Podpaski czy tampony?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Podpaski czy tampony?

Postautor: DominikaSika » 21 mar 2017, 23:54

Cześć,

chcę zadać wam odwieczne pytanie - co wolicie, podpaski czy tampony? Ja zawsze używałam ich zamiennie, ale od dłuższego czasu przerzuciłam się na http://www.myob.pl - no i w sumie nie narzekam. Nie zmienia to faktu, iż często zastanawiam się nad trafnością mojej decyzji. Poza tym, że odczuwam gigantyczny komfort, że są wygodne itd. to brakuje mi trafnych argumentów, które jednoznacznie przekonałyby mnie tylko i wyłącznie do jednej z opcji. Co wy na to?
cathy586
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:06

Re: Podpaski czy tampony?

Postautor: cathy586 » 11 kwie 2017, 17:45

Nie ważne co będziemy używać, najaważniejsza jest przede wszystkim higiena intymna. Szczególnie w "te dni" trzeba zwracać na nią szczególną uwagę. Radzę zawsze używać do mycia żeli intymnych, jak na przykład takie: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/81-zele-. Znane firmy i do tego zawierające różnego rodzaju skłądniki naturalne, w zależności od tego, co jest Wam potrzebne. Teraz zbliża się lato i w upały higiena musi być jeszcze bardziej przestrzegana, żeby nie nabawić się jakichś mało przyjemnych chorób.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Podpaski czy tampony?

Postautor: Kamilka75 » 19 cze 2018, 11:15

Wiele osób woli tampony, które są podobno wygodniejsze i nie krępują tak ruchów, jednak ja jestem zwolenniczką podpasek. Nie przeszkadzają mi i czuję, że mam większą pewność, niż miałabym przy tamponach. Stosowanie jednych i drugich ma jednak swój wielki, wspólny minus - jesteśmy przez nie narażone na dodatkowe uczulenia i zapalenia, ponieważ bakterie zbierają się w tym miejscu i mogą się rozmnażać. Warto stosować zapobiegawczo i w chwilach pierwszych objawów invag https://www.apteka-melissa.pl/produkt/i ... ,3050.html, który odbudowuje PH miejsc intymnych i jej mikroflorę.
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Podpaski czy tampony?

Postautor: koja » 16 lis 2018, 18:33

Tampony są wygodniejsze ale zawsze troszkę się obawiałam je stosować. Czasami jednak nie było wyjścia, miałam takie obfite miesiączki że podpaska nie dawała rady. Zmieniło się jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne belara. I mniej bolesne i dużo mniej obfite mam miesiączki zupełnie inaczej znoszę te dni.
asmera
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2018, 11:08

Re: Podpaski czy tampony?

Postautor: asmera » 19 lis 2018, 11:09

Ja używam raz tego, a raz tego. Ogólnie wolę jednak podpaski.
Dobruszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, 19:04

Re: Podpaski czy tampony?

Postautor: Dobruszka » 29 sty 2019, 19:06

zdecydowanie podpaski i to najlepiej takie bawełniane podpaski ja używam tylko naturalnych

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość