Karmienie piersią i dieta

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
ekstraceny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:29

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: ekstraceny » 16 kwie 2019, 11:01

Cześć, ja polecam Laktatory Lansinoh, zwłaszcza elektryczne. To super rozwiązanie, kiedy np. wracamy do pracy po urlopie macierzyńskim, a nadal chcemy karmić piersią ;)
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: rozaluksemburg » 24 cze 2019, 13:24

Przy karmieniu piersią warto jest pomyśleć o odpowiedniej suplementacji i diecie, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Wyjdzie to na dobre zarówno dla karmiącej matki, jak i karmionego dziecka :). Ja szczególnie upodobałam sobie zioła na laktację w formie naturalnych herbatek. Najbardziej upodobałam sobie tę mieszankę ziołową: https://www.lactosan.pl/lactosan-fix . Nie tylko pomaga mi bardzo w kwestii laktacji, ale też wprowadza w bardzo przyjemny, spokojny nastrój :).
Inezz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: Inezz » 26 cze 2019, 14:09

Naprawdę świetnie się składa, że dzielicie się informacjami tego typu. To naprawdę ważne.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: trik01 » 22 lip 2019, 10:50

U mnie ostatnia prosta do porodu, trochę stresik jest jak to wszystko będzie. Co do karmienia piersią to na https://humana-baby.pl/kategoria/herbatki/ znalazłam herbatkę dla karmiących mam. Jest na bazie ziół i wspomaga laktację. Piłyście takie herbatki może? Zastanawiam się czy kupić taką, żeby była w domu.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: fibii » 12 wrz 2019, 23:41

jak karmilam piersią to nie stosowałam zaadnej diety, jedynie obserwowalam na co dziecko źle reaguje, było ok, regularne brałam mamadha premium, bo dzieci przez te pierwsze miesiące zycia gdzie praktycznie całe ich jedzeni to mleko mamy to potrzebują wciąż bardzo dużo witamin, minerałów, kwasu foliowego, dlatego ię zaleca zeby przez rok jeszce witaminy brać jeśli się karmi piersią
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: chloe » 13 wrz 2019, 19:19

ja podczas karmienia piersią brałam oprócz kwasu foliowego, kwasy omega 3 od naturell. Kwasy omega 3 mają wpływ na kości, układ nerwowy, warto o nich pamiętać karmiąc piersią.
sabinkaduchess
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 maja 2017, 16:36

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: sabinkaduchess » 19 wrz 2019, 15:27

Moja siostra brała w czasie karmienia piersią te same tabletki, które miała w ciąży, czyli mama dha premium. Lekarz powiedział jej, że tak samo jak w ciąży, jej ciało potrzebuje dodatkowego wsparcia witaminowego. Oczywiście najważniejsza jest zdrowa dieta.
Monika265
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:13

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: Monika265 » 20 wrz 2019, 14:14

della.rath
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: della.rath » 20 wrz 2019, 15:02

Macie jakieś poduszki do karmienia, czy raczej takich nie używacie? Mi jest strasznie niewygodne podczas karmienia, więc chciałabym znaleźć coś fajnego, co sprawi, że będzie mi trochę wygodniej. Zastanawiałam się nad takim rogalem do karmienia https://tinystar.pl/pl/c/PODUSZKA-DO-KARMIENIA/93, może któraś z was posiada. Lepiej się karmi z taką poduszką?
hundred
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 wrz 2019, 14:13

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: hundred » 23 wrz 2019, 22:39

Uda się szybciej schudnąć, jak dietę ułoży dietetyk. Szczególnie mając jakieś choroby inaczej może być ciężko schudnąć. Tutaj https://perfekcyjnalinia.pl/ w Kielcach dietetyk wykona analizę składu ciała i ułoży dietę konkretnie pod potrzeby danej osoby.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: budynia » 23 wrz 2019, 23:42

nie stosowalam na szczęście ządnej diety specjalnej mój mały nie miał żadnych uczuleń i mogłam jeść wszystko, brałam tylko dodatkowo mamadha premium, bo żebym nawet bardzo chciała to takiej jedzenia bym nie zjadła żeby te zalecale dawki witamn mieć codziennie dostarczone
GoAhead
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2019, 00:08

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: GoAhead » 24 wrz 2019, 00:09

Nie potrzeba żadnej diety specjalnej przy karmieniu, oczywiście nie warto jeść śmieciowego żarcia, ale to także bez karmienia.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: fibii » 25 wrz 2019, 23:54

przy karmieniu piersią nie stosowałam żadnej diety, jadłam normalnie tylko obserwowałam czy mały nie ma jakichś objawów, suplementowaam też mamadha premium, lekarze zalecają branie tgo typu witamin przez okres karmienia piersią by dostarczyc dziecku wszystkich potrzebnych skladnikow
langosh.alessandra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2019, 09:11
Lokalizacja: Katowice

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: langosh.alessandra » 26 wrz 2019, 09:21

Teraz można jeść naprawdę wszystko podczas karmienia, nie ma jakiejś specjalnej diety ani produktów które koniecznie trzeba unikać. Można też skonsultować to z lekarzem dla pewności.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Karmienie piersią i dieta

Postautor: babydajna » 12 lis 2019, 15:54

Dieta matki karmiącej nie istnieje. A jak dziecko ma kolki i wzdęcia, to są one spowodowane niedojrzałym układem pokarmowym i mijają same. Ja daję probiotyki, a doraźnie Viburcol https://www.aptekagemini.pl/search/st_s ... q=viburcol

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość