Alergia pokarmowa?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Paula883
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 20 cze 2018, 23:21

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Paula883 » 27 maja 2019, 09:52

Dzięki Bogu ja żadnej alergii pokarmowej nie mam i mogę jeść wszystko. Fajnie bo niedawno kupiłam sobie spieniacze do mleka elektryczne do kawy. Myślałam, że mleka nie będę mogła pić a tu niespodzianka. Bardzo się cieszę a taka kawa smakuje o wiele lepiej.
Maxwer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2019, 21:02

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Maxwer » 29 maja 2019, 21:04

Ja właśnie zamierzam wykonać sobie badania dotyczące alergii pokarmowej.
mlodamama21x
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 12 lip 2018, 08:04

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: mlodamama21x » 31 maja 2019, 12:53

przede wszystkim musisz zdiagnozować przyczynę alergii, dopiero potem można podjąć skuteczną terapie =) leczenie alergii jest trudne, bo przyczyn jej powstawania są setki... najlepiej żeby zobaczył Cie jakiś dobry alergolog lublin, który będzie wiedział jakie badania zlecić i na ich podstawie ustali Ci odpowiednie leczenie
pawelzursynowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 04 lip 2016, 23:18

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: pawelzursynowa » 31 maja 2019, 13:10

Sam nie posiadam alergii pokarmowej, jednak problem ten spotkał mojego syna. Odkąd się o tym dowiedzieliśmy, czytam na ten temat jak najwięcej aby wiedzieć, co zwiększa ryzyko rozwoju alergii i jakie czynniki wywołują zaostrzenie choroby. Z artykułu poświęconemu tejże tematyce - https://www.interaktywna.pl, dowiedziałem się wiele przydatnych informacji, także polecam zapoznać się z treścią.
autumn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2019, 15:36

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: autumn » 07 cze 2019, 19:44

U mnie alergię na gluten wykryto ponad rok temu. Przez pierwszych kilka miesięcy profilaktycznie unikałem wielu pokarmów, które wcześniej lubiłem jeść. Wołałem nie ryzykować. Najtrudniej było zrezygnować z wędlin, kiełbas, itp. Pierwsze święta były bardzo przykre. Po przeprowadzce zmieniłem dietetyka i ten nowy doradził mi, abym szukał odpowiedniej żywności w Internecie. Wówczas m.in. znalazłem jak powinna wyglądać dieta bezglutenowa, i że nie musi oznaczać rezygnacji z produktów mięsnych ;)
filipinka888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2018, 21:44

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: filipinka888 » 12 cze 2019, 10:42

Coraz więcej osób walczy z alergią różnego rodzaju. Zwłaszcza pokarmową. Widziałam ciekawe propozycje na http://biorezonans-wilanow.pl/o-alergiach/ . Taki biorezonans sprawdzi się na pewno w leczeniu takiej alergii i do tego wszystkiego wreszcie może uda się żyć normalnie.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: babydajna » 18 lip 2019, 16:43

Najlepiej po prostu się obserwować, a jeżeli już wiemy co nam "szkodzi", to trzeba tych produktów unikać. Ja mam wzdęcia, a czasami nawet biegunkę po surowej papryce. Jeżeli papryka jest ugotowana, to tego problemu nie ma. Czasami jednak zdarzy mi się zjeść kawałek papryki np. w salatce, bo nie zauważe. Biorę wtedy Kebene czyli węgiel z symetykonem i problem szybko mija. Nie dajmy się zwariować.
balka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2018, 08:48

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: balka » 18 lip 2019, 20:17

Czy alergia pokarmowa wystepuje czy nie nie da sie okreslic tego na oko i z domyslami. Tu trzeba zrobic badania odpowiednie by wiedziec czego unikac. Ja robilam takie w laboratorium diagnostyka bo maja fajne pakiety badan i duze promocje. Teraz wiem na co musze uwazac i co z diety wykluczyc by sobie nie szkodzic
doberbrunner
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2019, 09:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: doberbrunner » 30 paź 2019, 10:03

Można być nieświadomym produktów na które ma się alergię, najlepiej zrobić testy na nietolerancję, żeby wykluczyć szkodliwe produkty.
Dino90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2020, 22:33

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Dino90 » 09 lut 2020, 22:34

To potrafi być uciążliwe, jeśli ma się podejrzenia, to warto zrobić testy
Slysanem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2020, 15:33

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Slysanem » 09 lut 2020, 22:53

Najgorsze jest to, że uczulić może cię prawie wszystko i czasami bardzo trudno znaleźć alergen. Dlatego najlepiej udać się z tym do specjalisty.
eduardo77
Level 1
Level 1
Posty: 226
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:53

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: eduardo77 » 22 lip 2020, 02:51

Warto zrobić testy alergiczne, wtedy wiadomo co nas uczula i można unikac danych produktów. Ja tak właśnie zrobiłem i wreszcie skończyły się u mnie problemy z wysypkami. Testy wykonywałem w Lublinie w gabinecie doktor Stelmasiak http://www.alergolog.lublin.pl/ to super lekarka. Mówię wam, warto zainwestować w testy, mi bardzo dużo to dało.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość