Spokojny sen

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Spokojny sen

Postautor: sowbar81 » 15 mar 2017, 13:46

Macie na niego jakiś sprawdzony sposób? Nie wiem czemu, ale od jakiegoś czasu sypiam bardzo źle, a w dzień chodzę nieprzytomna.
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Spokojny sen

Postautor: gawalla » 16 mar 2017, 11:18

Najlepiej zrób sobie dokładne badania krwi - hormony tarczycowe itp. Ale przyczyna wbrew pozorom może być błaha - u mnie pomogła... zmiana pościeli. Po założeniu takiej pościeli z bawełny wreszcie zaczęłam się wysypiać. Przypuszczam, że stara po prostu gdzieś mnie uwierała.
Awatar użytkownika
Tonaxinum Melatonina Spray
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spokojny sen

Postautor: Tonaxinum Melatonina Spray » 27 mar 2017, 11:53

Dorosły Polak, aby zasnąć, potrzebuje średnio 52 minut. Jednak są tacy, którym potrzeba na to aż 2 godzin. Aby skrócić czas potrzebny na zaśnięcie stosować można Tonaxinum Melatonina Spray, który zawiera melatoninę w formie nanoemulsji.

Ten suplement diety podaje się, za pomocą spray’u, na błony śluzowe jamy ustnej. Przenika szybko, ponieważ tkanka pod nabłonkiem jest dużo silniej unaczyniona. Poza tym nie przechodzi przez wątrobę, a więc nie ma utraty większej porcji.

http://tonaxinum.pl/tonaxinum-melatonina-spray.html
Obrazek
Ruda22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:15

Re: Spokojny sen

Postautor: Ruda22 » 27 mar 2017, 19:19

bardzo ważne jest dotlenienie. Warto też zrobić badania by sprawdzić czy nie jest to w skutek jakiś braków. Ja miałam brak witaminy D i czułam się fatalnie, zmęczona, znudzona, a od kiedy wyrównuje ja vita d express to jestem odmieniona.
Awatar użytkownika
Hepatica
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2017, 16:35
Lokalizacja: Nasutów 21-025

Re: Spokojny sen

Postautor: Hepatica » 29 mar 2017, 22:35

W zasypianiu i nocnym wypoczynku pomaga Pau d'Arco, który zawiera wyciąg z kory wewnętrznej Lapacho. Drzewo to rośnie w Ameryce Południowej, gdzie jest stosowane, od tysięcy lat, w medycynie ludowej. Spośród substancji aktywnych, które znajdują się w korze, szczególne znaczenie ma lapachol.

http://hepatica.pl/sklep/pau-darco/
Obrazek
natka29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:20

Re: Spokojny sen

Postautor: natka29 » 11 kwie 2017, 08:20

Zakładam, że próbowałeś już podstawowych metod typu; wietrzenie pokoju, wyłączanie urządzeń elektronicznych na godzinę przed snem, ewentualnie meliska itp. Mi to na szczęście wystarczyło. Może w Twoim przypadku warto zwrócić się do specjalisty? Słyszałam ostatnio w jakimś programie śniadaniowym, że jednym z częstszych problemów jest chrapanie. Nie wiem skąd jesteś, ale u siebie w Poznaniu widziałam ofertę certusa, gdzie mają nawet specjalną poradnię do takich spraw
karakan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2015, 20:27

Re: Spokojny sen

Postautor: karakan » 11 kwie 2017, 19:21

To zależy tak naprawdę z czego problem ze snem wynika. Oczywiście to są zwykle podobne problemy: stres, bóle głowy, napięcia jakieś mięśnie, zresztą tez zwykle spowodowane stresem. Faktycznie to też mogą być hormony. Ja akurat polecę i zawsze będę http://akupunkturapokrywka.pl/hirudoterapia/ i tu są i pijawki i akupunktura i każe może pomóc, w zależności od problemu. Ja niestety sporo wiem o borykaniu się z takimi rzeczami i mnie to pomaga.
Centuś
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:56

Re: Spokojny sen

Postautor: Centuś » 18 sie 2017, 21:41

Ja od jakiegoś czasu uczęszczam na jogę, byłem bardzo sceptyczny, delikatnie mówiąc, śmiałem się z tych ludzi... Ale dałem się przekonać, aż w końcu teraz czuje efekty, doskonale wycisza i pozwala odczuć spokój, może to byłaby recepta dla Ciebie, warto spróbować może joga Kraków by Ci w jakiś sposób pomogła a problemy pozwoliła odciągnąć na drugi plan ;) w końcu spokój psychiczny ma wpływ na wszystko
xoran
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 22:57

Re: Spokojny sen

Postautor: xoran » 18 sie 2017, 22:58

bardzo długo cierpiałem na zaburzenia snu, na szczęście pomogły mi odpowiednio dobrane przez mojego lekarza medykamenty
zilion
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:39

Re: Spokojny sen

Postautor: zilion » 30 sie 2017, 13:14

Zależy jakie jest podłoże problemu. Może stres czy może toksyny? Na oczyszczanie organizmu ale tez poprawę ogólnego funkcjonowania świetna jest refleksoterapia http://akupunkturapokrywka.pl/refleksoterapia/ Moja mama jeździ od jakiegoś czasu i lepiej się czuję i dobrze wygląda, a była właśnie ciągle zmęczona, smutna, ociężała się czuła, no masakra.
Awatar użytkownika
WandaKamecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:51

Re: Spokojny sen

Postautor: WandaKamecka » 05 wrz 2017, 20:00

Zwykle nie mam problemów ze snem, ale zdarzają się wtedy, kiedy szef da mi popalić w pracy. Wtedy biorę sobie długą kąpiel, a po niej łykam nervomix i śpię jak dziecko :)
sabinkaduchess
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 maja 2017, 16:36

Re: Spokojny sen

Postautor: sabinkaduchess » 10 paź 2017, 16:29

Dużo zależy od Twojego trybu życia :) Przy dzieciach, jeszcze jakichś studiach lub pracy, to się nie dziwię, że mimo zmęczenia nie możesz zasnąć. Na pewno warto przynajmniej postarać się mniej tym wszystkim przejmować, a te tabletki Wandy, nervomix też powinny Ci pomóc :)
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Spokojny sen

Postautor: barbab » 14 lis 2017, 16:27

Często bywa tak, że problem leży znacznie głębiej. Może warto byłoby się zająć swoim organizmem? Słyszałam pozytywne opinie na temat colo vada. Przeczytacie o tym więcej tutaj http://4krokidozdrowia.org.pl/ - ja sama planuję z tego skorzystać. Wiem, że organizm mi za to podziękuje.
julianka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:00

Re: Spokojny sen

Postautor: julianka » 15 lis 2017, 12:05

w zasnięciu pomaga jak w sypialni jest cicho i ciemno ale to czesto nieosiagalne
Awatar użytkownika
WandaKamecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:51

Re: Spokojny sen

Postautor: WandaKamecka » 18 lis 2017, 20:13

To też racja. Nie może być za głośno i za dużo światła, jeśli chce się szybko zasnąć. Najgorsze jest jednak gapienie się w telefon, bo on emituje niebieskie światło, które mocno pobudza oczy i mózg. Ale czasem i przy zaciemnionym pokoju muszę wziąć nervomix, bo wiecie, stres.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość