Jaka bielizna termoaktywna?

Sporty Zimowe Forum: narty, snowboard, łyżwy i inne sporty zimowe.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: abrakadabra » 14 gru 2012, 09:57

Z faktu, że właśnie mamy sezon zimowy i na pewno wielu z Was planuje rozpocząć zabawę ze sportami zimowymi wrzucam artykuł o bardzo ważnej przy uprawianiu sportów zimowych bieliźnie termoaktywnej. Czym Wy kierujecie się przy doborze takiej bielizny?

Jaka bielizna termoaktywna?

Pyta się o to każdy, przeglądając oferty wielu sklepów. Wybór bielizny termoaktywnej może przyprawić o zawrót głowy. Co zatem jest najważniejsze i jak dobrać bieliznę termoaktywną?

Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna powinna:
- odciągać zbyt dużą ilość potu ze skóry
- stanowić izolację termiczną – jeżeli warunki zewnętrzne tego wymagają

Odprowadzanie potu z powierzchni skóry

Warunek ten spełnia zdecydowana większość wyrobów znanych firm. Wytwórcy włókien prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i efektywniejszych dzianin,a firmy produkujące bieliznę termoaktywną chętnie z nich korzystają.
Generalnie można stwierdzić, że im włókno bardziej efektywnie odprowadza wilgoć i jest bardziej miły dla skóry tym… jest droższy.

Odpowiedni krój i rozmiar

Rodzaj kroju zależy od preferencji użytkownika. Musimy jednak zwrócić uwagę, że termoaktywna bielizna sportowa musi ściśle przylegać do skóry.
Musi zatem być dopasowana – a nawet obcisła, aby dobrze wypełniała swoją rolę.
Nabycie luźnej bielizny termoaktywnej nie ma sensu. W wypadku kiedy bielizna nie opina ciała, wilgoć nie jest sprawnie odciągana na zewnątrz i skóra pozostaje spocona.

Izolacja cieplna

Patrząc z tego punktu widzenia bieliznę termoaktywną można wyróżnić trzy grupy: bieliznę ciepłą, średnią (aktywną) oraz lekką (przewiewną).
Zamieszczona poniżej ogólna tabela ilustruje właściwy dobór bielizny termoaktywnej ze względu na temperaturę otoczenia i aktywność ruchową.

Obrazek

Ciepła bielizna
Jest produkowana zgrubszych włókien, mających za zadanie utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała w niskich i bardzo niskich temperaturach. Bielizna ta także oddycha i odprowadza pot, jednak może być zbyt ciepła jeśli będziemy się więcej ruszać w przeciętnych, zimowych temperaturach.
ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy z reguły marzną jak i na zimne warunki pogodowe.

Obrazek

komplet ciepłej damskiej bielizny termoaktywnej Brubeck Extreme Merino

Średnia bielizna
Najlepiej się sprawdza w niskich i średnich temperaturach , gdy więcej się ruszamy. świetnie odprowadza pot, a zarazem stanowi warstwę izolacyjną.


ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy więcej się ruszają w niskich i średnich temperaturach.


Obrazek

koszulka termoaktywna Craft

Bielizna lekka
Świetna w wysokich temperaturach, gdy chcemy uniknąć uczucia przepocenia podczas treningu. Można tu znaleźć modele są wytworzone z mikrosiatki , która zapewnia wyjątkowo dobrą oddychalność
ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy wyjątkowo dużo się ruszają w wysokich temperaturach. Świetna np. na do fitness, gier halowych lub na przykład do biegania latem.


Obrazek

lekka bielizna termoaktywna – męski bezrękawnik Craft Cool Tee with Mesh


W powyższym podziale istotny jest nasz wskaźnik aktywności ruchowej. Jeżeli dużo się poruszamy, powinniśmy kupić lżejszą bieliznę i odwrotnie – gdy wykonujemy mało intensywny wysiłek, kupmy bieliznę cieplejszą.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jaka-bielizna-termoaktywna/">Jaka bielizna termoaktywna?</a> - Hike

autor: Hike
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 20 gru 2012, 12:37

ja planuję się zaopatrzyć w taki komplet jak na pierwszym zdjęciu, bo na początku przyszłego roku Szef znowu planuje zabrać wszystkich na wyjazd narciarski dla firmy i wypadałoby się przygotować na mróz, a w zeszłym roku to się niby przygotowałam kupiłam komplet za 300 zł ocieplany!!, mimo tego, że powtarzano mi, że lepiej odzież termoaktywna... i wyszłam na tym jak Zabłocki na mydle :/
pozycja123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2013, 00:36
Lokalizacja: bielsko

Postautor: pozycja123 » 07 mar 2013, 06:26

osobiscie polecam koszulki i slipki Berknera - srebrna nic w tej bieliznie niweluje zly zapach potu. Poza tym to polska firm a dobra.
pawcio123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2013, 14:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: pawcio123 » 29 sie 2013, 14:27

Ja jestem wielkim fanem odzieży termoaktywnej, szczególnie polecam wam bieliznę od Brubecka, jest wykonana z bardzo dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu mam pewność że wiatr zbytnio mi nie dokuczy podczas jazdy na rowerze, świetnie też zatrzymuje pot, materiał się nie niszczy, a cena za cały zestaw była całkiem przystępna
sxaxex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sxaxex » 05 wrz 2013, 11:25

Bieliznę termoaktywną ma jeszcze bardzo doba Adidas. Świetnie utrzymuje temperaturę oraz jest bardzo wytrzymała.
Awatar użytkownika
Rosary
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2013, 16:47
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Rosary » 26 wrz 2013, 17:03

A ja przyznam ze mam najtansza z decathlonu i sprawdza się równie dobrze :) mam bluze z golfikiem i legginsy.
rekinbiz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2016, 01:02

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: rekinbiz » 17 mar 2016, 01:39

To ja też sie pochwale bo ostatatnio na dzień chłopaka dostałem od dziewczyny własnie koszuklkę termoaktywna z firmy Red is Bad i koszulka jest w takim zajebi*** motywie "BioPancerz polskiego Superbohatera" i tak się nią jaram że ostatnio poszedłem w niej na siłownie :D Musze przyznać że pot pochłania bardzo dobrze...
bombanaplacu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:23

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: bombanaplacu » 17 mar 2016, 14:27

sklep snowbardowy District ma fajny wybór bielizny termoaktywnej Burtona :) Koszulki mają właśnie super nadruki ;)
Awatar użytkownika
mukos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, 19:19

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: mukos » 20 lip 2016, 12:25

W decathlonie znajdziesz. Ja tam kupowałem i polecam
Awatar użytkownika
latus10
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:57

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: latus10 » 24 lut 2017, 18:59

Ja się n tym kompletnie nie znam...
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: Bemos » 17 maja 2017, 11:45

Musisz znależć dobry sklep internetowy z bielizną damską, to będzie podstawą dobrego zakupu :)
Awatar użytkownika
Janeczek_fun
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2017, 22:05

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: Janeczek_fun » 05 wrz 2017, 21:29

Ja uwielbiam wyszukiwać info na tego typu tematy w necie ;)
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: zorba » 02 gru 2017, 10:00

Ja często kupuję w Lidlu Mają całkiem dobre gatunkowo a do tego są tanie w porównaniu ze sklepami sportowymi.
Limonka90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2017, 20:39

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: Limonka90 » 26 gru 2017, 21:11

Ja termo mam z Dare2b, zmawiana online z sklep-dare2b.pl. Jakość dużo lepsza, niż z dyskontów, a cena porównywalna. :) Generalnie lepiej jest poświęcich chwile i poszukac jakiś korzystnych promocji w sklepach sportowych - takie jest moje zdanie.
Jural
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 10 paź 2017, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka bielizna termoaktywna?

Postautor: Jural » 17 lut 2018, 20:01

Ja mam kilka kompletów, między innymi Helikona czy Under Armour i jestem bardzo zadowolony. Warto zapłacić trochę więcej i faktycznie poczuć jaki komfort daje taka odzież.

Wróć do „Sporty Zimowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość