Alergia pokarmowa?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
Do_Oma
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018, 21:11

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Do_Oma » 27 lut 2018, 20:45

Myślę, że warto udać się z tym do odpowiedniego specjalisty. Taka pomoc będzie najodpowiedniejsza.
minella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:52

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: minella » 05 mar 2018, 19:15

W tym temacie raczej pomocy na necie nie znajdziesz :D Koniecznie idz do lekarza, porob testy i bedziesz wiedziec... ja mam taki problem z jelitami ze bardzo czesto mam albo potwornie bolesne zaparcia albo wrecz odwrotnie, meczace biegunki.. konsultowalam to z lekarzem i zapoponowal mi kapsulki intensa z maslanem sodu ktore poprawiaja prace jelit i zaburzona flore jelitowa i powiem szczerze ze teraz nie wyobrazam sobie bez nich zycia :D
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: jjusti18 » 08 mar 2018, 18:20

A może to nie jest alergia tylko nietolerancja pokarmowa? Najlepiej zerknij sobie na euroline-food i sprawdź, gdzie możesz znaleźć najbliższe laboratorium i wykonaj sobie odpowiednie badania. Jeżeli nie zadbasz o to możesz mieć w przyszłości poważne problemy czy też schorzenia. Oczywiście nie chcę Cię straszyć, bo to dla twojego jest dla twojego dobra. Nie ma nic cenniejszego jak zdrowie. Ja na twoim miejscu zrobiłabym sobie testy i miałabym pewność co mi jest.
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: kamnow684 » 09 kwie 2018, 09:21

Alergia pokarmowa to nie przelewki, koniecznie trzeba to skonsultować z lekarzem. Bo co jeśli masz celiakię (taki przykład) - to już poważne schorzenie. No ale nie ma co diagnozować się samemu, po to są specjaliści. http://www.cowneciepiszczy.pl/celiakia-to-nie-koniec-swiata/
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: ewelina8393 » 17 maja 2018, 19:49

Objawy mogą wskazywać na alergię, ale niekoniecznie. Warto pójść się po prostu zbadać. Według mnie pomocny może okazać się biorezonans, który pomoże zdiagnozować typ alergii i które również będzie mógł pomóc ją wyleczyć. Wszystko na ten temat przeczytacie tutaj biorezonanswroclaw.pl/
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: remana » 28 sie 2018, 19:43

Samemu ciężko określić, na co dokładnie ma się alergię. Lepiej wybrać się do/ specjalisty, który zleci odpowiednie badania. U mnie sprawdził się alergolog Lublin, ale możesz sobie też sprawdzić inne miasta na stronie lekarzebezkolejki. Masz tam wolne terminy i łatwiej się umówić do dobrego specjalisty.
Awatar użytkownika
MaGiK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: MaGiK » 28 sie 2018, 21:23

Niezwykle przydatne info! Dzięki wielkie, przyda się na pewno :)
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: kumpel » 26 wrz 2018, 20:52

niestety, na liście leków refundowanych próżno szukać takich leków. to jednak jest dość duży problem, którego zdaja sie ludzie w ministerswie nie dostrzegać.
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: barbab » 09 paź 2018, 14:02

Jeśli mam z wami szczera, to ja również podejrzewam takie alergie u siebie. Dlatego jak najszybciej chcę zrobić testy na gluten, aby wykluczyć celiakię. Ktoś z was robił już takie testy? Słyszałam, że można je wykonać na własną rękę, zamawiając te testy do domu.
jaser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2018, 12:02

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: jaser » 30 lis 2018, 12:32

Od kilkunastu miesięcy podejrzewałam u siebie alergie pokarmowe, a wszystko z powodu obserwacji po jedzeniu konkretnych produktów i składników. W końcu poszłam zrobić testy alergiczne, aby mieć pewność, z czym miałam rację, a o czym jeszcze nie wiedziałam. I bardzo mi pomogły, zyskałam pewność, z czego muszę zrezygnować, co mogę nadal bezpiecznie jeść. Po wprowadzeniu kilku zmian w diecie, odczuwam ogromną różnicę w moim samopoczuciu po wyrzuceniu kilku stałych punktów menu. Moim zdaniem warto wydać każde pieniądze na te testy.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: rozaluksemburg » 23 sty 2019, 09:06

minella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:52

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: minella » 06 lut 2019, 22:42

Pytasz o alergie pokarmowe czy nietolerancje pokarmowe? Bo to znaczna roznica. Jesli nietolerancje to polecam Warszawskie Panaceum. Maja testy np na 176 produktów https://panaceum-waw.pl/oferta/badania- ... pokarmowa/ Sama je robilam bo mialam migreny niskie libido i wypadaly mi wlosy a po eliminacji z diety produktow ktore mi szkodza problemy zniknely
crysti1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:31

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: crysti1 » 06 mar 2019, 21:38

próbowaliście probiotyków na alergię? Pediatra polecił mi co jakiś czas dawać dziecku przez parę tygodni flostrum, robić przerwę i znów podawać, wiem ż eon pomaga odbudować prawidłową florę bakteryjną i też podobno pomaga przy alergiach
kaczorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 20 mar 2018, 15:46

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: kaczorek » 13 kwie 2019, 18:09

Oczywiście to może być własnie uczulenie na gluten masz takie objawy. Postaraj się ograniczyć spożywanie glutenu, a najlepiej całkowicie go wyeliminuj z diety. Z pomocą może Ci przyjść tutaj catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/krakow/ działają w większości polskich miast. Dostarczają codziennie obiady w pudełkach o określonej godzinie.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Alergia pokarmowa?

Postautor: Roxi » 30 kwie 2019, 08:28

Coraz więcej osób ma alergię na gluten. Niestety z tym nie ma żartów - trzeba odstawić wszystkie wyroby z pszenicy. Na szczęście istnieją takie firmy jak Sano Gluten Free, które specjalizują się w wypiekach bezglutenowych. Poczytajcie o nich sami: https://sanoglutenfree.pl/content/6-o-nas.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość