej mogą prowadzić do poważniejszych kłopotów. Szczególnie niebezpieczna jest zaćma, o której można poczytać tutaj http://www.mml.com.pl/oferta/okulistyka ... amach-nfz/ - moim zdaniem nie można wtedy zwlekać i trzeba od razu podjąć kroki, w celu wyleczenia wzroku.
werona
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: werona » 05 sty 2018, 14:35

Ja raz do roku chodzę do okulisty i myslę, że taka forma dbania o wzrok jest wystarczająca
gardenia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: gardenia » 05 sty 2018, 15:44

Ja też raz do roku chodzę do okulisty, tym samym od razu dbam by kupić dobre okulary, w ostatnich latach ciągle kupuję w jednym sklepie https://eyewear24.net/product-pol-21314-Stepper-FU-3055-F082.html nie tylko przez "wierność" :D ale przede wszystkim dlatego, że są rzetelni i na czas zawsze otrzymywałam okulary. Dlatego gorąco polecam :)
Majkel90
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Majkel90 » 11 sty 2018, 06:03

Jeśli chodzi o okulary, to miałem dość szczególne wymagania, bo potrzebuję takich do biegania i innych sportów i w sumie dopiero na http://okularydlasportowcow.com.pl znalazłem to co mnie interesowało rzeczywiście. Nie wiem jak Wy, ale bez ruchu akurat ciężko mi wytrzymać i właśnie to zdecydowało, że nie kupiłem nigdzie indziej. ;)

Wróć do „Zdrowie i Uroda”