Babskie sprawy

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
MagdaS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:10

Babskie sprawy

Postautor: MagdaS » 20 sty 2017, 23:06

Mam problem i zastanawiam się jak sobie z tym poradzić :-) Po porodzie moje żeńskie narządy stały się jakby to rzec luźne. Jeśli chodzi o kontakty męsko damskie jest dużo mniej atrakcyjnie niż wcześniej, ale najgorsze jest to, że mam problem z utrzymaniem moczu, szczególnie przy intensywnym śmiechu. Wszystko to jest bardzo niekomfortowe i sprawia, że wycofuję się z życia towarzyskiego. Poczytałam trochę w Internecie i oprócz ćwiczeń (które stosuję z małym efektem) znalazłam oferty rewitalizacji pochwy przy pomocy lasera. Spodobał mi się opis tej metody w jednej z klinik w Łodzi http://cashmire.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/rewitalizacja-pochwy/ Pytanie do Was, czy któraś z Was korzystała z takiego zabiegu? Czy jest skuteczny, bezpieczny i jakie są ewentualne nieprzyjemne konsekwencje zabiegu rewitalizacji pochwy? Dziękuję i pozdrawiam
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Babskie sprawy

Postautor: miracle » 23 sty 2017, 12:50

Coraz więcej kobiet korzysta z takich zabiegów ;)
izawon3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, 17:35

Re: Babskie sprawy

Postautor: izawon3 » 01 lut 2017, 11:23

Problemy zdrowotne z zakresu kości i stawów mogą nas dotknąć bez względu na wiek. Jednak dzieje się tak najczęściej wraz z procesem starzenia się. Masa kostna wraz z wiekiem maleje, a jeśli utrata jest zbyt duża, kości zostają osłabione i może to prowadzić do wielu bolesnych złamań. Osteoporoza, artretyzm, zapalenia ścięgien, łuszczycowe zapalenie stawów czy zwyrodnienie stawu biodrowego to tylko niektóre ze schorzeń, które dotykają nas najczęściej.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: Babskie sprawy

Postautor: Leonidas » 05 lut 2017, 23:47

Do jednych z babskich spraw należy niestety tez osteoporoza. Dotknąć może kobiety w każdym wieku, ale szczególnie ujawnia się w czasie menopauzy. VIGANTOLETTEN https://www.apteka-melissa.pl/produkt/v ... 10366.html zapobiega i leczy krzywicy, osteomalacje, jak również stosuje się je jako leczenie wspomagające w osteoporozie. Nie można lekceważyć dolegliwości w późnym wieku, bo jeżeli doprowadzimy do złamania to jest takie złamanie trudno wyleczalne.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Babskie sprawy

Postautor: trylogia » 06 lut 2017, 09:44

A to nie wiem. Wydawało mi się, że to może dokuczyć każdemu.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Babskie sprawy

Postautor: AinEingarp » 07 lut 2017, 12:15

Też mi się tak wydaję. Przecież to nie jest tylko dolegliwość kobiet.
TerazBum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2017, 17:14

Re: Babskie sprawy

Postautor: TerazBum » 18 cze 2017, 20:04

Ja osobiście preferuję tampony http://www.myob.pl/, ponieważ są bardzo komfortowe, a przy tym nie ma ryzyka wypadnięcia przy wzmożonej aktywności fizycznej :)
Beatka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:07

Re: Babskie sprawy

Postautor: Beatka12 » 23 sty 2019, 17:09

Nie dawno wykonałam sobie zabieg pomniejszenia warg sromowych. Urodziłam trójkę dzieci i bardzo moje wargi sromowe się powiększyły, czułam się z tym źle zwłaszcza podczas stosunku. Zabieg robiłam w bardzo fajnej klinice o wysokim Bona Dea w Krakowie. Po zabiegu teraz moje zycie seksualne jest bardzo dobre i juz nie musze się niczego wstydzić
luizaportak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2018, 19:32

Re: Babskie sprawy

Postautor: luizaportak » 04 lis 2019, 02:19

Myślę, że zabiegi ginekologii estetycznej są coraz bardziej popularne i coraz bardziej potrzebne. Na https://drkepa.com/ można zapoznać się z ofertą Medbeauty, gdzie dr Kępa wykonuje takie zabiegi.
domnia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 24 wrz 2020, 21:36

Re: Babskie sprawy

Postautor: domnia » 30 sty 2021, 22:32

Mnie też zdarzają się problemy z infekcjami... miałam już tak, że dwa razy w miesiącu odwiedzałam lekarza. Okazało się, że byłam źle leczona. A czemu? bo to było grzybicze zapalenie. A grzybica pochwy lek nie każdy się sprawdzi. Lekarz musi trafić odpowiedni który zadziała. A leczenie musi przejść nie tylko kobieta ale także jej partner.
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Babskie sprawy

Postautor: luśka » 24 mar 2021, 11:41

Nie da się uniknąć infekcji to fakt. Mimo dużej dbałości o higienę intymną też nabawiałam się infekcji. Z takich najbardziej dokuczliwych objawów to był świąd, pieczenie, trochę też bolało. Wszystko przez to, że moja pochwa była zbyt słabo nawilżona. A, że są to miejsca bardzo delikatne to wiele nie trzeba. Poradziłam sobie stosując cicatridine dopochwowo. Od koleżanki się o tych globulkach dowiedziałam, a można je bez recepty kupić. Skuteczne to są, to potwierdzam.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Babskie sprawy

Postautor: trik01 » 15 kwie 2021, 22:58

Z takich babskich spraw, a bardziej babskich problemów nawet to mnie bardzo stresował seks. Jakoś do prezerwatyw nie mogłam się przekonać, nie miałam do nich zaufania. Dlatego przy kontrolnej wizycie u ginekologa wspomniałam też o antykoncepcji. Wyszło na to, że mam dobraną belarę, to tabletki. Powiem wam, że teraz seks jest dużo lepszy, bardziej spontaniczny i bez stresu.
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: Babskie sprawy

Postautor: kalinka » 24 kwie 2021, 16:16

A powiedzcie, jak jest u was z badaniami ? Robicie regularnie cytologie? Trzeba o tym pamietac, to dla kobiet bardzo wazne badanie. Wiem po sobie, bo dzieki temu udalo sie u mnie zdiagnozowac wirusa hpv. A wiecie, ze nieleczony wirus hpv moze doprowadzic nawet do raka szyjki macicy... Obecnie jestem po kuracji zelem papilocare, robilam ponowne badania i wszystkie zmiany ladnie sie cofnely
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Babskie sprawy

Postautor: lotta » 24 kwie 2021, 19:23

kazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2021, 13:10

Re: Babskie sprawy

Postautor: kazia » 08 maja 2021, 16:12

Jestem dosłownie tuż przed menopauzą i dopiero teraz zaczęły się moje problemy, jeśli chodzi o babskie sprawy. Od jakiegoś czasu bardzo dokucza mi swędzenie i pieczenie okolic intymnych. Lekarz stwierdził, że jest to suchość poczwy czyli inaczej mówiąc atrofia pochwy. Uwierzcie, że to nic przyjemnego, zwłaszcza podczas stosunku. Wtedy odczuwam ogromny ból i nie mam ochoty na seks. Odkąd zaczęłam stosować globulki dopochwowe cicatridina, które zalecił mi lekarz wszystko wróciło do normy. Teraz już nie stronię od seksu i uprawiam go z przyjemnością :)

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość