dbanie o wzrok

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
roger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Re: dbanie o wzrok

Postautor: roger » 17 sie 2017, 16:52

Ja zmieniłam okulary na lepsze, ale po pewnym czasie powrócił ból zmęczonych oczu - ci, co mają tą przypadłość, wiedzą, jak bardzo bywa dokuczliwy. Mam za swoje za siedzenie tylu godzin przy komputerze. Od jakiegoś tygodnia staram się ograniczać siedzenie przy nim, nawet w pracy robię sobie częściej krótkie przerwy i patrzę gdzie indziej. To pozwala zachować oczom prawidłowy mechanizm wyostrzania/rozmazywania oczu, przestają mnie powoli szczypać i mam więcej czasu na zajęcie się innymi zainteresowaniami, które odłożyłam na bok na rzecz komputera po godzinach. Zastanawiam się nad jakimś suplementem diety, bo nie zawsze mam czas, by wkroplić krople.
pigeon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2017, 22:18

Re: dbanie o wzrok

Postautor: pigeon » 18 sie 2017, 23:55

Przede wszystkim warto oszczędzać wzrok i czytać przy dobrym oświetleniu. Jeżeli to zaniedbamy to szybko możemy pogorszyć wzrok! Dbajmy o zdrowie! Na przykład o zęby! Warto odwiedzać najlepszych dentystów takich jak np. Pani Urszula Stach - dentysta w Wałbrzychu
Ostatnio zmieniony 20 sie 2017, 23:34 przez pigeon, łącznie zmieniany 1 raz.
bioliczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2017, 17:46

Re: dbanie o wzrok

Postautor: bioliczka » 20 sie 2017, 17:50

Borówka amerykańska - wzmacnia wzrok. :)


____________________________
spirulina opinie
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Kopiko90 » 25 wrz 2017, 11:30

Ja nie mam pojęcia jak dbać o wzrok, szczerze mówiąc nie wiem jakie są metody za wyjątkiem noszenia okularów z UV latem. W zasadzie nie przejmuje się bardzo, teraz są takie metody korekcji wzroku że raczej nie ma się czym martwić nawet przy dużych wadach, słyszałem że w klinice optegra w Warszawie robią laserem korekcje która trwa nie całe pół minuty, nic się nie czuje bo do oka dostaje się krople znieczulające, zabieg się nazywa Lentivu, właśnie sprawdziłem.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: dbanie o wzrok

Postautor: danielozzo » 25 wrz 2017, 14:40

Ostatnio coraz częściej optyk jest na tyle wykształcony, że może pomóc w wielu sprawach zamiast okulisty, choć nie można zapominać, że i u okulisty trzeba bywać regularnie. Mimo wszystko, dobry optyk może nam doradzić w wielu sprawach związanych ze wzrokiem i pomoże nam właściwie zadbać o nasze oczy.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: dbanie o wzrok

Postautor: daniellozo » 30 wrz 2017, 20:18

Z naszym wzrokiem nie ma żartów, dlatego koniecznością jest regularne uczęszczanie do okulisty. W dobie wszechobecnej technologii, a co za tym idzie ekranów(w domu, sklepach, na blilbordach itd.) to warto jest sprawdzać jak nasz wzrok się trzyma po takim intensywnym codziennym działaniu.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: dbanie o wzrok

Postautor: daniellozo » 10 paź 2017, 13:34

Co ciekawe, ja już od dobrych kilku(a może kilkunastu?) lat mam wadę wzroku, która nieustannie mi się powiększa, dopiero ostatnio trochę zwolniło to pogłębianie się.
Przez to musiałem ciągle chodzić do okulisty. Ciągłe kontrole, wymiany szkieł w okularach itd. Nic takiego nie robiłem, żeby ciągle sobie pogarszać wzrok, więc w moim przypadku to po prostu wada wrodzona i już nic z tym zrobić nie mogłem.
pigeon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2017, 22:18

Re: dbanie o wzrok

Postautor: pigeon » 16 paź 2017, 21:13

Lepiej dbać o wzrok i czym prędzej odwiedzić okulistę a potem optyka! Oni dobiorą odpowiednie szkła korekcyjne i bez żadnych przeszkód poradzimy sobie z tym problemem :)

ortodonta Wołomin
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 20:13 przez pigeon, łącznie zmieniany 1 raz.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: dbanie o wzrok

Postautor: archiwald » 18 paź 2017, 09:07

Jak dbać o wzrok, pomijając wizyty u specjalistów? Kilka przydatnych porad z pewnością będziecie mogli znaleźć TUTAJ. Mam nadzieję, że się przydadzą ;)
zbjarosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:47

Re: dbanie o wzrok

Postautor: zbjarosz » 19 paź 2017, 14:02

Nie trzeba siedzieć długo wieczorem przy sztucznym świetle i przed komputerem. Dobrze też chodzić na badania kontrolne do okulisty i regularnie sprawdzać wzrok.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: dbanie o wzrok

Postautor: pepperoni » 20 paź 2017, 21:17

Roger pomyśl o lutezanie omega, masz tam w składzie luteinę, kwas omega 3 i inne witaminy, moja mama brała to na wzrok i u niej to pomogło, rzadziej narzeka ze ją oczy bolą a to już duży sukces, zawsze to jeden problem zdrowotny mniej a niestety z wiekiem zdrowie coraz bardziej siada i wzrok też, a mama uwielbia czytać, krzyżówki rozwiązywać, przez oczy miała z tym spory problem
kawura
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2017, 15:32

Re: dbanie o wzrok

Postautor: kawura » 21 paź 2017, 15:35

lutezan ? A co to niby jest ten lutezan ?
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: dbanie o wzrok

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 12:30

Ja noszę soczewki i żeby jakoś chronić sobie wzrok dodatkowo, w tym przypadku przed ciałem obcym, które mam w oku to stosuję krople do oczu. Takie nawilżenie jest potrzebne, bo jednak cały dzień "coś" siedzi mi w oku i się wysusza.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Leonidas » 23 paź 2017, 21:46

Ja nie noszę okularów i wzrok mam dobry, ale przez to że przesiaduję godzinami przed komputerem w klimatyzowanym pomieszczeniu, często mam odczucie piasku w oczach i pieczenie. Po wizycie u okulisty okazało się, że mam zespół suchego oka. Jestem w trakcie używania kropli nawilżających Hialeye https://www.apteka-melissa.pl/produkt/h ... l,897.html no i jak na razie jest dobrze. Uczucie podrażnienia, wysuszenia, pieczenia oraz odczucie obecności ciała obcego w oku się zdecydowanie zmniejszyło, no i idzie ku lepszemu.
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:05

Re: dbanie o wzrok

Postautor: RestryKturyzaC » 27 paź 2017, 13:32

Regularne uczęszczanie do okulisty to jest coś co powinien każdy robić bez względu na wiek. Nie ma co się oszczędzać, bo wzrok to chyba najważniejszy nasz zmysł, dlatego trzeba o niego dbać ile się da.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość