Taniec jako forma sportu

Forum Taniec: taniec, forum, serwis taneczny, taniec towarzyski, hip-hop, wyniki, newsy, zdjęcia, galeria.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Taniec jako forma sportu

Postautor: dyskutantka » 07 cze 2016, 15:06

No właśnie,przecież tańczy się nie tylko dla przyjemności, splendorów,zdobywaniu pucharów, ale również i dla rozruszania mięśni,to także pewna forma sportu,w której bierze i to czynny udział każda cząstka naszego ciała. Np w ostatnim telewizyjnym Show - Taniec z gwiazdami jedna z finalistek stwierdziła, że to najlepsza metoda na zrzucenie nadwagi,Ona w tym przypadku straciła aż 13 kg. W Polsce takich np Szkół Tańca jest pełno i to w każdym mieście,nie dosyć,że nauczy się człowiek tańczyć, to jeszcze jest to z korzyścią dla samego ciała.
Obrazek

miracle
Junior Admin
Junior Admin

Re: Taniec jako forma sportu

Postautor: miracle » 12 cze 2016, 20:43

Taniec to przede wszystkim forma wyrażania emocji :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 12 cze 2016, 23:14

Emocje raczej pokazuje aktor na scenie ;) w tańcu natomiast pokazujemy talent lub jego brak podczas samego tańca. Niejeden celebryta w Tańcu z gwiazdami dopiero uczy się tańczyć - zresztą sami soę do tego przyznają. I ja w to wierzę, bo umieć tańczyć i to dobrze tańczyć to wielka sztuka. :) I to przez duże "S"
Lady_Mackbet
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Lady_Mackbet » 22 gru 2016, 14:41

Taniec to bardzo dobra forma sportu, która modeluje całe ciało i wykształca poczucie rytmu. Ale taniec to również sztuka, a w prawdziwej sztuce emocje się muszą pojawić.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 22 gru 2016, 16:20

Lady_Mackbet pisze:Taniec to bardzo dobra forma sportu, która modeluje całe ciało i wykształca poczucie rytmu. Ale taniec to również sztuka, a w prawdziwej sztuce emocje się muszą pojawić.

Forma sportu tylko wtedy,kiedy to taniec sportowy,nie turniejowy - np rock and roll.Taniec to przyjemność,nie sport.
marianek76
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marianek76 » 23 gru 2016, 11:42

chyba wiadomo ze to wszystko musi byc

Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 12 sty 2017, 14:25

Taniec towarzyski nie jest sportem, to zabawa,przyjemność,a przy tym też można nieco schudnąć, jak niektóre gwiazdy w popularnym Show "Taniec z gwiazdami". :)
Mate
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Mate » 12 sty 2017, 14:50

To jest świetny sport! Osobiście bardzo lubię tańczyć i wiem, że dobrze można się zmęczyć podczas wykonywania takich aktywności.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 12 sty 2017, 17:36

Mate pisze:To jest świetny sport! Osobiście bardzo lubię tańczyć i wiem, że dobrze można się zmęczyć podczas wykonywania takich aktywności.

Zmęczyć to się można przy wnoszeniu węgla do piwnicy, taniec to sama przyjemność,a ruch podczas nauki tańca powoduje, że osoba traci czasami na wadze. A to wielka różnica.... Trzeba wiedzieć co się pisze i znać się na tym cokolwiek.
Awatar użytkownika
opium3
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opium3 » 12 sty 2017, 19:01

Tego typu rzeczy warto zlecić profesjonalistom... Oni się na tym zdecydowanie najlepiej znają :)
Awatar użytkownika
rinavon
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rinavon » 12 sty 2017, 20:41

Bardzo dobry pomysł :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2

Postautor: Arkadiusz1 » 24 sty 2017, 21:08

Jasne, że tak. W tańcu można bardzo dobrze się rozerwać, a przy okazji zrzucić kilka kilogramów. Sprawdźcie sobie chociażby szkołę http://krajowy.biz/firma,podkwadratempl a przekonacie się, że świetnie będziecie się tam bawić. Sami sprawdźcie :)
suterena
Level 1
Level 1

Postautor: suterena » 13 kwie 2017, 10:41

Moim zdaniem taniec to super sprawa. Ja tańczę od najmłodszych lat. Kiedyś należałam do grupy tanecznej a teraz w wolnej chwili staram się iść na zumbę. Poczytajcie o tym, dlaczego warto tańczyć: http://modauroda.com.pl/tancz-na-zdrowie/. Taniec to świetna rozrywka dla osoby w każdym wieku.
Kasiaaa
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Kasiaaa » 21 kwie 2017, 14:39

Podziwiam osoby, które tańczą od najmłodszych lat. To musi być wielka pasja. Ja lubię potańczyć od czasu do czasu na dyskotece i tyle. Ale myślę, też nad zapisaniem się na zajęcia z tańca. Koleżanka podesłała mi ofertę http://www.taniec-towarzyski.com i coraz częściej zaczyna mnie namawiać na zapisy.
Kasiaaa
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Kasiaaa » 23 kwie 2017, 21:19

Ja akurat taniec raczej traktuję jako formę relaksu, hobby a dopiero sportu, no ale jak by nie było to sport jak każdy inny. Pytanie za sto punktów do tancerzy, jakie buty taneczne możecie polecić ? Chodzi mi o coś na prawdę konkretnego, moja przygoda z tańcem zaczęła się pół roku temu i przyszedł moment gdzie mogę zacząć inwestować w te zainteresowanie.

Wróć do „Taniec”