Ogród zakładany przez firmę

Dyskusje, Rozrywka
kamilrzepinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 15 mar 2019, 13:56

Ogród zakładany przez firmę

Postautor: kamilrzepinski » 18 mar 2019, 11:48

Korzystał ktoś z usług firmy realizującej zakładanie ogrodów? Jest taka opcja nawet rozmawiałem już w tej kwestii z firmą http://www.hadika.pl/zakladanie-ogrodow/, ale jeszcze do końca się nie zdecydowałem. Myślicie, że warto czy może jednak lepiej samemu w 100% się tym zająć?
Adelana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 21 lut 2019, 12:11

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Adelana » 30 mar 2019, 17:03

Ja sama zakładałam mój ogród i sprawiło mi to masę przyjemności. Zresztą tak naprawdę jeszcze sporo jest do zrobienia. Ale wcale mnie to nie martwi, bo wszelkie prace ogrodowe bardzo lubię. W tym roku planuję dosadzić kilka nowych ozdobnych krzewów oraz bylin. Już nawet zamówiłam je na stronie http://futuregardens.pl/. W tamtym roku też u nich kupowałam rośliny i wszystkie super mi się przyjęły, więc tym razem już zupełnie bez obaw robię zakupy. A kupowanie przez internet jest dużo wygodniejsze niż chodzenie po sklepach stacjonarnych. Szczególnie, że jakość sadzonek tam kupionych bywa różna.
Feria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2019, 17:04

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Feria » 01 kwie 2019, 17:08

Czy mają one własne projekty,które konsultują z klientem?
kubala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:46

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: kubala » 05 kwie 2019, 11:11

Mój ogród projektowała i wykonała firma Gardenon z Suwałk. Zgłosiłem się do nich jesienią więc było sporo czasu na projekt i konsultacje. Dzięki temu wszystko udało się wykonać zgodnie z planem i nie trzeba nic poprawiać.
kamilok
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2019, 21:45

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: kamilok » 05 kwie 2019, 21:47

Moja firma niestety nie ma ogrodu
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Ela78 » 15 kwie 2019, 09:12

Ja na początku myślałam o takiej formie, ale doszłam do wniosku że można samemu spróbowac swoich sił i szukałam też inspiracji w necie, tam jest sporo ciekawych pomysłów. Ostatnio szukałam ciekawych rozwiązań do ogrodu i spodobały mi się takie warzywniaki drewniane https://www.wooder.com/wyposazenie-ogro ... 120x120x36 myślę że ze trzy mi starcza i postawię przy płocie.
Dzennika5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 cze 2017, 12:57

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Dzennika5 » 08 maja 2019, 19:57

W sumie całkiem fajna opcja, ale w wielu przypadkach będzie zbędny wydatek. Z pomocą blogów, specjalistycznych artykułów można łatwo na własną rękę założyć swój ogród :) Ja tak odrzuciłam drewniane meble dzieki artykułowi http://domhobby.pl/meble-ogrodowe-charakterystyka/ i postawiłam na te z technorattanu. Jak się okazało był to bardzo dobry wybór :)
KajaPolus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2019, 00:52

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: KajaPolus » 08 maja 2019, 21:10

To całkiem w porządku opcja dla kogoś kto się na tym nie zna. Wiele firm świadczy teraz takie usługi (np. zakładanie trawników firma polskiogrod.pl) i efekty są naprawdę genialne. Sama nie mam dużego ogrodu, jednak zawsze imponują mi takie zaprojektowane od A do Z, z równo poprzycinanymi krzaczkami :)
adriian
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2019, 21:56

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: adriian » 08 maja 2019, 21:59

Taki ogród na pewno będzie o wiele szybciej gotowy
Samosia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:21

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Samosia » 09 maja 2019, 21:28

Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że to całkiem dobra opcja. Zwłaszcza jeśli kompletnie nie masz pomysłu na ogród. Taka firma będzie się znała na rzeczy i konkretnie Ci doradzi ze wszystkim.

_______________________________
ogrodnik bielsko
mariannowak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2017, 15:55

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: mariannowak » 16 maja 2019, 15:31

Taki ogród to nic złego oczywiście o ile firma, która go zakłada dostosuje go do osób, które będą tam mieszkać, a nie wezmę pod uwagę tylko to, żeby wszystko ładnie się prezentowało, ale jednocześnie wymagało też jakiejś wielogodzinnej pracy. Moim zdaniem im mniej wymagający ogród tym lepiej dla właścicieli, zwłaszcza jeśli nie mają doświadczenia w ogrodnictwie i nie są tym w ogóle zainteresowani. A wbrew pozorom takie niewymagające roślinki też mogą być okazałe i ładnie wyglądać w odpowiednio zaprojektowanym ogrodzie
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: paluch686 » 25 sty 2020, 14:48

Jeśli nie macie pomysłu na projekt ogrodu to jak najbardziej firma projektująca okaże się przydatna. Pytanie do osób już z "gotowym" ogrodem - jak dbacie o swoje rośliny? Skąd czerpiecie wiedzę na temat ich pielęgnacji? http://aptekadlaroslin.pl/ - ja często zaglądam tutaj.
mirr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2021, 10:29

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: mirr » 19 sty 2021, 12:23

Bardzo dobra opcja, sami również zdecydowaliśmy się skorzystać z tej opcji. Nasz ogród założyła firma LUKMAR z Konstancina https://www.lukmar-alp.pl/oferta. To rzetelna firma z szerokim zakresem usług, nie tylko zajęli się założeniem naszego ogrodu, ale od tamtego czasu, nieustannie zajmują się także jego pielęgnacją. Radzą sobie znakomicie, mają usługi w korzystnych cenach, dzięki nim nasz ogród prezentuje się imponująco. Widać, że ich pracownicy znają się na tym, co robią, polecam ich gorąco.
dufle
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:52

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: dufle » 19 sty 2021, 12:57

wydaje mi się, że taki ogród to super sprawa
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Ogród zakładany przez firmę

Postautor: Kamilka75 » 23 sty 2021, 09:41

A jasne, że można komuś coś takiego zlecić, wiele osób tak robi, ale prawda jest taka, że to będzie kosztować. I to nie mało, dlatego moim zdaniem lepiej pokusić się o cos takiego cebulki-kwiatowe.pl . To sklep z roślinami ogrodowymi w postaci cebulek, ale i nasionek. Jest znany w mojej okolicy. Powinniście do niego zajrzeć.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość