stres

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
roger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Re: stres

Postautor: roger » 17 sie 2017, 16:57

O tak, totalny reset jest tym, czego zwykle potrzebuję po stresującym okresie. Też grywam w gry komputerowe, ale nie za często, bo również podczas nich potrafię się zdenerwować, a to tylko pogłębia moje wewnętrzne napięcie. Poza tym sport, książka albo serial komediowy są tym, co mi pomagają sobie z nim poradzić.
Awatar użytkownika
WandaKamecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:51

Re: stres

Postautor: WandaKamecka » 05 wrz 2017, 19:45

Mnie bardzo dobrze wyciszają spacery, a już najbardziej takie wśród jesiennych liści, więc to już lada moment. Oczywiście w mocno stresowych sytuacjach np. w pracy pomagam sobie tabletkami typu nervomix, bo jednak szef potrafi zajść za skórę ;)
PawełG
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:29

Re: stres

Postautor: PawełG » 14 wrz 2017, 13:45

Na stres najlepszy jest ruch, spotkania ze znajomymi, hobby czy cokolwiek innego co nas zajmuje i sprawia, że "przestajemy myśleć" :) u mnie sprawdziło się zapisanie na siłownię i do tego suplementacja wysoko przyswajalnego magnezu (ja mam z doppel hertza magnez retard). Teraz naprawdę nie zadręczam się głupotami i dodatkowo lepiej się czuję i mniej męczę :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: stres

Postautor: Arkadiusz1 » 18 wrz 2017, 10:18

Stres warto rozładowywać na różne sposoby. Na pewno świetnie działa wpływ zwierząt na człowieka. W ostatnich latach bardzo dostępne zrobiły się jazdy konne, co mnie wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę ich dobroczynny wpływ na organizm ludzki. W https://www.equishop.com/pl/ sprawdźcie, jakie akcesoria do koni możecie tam nabyć i pomyślcie nad bliższym kontaktem z tymi wspaniałymi zwierzętami.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: stres

Postautor: danielozzo » 25 wrz 2017, 08:35

Ja odstresowywuję się robiąc coś co lubię. Przykładowo oglądam seriale, słucham muzyki, przeglądam ciekawiące mnie artykuły(ale wybieram takie, które wiem, że nie będą mnie denerwować :D ). Na większy stres polecam strzelnicę. Nic tak nie uspokaja nerwów jak wystrzelenie kilkudziesięciu pocisków w tarczę.
Jednak jeśli nawet to nie pomoże to może jakiś psychoterapeuta? Ale myślę, że to już ostateczność.
zocha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2017, 18:22

Re: stres

Postautor: zocha » 10 paź 2017, 20:26

Szukam nowej pracy i tak mnie to stresuje, że na rozmowach o pracę mam spocone ręce, drży mi głos, nie wygląda to za dobrze a już na pewno nie wyglada profesjonalnie, coraz bardziej mnie to łamie :( bo chodzę i chodzę i ani razu nie zadzwonili, myślicie ze pomoże wzięcie ziołowych tabletek?
amarillo2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:44

Re: stres

Postautor: amarillo2 » 14 paź 2017, 17:35

stres bardzo negatywnie działa na nasz organizm i nasz zdrowie... Trzeba nauczyć się go zwalczać!
SmacznyKoper
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017, 22:44

Re: stres

Postautor: SmacznyKoper » 15 paź 2017, 22:06

nie polecam relaksu z alkoholem bo często można wpaść w taki schemat, a potem do nałogu już niedaleko, już lepiej wziąć coś ziołowego , meliskę :)
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: stres

Postautor: pepperoni » 23 paź 2017, 12:13

zocha - możesz spróbować ziołowych środków, łagodnie uspokajająco działa nervomix control, spróbuj, nie kosztuje dużo, u mnie się sprawdził. Jest z melisą i nie uzależni, od takich rzeczy najlepiej zacząć.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: stres

Postautor: Kopiko90 » 24 paź 2017, 22:00

Nie faszeruj się lekami chyba że na już czegoś potrzebujesz. Jak chcesz poznać dobre techniki radzenia sobie ze stresem to zajrzyj tutaj , serio warto. Wiele dobrego słyszałem od ludzi którzy przeszli szkolenie, naprawdę ich życie zyskało na jakości. Uświadomili sobie co i jak ich relaksuje, wielu jest spokojniejszych, ich wewnętrzne ja jest pewne siebie i zorganizowane.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: stres

Postautor: Ela78 » 27 paź 2017, 14:56

Każdy z Nas ma jakieś dolegliwości i walczy z tym. Nie jestem zwolenniczką faszerowania się tabletkami, ale już nie mogę wytrzymać… Z miesiąca na miesiąc mój PMS jest coraz gorszy! Najgorsze jest to, że co miesiąc mam różne objawy, nie tylko huśtawka nastrojów, wszystko mnie boli, chodzę opuchnięta, do tego mam nieustanną chęć na czekoladę i fast food. Zastanawiam się więc nad lekami, trafiły mi w oko te na stronie http://www.castagnus.pl/ , bo są na bazie roślin. Macie o nich jakieś zdanie?
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: stres

Postautor: innocent » 03 lis 2017, 13:38

Ja powiem tak - nie bierz żadnych leków na własną rękę, co najwyżej skonsultuj to z lekarzem. Z resztą po co się faszerować lekami? Stres można pokonać, jest wiele na to metod - sport, gry, hobby, joga itd. Przez cały ten okres trzeba też pamiętać o uzupełnianiu niedoborów , stres mocno wyjaławia organizm ze wszelkich witamin. Bardzo dobry pod tym względem jest Biovital, posiada odpowiednią dawkę witamin i jest w łatwo przyswajalnej, płynnej formie
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: stres

Postautor: daria12 » 06 lis 2017, 21:45

Także nie jestem zwolenniczką silnych środków. Choć bywają sytuacje, jak śmierć bliskich, ze nic łagodnego nie będzie skuteczne. Dla mnie na stres doby jest nervomix control. Ma w składzie melisę i lawendę, wiec działa łagodnie, ale pomaga. czasem każdy ma doła lub stresującą sytuację, jak sesja, a spacer nie zawsze pomaga.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: stres

Postautor: dusia » 14 lis 2017, 13:08

Ja też nie jestem zwolenniczką samoleczenia. Nie uważam żeby leczenie na własną ręką było najlepsze, należy udać się do lekarza i uzyskać profesjonalną pomoc. Lekarz doradzi najlepszy sposób na walkę dla ciebie. Możecie skorzystać z usług http://www.salvate.pl/pl/.
Awatar użytkownika
portal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 12:28
Lokalizacja: Łódź

Re: stres

Postautor: portal » 17 lis 2017, 14:09

Leczenie stresu lekami to bardzo słabe rozwiązanie, bo organizm się szybko uodparnia na ich działanie, i z czasem będą coraz słabiej albo w ogóle przestaną działać. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej aktywności, która skutecznie pozwoli usunąć nadmiar napięcia po powrocie do domu - sport, jakieś hobby manualne, oglądanie serialu/filmu komediowego, gdzie będziemy się dużo śmiać. W pracy albo innym miejscu publicznym, gdzie nie ma się tylu możliwości na redukcję stresu, polecam ćwiczenia oddechowe - czyli rozluźnianie mięśni przepony oraz podbrzusza, powolne oddechy, oddychanie przez nos i usta. To są dyskretne sposoby na obniżenie tętna, a przez to i stresu.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość