Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
urban
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:48
Lokalizacja: Łęczna

Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: urban » 29 sie 2013, 13:34

Witam, czy ktoś z was nosi takie soczewki, zakłada się je na noc. Korygują wzrok i w dzień dobrze się widzi już bez soczewek. W sieci nie widzę tych soczewek, o co chodzi.
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 30 sie 2013, 11:47

Bo to w klinikach robią indywidualne dla każdego. Sam jestem ciekawy czy ta ortokorekcja wzroku działa. Umówiłem się już na wizytę w Katowicach aby obgadać to osobiście i może się zdecyduję.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: trylogia » 27 wrz 2015, 11:27

Ja nie nosiłam takich soczewek. W sumie zastanawiam się czy to aby na pewno bezpieczne. Jeśli chodzi zaś o same soczewki, to nosiłam tylko korekcyjne.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: AinEingarp » 27 wrz 2015, 13:18

Sama wolałabym zostać przy "tradycyjnych" soczewkach. Tym bardziej, że air optix astigmatism można znaleźć w bardzo korzystnej cenie w sklepie ZdroweSoczewki.pl. Jest tam również wiele możliwości dostawy, a wysyłka jest ekspresowa, więc zamawianie co jakiś czas nowego opakowania soczewek nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
ania.stu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2015, 10:32

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: ania.stu » 09 gru 2015, 12:09

Ja nigdy o tym nie słyszałam, a chętnie dowiedziałabym sie więcej. Jakie wady te soczewki leczą/ I na jakiej zasadzie?
Geleon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2015, 08:51

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: Geleon » 11 gru 2015, 08:54

Mi ostatnio pomógł optometrysta poznań i jestem bardzo zadowolony, wszystko mi doradził co i jak , jakie soczewki najlepsze, może też udaj się na takie badanie do tego specjalisty?
Berlonss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2016, 08:19

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: Berlonss » 19 sty 2016, 08:21

Ja noszę soczewki kontaktowe miesięczne i jestem zadowolony , jak dla mnie świetna sprawa , znacznie lepsze i wygodniejsze niż okulary.
Sebastian1578
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2016, 08:42

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: Sebastian1578 » 02 wrz 2016, 11:53

Soczewki kontaktowe miesięczne to dobry wybór. Sadzę jednak, że nie każdy da radę tak długo nosić. Czasami lepiej kupić sobie dwutygodniowe http://www.soczewki.kontaktowe.com/soczewki_dwutygodniowe-k30-0-3-default.html. Częściej się je wymienia i są wygodniejsze.
Lady_Mackbet
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 06 gru 2016, 14:45

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: Lady_Mackbet » 30 gru 2016, 13:41

Ja kiedyś o tym słyszałam ale to podobno nieskuteczne. Ja wolę te zwykłe, dzienne. Przyzwyczaiłam się do nich
Awatar użytkownika
kufel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:11

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: kufel » 25 sty 2017, 15:04

Ja na co dzień noszę soczewki, ale takie zwykłe, jednodniowe. Ogólnie nie narzekam, bo sprawdzają się w moim przypadku lepiej niż okulary.
Jak się już wie jaką mamy wadę wzroku itd. to bez problemów można zamawiać przez internet i przesyłka dochodzi do domu. Świetna sprawa.
Ludzie mówią, ze soczewki są drogie, ale ceny wcale nie są wygórowane: http://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: DominikaSika » 10 lut 2017, 14:02

Generalnie czytałem o tym, ale mój okulista pozostał przy zwykłych soczewkach kontaktowych i osobiście bardzo mu ufam. Zresztą nie mam powodów do tego, żeby mu nie ufać. Soczewki noszę od kilku lat i nie ukrywam, że jestem mocno zadowolony, więc myślę, że to fajny pomysł. Jestem zapalonym fanem koszykówki i masę czasu spędzam na boisku - używanie soczewek cholernie poprawiło moją skuteczność - ponieważ zacząłem wyraźnie widzieć moich kolegów z zespołu. Wcześniej, kiedy przeciwnicy mieli podobny kolor koszulek - sporo traciłem, musiałem długo się zastanawiać i zawsze szukałem kogoś po jakimś charakterystycznym znaku. Na ten temat sporo przeczytasz tutaj - https://www.acuvue.pl/dlaczego-warto-wy ... we/rodzaje i wydaje mi się, że w końcu się zdecydujesz na coś na stałe ;)
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: jjusti18 » 30 kwie 2017, 18:06

Nie miałam, jakoś nie mam przekonania do soczewek- wolę okulary. Teraz będę musiała jednak zakupić nowe, ponieważ raz że moja oprawki już nie wyglądają tak ładnie, dwa coś mi się ostatnio popsuł wzrok. Znajoma mi poleciłam Galerię Optyki KOCIE OKO, która mieści się na ulicy- Opolskiej i Ratuszowej w Tarnowskich Górach http://www.optyk-kocieoko.pl, mówiła mi że to świetni specjaliści od oczów i świetnie służą pomocy w zakresie dopasowania najlepszego rozwiązania dla klienta- dlatego zamierzam tam pójść, myślę że warto.
kowanka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2015, 12:29

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: kowanka » 18 maja 2017, 11:41

Soczewki ortokorekcyjne (inaczej ortokeratologiczne) wykonywane są na specjalne zlecenie. Największą skuteczność ortokorekcja osiąga u dzieci, gdy wada wzroku nie jest jeszcze zbyt duża, a oko jeszcze nie ukształtowane. Istnieje u nich możliwość częściowej lub całkowitej poprawy wzroku o czym więcej w https://www.szkla.com/poradnik_jak-zapo ... eratologia. U dorosłych niestety trzeba zakładać soczewki ortokorekcyjne co noc.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: pawi » 20 lip 2017, 20:26

Warto zadbać o swój wzrok i w jego kwestii nigdy nie oszczędzać, jest on jednym z najważniejszych rzeczy jakie mamy. Dlatego na badania wzorku zawsze udaję się do http://okulista.dormed.info.pl/ gdyż wiem, że tam zostanę obsłużona fachowo.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Soczewki ortokorekcyjne, miał ktoś?

Postautor: danielozzo » 11 wrz 2017, 08:41

Dopasowanie soczewek tylko u specjalisty. Kolega kiedyś sam kupił sobie soczewki z mocą dopasowaną do jego wady. Nie dość, że miał problemy, żeby je założyć, to wypadały mu i podrażniały oko. Dopiero po czasie poszedł do okulisty, który dobrał mu najlepsze soczewki przystosowane dla jego oka.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość