Dbaj o zdrowie... a jak zima to łyżwy!

Sporty Zimowe Forum: narty, snowboard, łyżwy i inne sporty zimowe.
wujekstrzala
Forumowicz
Forumowicz

Re: Dbaj o zdrowie... a jak zima to łyżwy!

Postautor: wujekstrzala » 12 lis 2017, 21:58

Wiadomo, że ruch o każdej porze roku, to klucz do zdrowia. Dla mnie największym ograniczeniem zimą nie jest chłód, ale niestety corocznie powracające inspekcje. Najczęściej staram się ratować sprawdzonymi naturalnymi sposobami. Ostatnio znalazłem ciekawy artykuł http://www.med-online.pl/domowy-sposob- ... -oskrzeli/ opisujący domowy sposób na leczenie zapalenia oskrzeli.

bella3
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bella3 » 23 lis 2017, 10:26

Aż wstyd mi pisać ale nigdy nie jeździłam na łyżwach :) mama mnie wyciągała w zeszłym roku ale jakoś się bałam. Chociaż ona mnie motywuje bo sama się nauczyła na 50-te urodziny to może i dla mnie nie jest za późno. Jest bardzo aktywną kobietką, jeszcze bardziej od kiedy zaczęła pić Biovital, śmieje się że to jej sposób na drugą młodość. Muszę się od niej nauczyć tego dbania o siebie i swoje zdrowie, warto przecież.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 09 gru 2017, 11:55

Uprawianie każdego sportu : łyżwy,narty,bieganie itd jest wskazane,a zimową porą nawet jazda z górki na pazurki ma swoje zalety. Łyżwy fajna rzecz,ale upadek nie wróży niczego dobrego - nawet osoba uprawiająca np jazdę figurową może dotkliwie się potłuc. ;) Kiedyś sama też jeździłam na łyżwach - wtedy jeszcze były takie przypinane do butów,potem dopiero były figurówki - do tej pory z zazdrością patrzę na śmigających na lodowiskach młodych "łyżwiarzy" ,chętnie bym sobie tak pośmigała,ale strach jest ;)
ObrazekObrazek

Łyżwy to nie są żarty
Jural
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Jural » 17 lut 2018, 20:05

bella3 pisze:Aż wstyd mi pisać ale nigdy nie jeździłam na łyżwach :) mama mnie wyciągała w zeszłym roku ale jakoś się bałam. Chociaż ona mnie motywuje bo sama się nauczyła na 50-te urodziny to może i dla mnie nie jest za późno. Jest bardzo aktywną kobietką, jeszcze bardziej od kiedy zaczęła pić Biovital, śmieje się że to jej sposób na drugą młodość. Muszę się od niej nauczyć tego dbania o siebie i swoje zdrowie, warto przecież.

Chyba też muszę tego biovitalu spróbować bo ostatnio ciągle mam lenia, a jak on taki ożywiający to może i mi pomoże :D A tak serio to wystarczy się jedynie odważyć i pierwszy raz spróbować. Ja tak miałem z ASG. Kumepl mnie ciągał a ja się bałem, wstydziłem że nie wiem o co chodzi, a teraz to już śmigam jak weteran na polach :P Tylko pamiętaj o odzieży termo i rękawiczkach bo na tych lodowiskach bywa ziiimo ;)

Oprócz łyżew bardzo dobrym sportem na rozruszanie całego ciała zimą są narty biegowe i rower (jeżeli zima wyglada tak jak ta w tym roku). Wiadomo, dobre rekawice, odziez termo, jakiś dobry polar i można działać.
marcowy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marcowy » 18 lut 2018, 12:40

Jural pisze:
bella3 pisze:Aż wstyd mi pisać ale nigdy nie jeździłam na łyżwach :) mama mnie wyciągała w zeszłym roku ale jakoś się bałam. Chociaż ona mnie motywuje bo sama się nauczyła na 50-te urodziny to może i dla mnie nie jest za późno. Jest bardzo aktywną kobietką, jeszcze bardziej od kiedy zaczęła pić Biovital, śmieje się że to jej sposób na drugą młodość. Muszę się od niej nauczyć tego dbania o siebie i swoje zdrowie, warto przecież.

Chyba też muszę tego biovitalu spróbować bo ostatnio ciągle mam lenia, a jak on taki ożywiający to może i mi pomoże :D A tak serio to wystarczy się jedynie odważyć i pierwszy raz spróbować. Ja tak miałem z ASG. Kumepl mnie ciągał a ja się bałem, wstydziłem że nie wiem o co chodzi, a teraz to już śmigam jak weteran na polach :P Tylko pamiętaj o odzieży termo i rękawiczkach bo na tych lodowiskach bywa ziiimo ;)

Jak masz rękawice mechanix to żadne mrozy nie są straszne :P

Jural pisze:Oprócz łyżew bardzo dobrym sportem na rozruszanie całego ciała zimą są narty biegowe i rower (jeżeli zima wyglada tak jak ta w tym roku). Wiadomo, dobre rekawice, odziez termo, jakiś dobry polar i można działać.

polar na narty biegowe bez kurtki? Nie za zimno trochę?
piksi
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: piksi » 12 mar 2018, 20:06

marcowy pisze:Jak masz rękawice mechanix to żadne mrozy nie są straszne :P

rozumiem że te rękawiczki są dobre na mrozy, ale jest w nich pewny chwyt ?

marcowy pisze:polar na narty biegowe bez kurtki? Nie za zimno trochę?

myślę że taki polar, który ma oddychalność materiału na poziomie 330 g/m2 da sobie radę nawet na największe mrozy, więc myślę że polar starczy, ale oczywiście pod spód jaka bluzka :D
Jural
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Jural » 14 mar 2018, 01:09

O jakim modelu mówisz?

Pewnie że wystarcza. Mam Helikona Patriota z militaria pl 390g/m2 gramatura pod spód termo bluzka i grzeje. Poza tym jak sie biega to bardzo ciepło sie robi.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 15 mar 2018, 20:40

Nie koniecznie łyżwy,czy narty wystarczy ogólnie korzystać jak najwięcej z ruchu i nie jest ważna żadna pora roku.W zimie także można w ten sposób zadbać o swoją i kondycję i zdrowie.
marcowy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marcowy » 18 mar 2018, 22:09

Jural pisze:

O jakim modelu mówisz?

Ogólnie to każde są ok ale ja akurat mam ten model militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_winter_impact_pro_mcw-ip_p62264.xml
Jural pisze:

Pewnie że wystarcza. Mam Helikona Patriota z militaria pl 390g/m2 gramatura pod spód termo bluzka i grzeje. Poza tym jak sie biega to bardzo ciepło sie robi.

Ale to chyba bardzo ciężki jest taki gruby polar. Nie ogranicza to ruchów?
Jural
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Jural » 20 mar 2018, 11:22

marcowy pisze:Ogólnie to każde są ok ale ja akurat mam ten model [...]

Rozumiem,że ten model to tylko na bardzo duze mrozy? A jak chodzi o spodnie przy różnych aktywnościach zimą (wiadomo oprocz nart bo tam to juz specjalne narciarskie) korzystacie ze zwykłych jeansów czy jakieś bojówki w tym stylu www.militaria.pl/helikon/spodnie_heliko ... p42885.xml ?
marcowy pisze:Ale to chyba bardzo ciężki jest taki gruby polar. Nie ogranicza to ruchów?

Dla mnie jest wygodny, ale to pewnie kwestia indywidualna. Faky, troche moze i waży ale też nie są to nie wiadmo jakie kilogramy. Dorosły facet da sobie rade :)
Miami
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Miami » 23 mar 2018, 21:50

Jural pisze:Rozumiem,że ten model to tylko na bardzo duze mrozy? A jak chodzi o spodnie przy różnych aktywnościach zimą (wiadomo oprocz nart bo tam to juz specjalne narciarskie) korzystacie ze zwykłych jeansów czy jakieś bojówki w tym stylu http://www.militaria.pl/helikon/spodnie ... p42885.xml ?

ja w górskie wycieczki zakładałem właśnie podobne spodnie + termoaktywne spodnie pod spód + porządne buty i zima nie straszna :D a model miałem taki --> www.militaria.pl/pentagon/spodnie_penta ... p93187.xml

Jural pisze:Dla mnie jest wygodny, ale to pewnie kwestia indywidualna. Faky, troche moze i waży ale też nie są to nie wiadmo jakie kilogramy. Dorosły facet da sobie rade :)

dobry polar to podstawa, najlepiej się na zimowe aktywności sprawdza z koszulką termo i kurtką. Jak się ruszamy to zawsze temperatura jest idealna , ani zimno ani gorąco. Szkoda , że tez trochę kosztuje..

Słuchajcie, przymierzam się do kupna latarki, najlepiej takiej co będzie na lata a nie na sezon. Musi być w miarę lekka żeby w plecaku nie ważyła tony i mocno świecąca żeby na biwakach była niezawodna. macie coś godnego polecenia ?
serwerux1
Level 1
Level 1

Postautor: serwerux1 » 23 mar 2018, 23:45

piksi
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: piksi » 24 mar 2018, 18:23

Miami pisze:ja w górskie wycieczki zakładałem właśnie podobne spodnie + termoaktywne spodnie pod spód + porządne buty i zima nie straszna :D a model miałem taki --> http://www.militaria.pl/pentagon/spodni ... p93187.xml

gdzie można dostać typowe spodnie termoaktywne ? fajne te pentagony i w sumie te helikony też, wiadomo które lepsze ?

Miami pisze:dobry polar to podstawa, najlepiej się na zimowe aktywności sprawdza z koszulką termo i kurtką. Jak się ruszamy to zawsze temperatura jest idealna , ani zimno ani gorąco. Szkoda , że tez trochę kosztuje..

ale jakby nie patrzeć to niestety typowa kurtka na zimę też troszkę kosztuje :( ale najważniejsze że już coraz bliżej wiosna i można będzie troszkę zrzucić te ciężkie ubrania

Miami pisze:Słuchajcie, przymierzam się do kupna latarki, najlepiej takiej co będzie na lata a nie na sezon. Musi być w miarę lekka żeby w plecaku nie ważyła tony i mocno świecąca żeby na biwakach była niezawodna. macie coś godnego polecenia ?

hmm jakiś czas temu mój tato dostał latarkę olighta i jest z niej mega zadowolony. Bardzo dobre światło, długo świeci i myślę że spokojnie wytrzyma co nieco, ale chcesz czołówkę czy taką zwykłą ?
piksi
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: piksi » 24 mar 2018, 18:23

w sumie tak na zdjęciu wydaje się strasznie tandetna, masz może taką że polecasz ?
marcowy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marcowy » 27 mar 2018, 21:42

piksi pisze:
Miami pisze:ja w górskie wycieczki zakładałem właśnie podobne spodnie + termoaktywne spodnie pod spód + porządne buty i zima nie straszna :D a model miałem taki --> http://www.militaria.pl/pentagon/spodni ... p93187.xml

gdzie można dostać typowe spodnie termoaktywne ? fajne te pentagony i w sumie te helikony też, wiadomo które lepsze ?

pewnie, że można ale po co jak możesz kupić komplet bielizny i na to nosić co chcesz? Coś takiego mam na myśli: https://www.militaria.pl/helikon/bieliz ... p93793.xml

piksi pisze:
Miami pisze:dobry polar to podstawa, najlepiej się na zimowe aktywności sprawdza z koszulką termo i kurtką. Jak się ruszamy to zawsze temperatura jest idealna , ani zimno ani gorąco. Szkoda , że tez trochę kosztuje..

ale jakby nie patrzeć to niestety typowa kurtka na zimę też troszkę kosztuje :( ale najważniejsze że już coraz bliżej wiosna i można będzie troszkę zrzucić te ciężkie ubrania

no ja już poluję na promocje w militaria.pl :P Na ten weekend ma być już podobno ciepło

piksi pisze:
Miami pisze:Słuchajcie, przymierzam się do kupna latarki, najlepiej takiej co będzie na lata a nie na sezon. Musi być w miarę lekka żeby w plecaku nie ważyła tony i mocno świecąca żeby na biwakach była niezawodna. macie coś godnego polecenia ?

hmm jakiś czas temu mój tato dostał latarkę olighta i jest z niej mega zadowolony. Bardzo dobre światło, długo świeci i myślę że spokojnie wytrzyma co nieco, ale chcesz czołówkę czy taką zwykłą ?

Jak czołówka to petzl a jak normalna to olight. Olight ma mnóstwo lumenów w każdej swojej latarce. Mam ich latarkę i chwalę sobie bo można ją ładować przez usb

Wróć do „Sporty Zimowe”