Nawyki żywieniowe

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
roger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: roger » 18 sie 2017, 10:55

Ja zaczęłam mieć problem ze wzdęciami, które nie są wcale dyskretne i zaczęły mi przeszkadzać na tyle, że drastycznie zmieniłam nawyki żywieniowe z tego powodu. Nigdy nie jadłam zbyt tłusto, właściwie to staram się unikać potraw mięsnych, kiedy tylko mogę, ale najwyraźniej to nie wystarczyło, by ustrzec się przed wzdęciami. Zaczęłam więcej pić, odrzuciłam wszystkie słodycze, słodzone napoje itd. (poza lodami, wszystko ma swoje granice), przerzuciłam się na produkty bez glutenu i laktozy, a do tego biorę Espumisan, by wspomóc pracę jelit. Znacznie lepiej się czuję :) Doskonale wiem, jak ciężko jest się przestawić na nowe nawyki i się ich trzymać, codziennie z tym walczę, by wdrażać założony plan żywieniowy.
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: Wiktoria » 17 paź 2017, 21:41

Złe nawyki żywieniowe prowadzą do różnego rodzaju dolegliwości. Powodują wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, a mogą doprowadzić do różnych chorób żołądka, czy jelit. Na temat jest wiele artykułów na stronie:natrawienie.pl - serwis o problemach z trawieniem
. Mówią one o tym, jak zapobiegać takim dolegliwościom i jak sobie z nimi radzić, gdy się pojawią.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: archiwald » 20 paź 2017, 11:05

Dobrze jest odejść od złych nawyków jeśli chcemy zachować nasze zdrowie na dłuższy czas. Wiem, że nie zawsze jest kiedy przygotować sobie zdrowy i pożywny posiłek, też mam czasami z tym problem. Niektóre restauracje oferują przygotowywanie i przywożenie jedzenia według naszego planu żywieniowego. Dzięki temu możemy trzymać się naszego postanowienia. Niestety takich restauracji jest na razie niewiele. A szkoda.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: Kopiko90 » 08 lis 2017, 11:42

ja ostatnio w ogóle czytałem co to jest nietolerancja glutenu test można nawet taki zrobić czujecie? Podobno teraz trzeba ograniczać produkty zbożowe, które zawierają gluten, bo on okropnie uczula wiedzieliście o tym?
jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: jasiek » 08 lis 2017, 16:15

Jeśli chodzi o osoby bez glutenowe to raczej większość z nich wcale nie jest. Stała się na to ostatnia taka moda. Każdy mówi, że jest bez glutenową, bo to jest modne. A osoby, które naprawdę na niego są uczulone wcale z tego powodu nie są szczęśliwe i wolałyby raczej nie być uczulone na gluten. Mimo, że gluten występuje tylko w zbożu to nawet można trafić na wodę bez glutenową w sklepach. Dla mnie to wielka przesada. I jak jeszcze rezygnuje się z niego, bo może uczulać to jeszcze większa głupota. To najlepiej przestać jeść cokolwiek, bo wszystko uczuła
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: monika6 » 30 lis 2017, 20:07

ja ogólnie nie lubię jeść, ale za słodycze dałabym się pokroić. Najbardziej lubie frutti di mare od vobro http://www.dziennik.pl/artykuly/561474,frutti-di-mare-czekoladki-w-srodziemnomorskim-stylu.html uwielbiam te czekoladki :)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: trylogia » 04 gru 2017, 14:48

Wiele osób tak ma. Jednak warto starać się zdrowo odżywiać.
super_Lucjan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:31

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: super_Lucjan » 11 gru 2017, 14:21

My z żoną raczej staramy się jeść zdrowo i przygotowywać obiady sami. Czasem jednak wychodzimy do restauracji. Jest to fajna odmiana, poza tym nie musimy zmywać naczyń i możemy spędzić trochę czasu razem.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Nawyki żywieniowe

Postautor: pawi » 20 gru 2017, 23:15

Od pewnego czasu w ogóle nie odwiedzam fast foodów, oprócz pizzy, bo zdarza mi się zaglądnąć do pizzerii https://hyyper.pl, ale to też nie jakoś bardzo często, bo maksymalnie raz na dwa miesiące.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość