Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: saraa » 24 sty 2016, 11:50

Witam.

Od jakichś 3 lat mniej więcej mam problemy ze skórą . Lekarz zdiagnozował u mnie atopowe zapalenie skóry ;/ Jak to leczyć?
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: miastowy » 26 sty 2016, 10:41

Ja to mam na skórze głowy. Zła wiadomość to to,że będziesz prawdopodobnie męczyła się z tym do końca życia. Dobra wiadomość to to,ze odpowiednią pielęgnacją można to skutecznie zaleczyć .Zerknij sobie na stronę:
http://sulphur.com.pl/problem/lojotokow ... nie-skory/ - masz tutaj artykuł o łojotokowym zapaleniu skóry główy. Jak to leczyc, jakie są objawy.

Polecam poczytać sobie o produktach siarczkowych.Są naturalne , nieszkodliwe oraz dają dobre efekty przy tego typu dolegliwościach ( mi pomogły).
Aurinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:34

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Aurinka » 28 maja 2016, 14:44

Jeżeli lekarz zdiagnozował u Ciebie atopowe zapalenie skóry, to chyba powinien też powiedzieć ci, co z tym robić i jak to leczyć. Oczywiście, istotna w tym przypadku jest odpowiednia pielęgnacja skóry, o co trzeba zadbać samemu. Nikt tego za nas nie zrobi. Wiem, jak to ciężko, ale nie ma wyjścia. Ważne też jest znaleźć odpowiednie kosmetyki, kremy, balsamy, żele do mycia. Ja stosuję preparaty Demsa. W przypadku zaostrzenia wybieram te mocniejsze. Dla mnie są dobre i wystarczające, a co ważne nie zawierają sterydów i parabenów. Wiem jednak, że niektórzy muszą używać maści ze sterydami, a z tego potem powstają nowe kłopoty. w ogóle warto dowiedzieć się jak najwięcej o specyfice tej choroby i o tym, jak z nią żyć. Możesz sobie poczytać co i jak na tej stronie http://www.demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory albo poszukać informacji w internecie.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: trylogia » 03 cze 2016, 10:21

Myślę, że takie artykuły są bardzo przydatne. Ja sama często szuka ich w sieci. Tylko to nie może zastąpić spotkania z lekarzem.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: miracle » 19 lip 2016, 15:02

No właśnie, dermatolog to podstawa.
Fermi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:39

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Fermi » 01 wrz 2016, 12:41

Na temat " atopowe zapalenie skory " jest wiele informacji w sieci ale najlepsze i najbardziej przydatne przeczytałam tutaj http://emolium.pl/baza_wiedzy/atopowe_z ... skory.aspx ogromna baza wiedzy, polecam.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: miracle » 05 wrz 2016, 14:03

Czytałam, że na AZs najlepsze są emolienty.
WikaBarcik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2016, 16:28

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: WikaBarcik » 27 paź 2016, 08:25

Skoro lekarz to zdiagnozował, to powinien też powiedzieć jak to leczyć... Dziwne, że o tym nie wiesz... Ja mojemu dermatologowi ufam... Poszłam do niego z łupieżem i polecił mi pewien szampon vichy... Poczytałam o nim tutaj http://www.abcslubu.pl/uroda-i-zdrowie/ ... im-walczyc i rzeczywiście okazało się, że jest tak dobry... Lekarze znają się na rzeczy...
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: kaszka6 » 07 lip 2017, 08:18

Czasem są różne układy z lekarzami... różni lekarze... nie wiadomo jak w tym przypadku jest.
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Marek87 » 07 lip 2017, 09:04

Bez względu na wszystko wizyta u lekarza jest w tym wypadku najważniejsza. A znacie może - tak przy okazji - jakiegoś dobrego dermatologa w Krakowie?
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: sowbar81 » 07 lip 2017, 09:08

Lara1978
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 23:46

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Lara1978 » 24 kwie 2018, 16:46

Niestety problem skóry atopowej dotyka coraz więcej osób, w tym szczególnie dzieci. Do pielęgnacji takiej skóry należy używać specjalnie dedykowanych kosmetyków - https://www.mustela.pl/product/nasze-produkty/skora-sklonna-do-atopii, które pomagają trochę zmniejszyć problem i walczyć z podrażnieniami skóry. Warto mieć taki kosmetyk zarówno do mycia jak i później do smarowania skóry, żeby zapobiegać jej wysuszaniu.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: kiffi » 09 lip 2018, 08:53

Dokładnie - wizyta u lekarza to pierwsze co trzeba zrobić. Odpowiednie kosmetyki też się przydadzą żeby nie podrażniać skóry. Ja polecam od siebie te z biomedu - Latopic. Zarówno u mnie jak u synka się spisały. Są bardzo delikatne
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: monika6 » 19 lip 2018, 12:14

A czy próbowaliście ktoś porządnie zadbać o pielęgnację ? Wyrzucić wszelkie mydła i inne kremy które mogą was uczulać ? Ja odkąd pamiętam borykałam się ze strasznym trądzikiem/krostami, nic nie pomagało mi kompletnie. potem kupiłam sobie specjalne kosmetyki do pielęgnacji i do mycia cetaphil em, myłam nim twarz rano i wieczorkiem i skóra od razu jest gładsza, bardziej nawilżona i bez żadnych zaczerwien, a zmiany skórne ładnie zeszły :)
marunfajv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2018, 11:10

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: marunfajv » 25 wrz 2018, 11:15

No ja nie wiem czy akurat taki blog pomoże w tym problemie...

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość