Edukacja internetowa dzieci?

Dyskusje, Rozrywka
niva
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:13

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: niva » 03 wrz 2018, 21:51

W zasadzie nie mam nic do takich platform jednak jestem za wspieraniem rozwoju stacjonarnie poprzez zajęcia dodatkowe. Moja córka w szkole Te Vizja ma ogromny wybór zajęć, wszystkie na terenie szkoły. To moim zdaniem lepsze niż nauczanie poprzez internet. Nauczyciele bardzo wpierają uczniów, starają się ich nakierować według predyzpocyji jakie przedstawiają. Ta szkoła jest rewelacyjna.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: jjusti18 » 19 wrz 2018, 17:28

Nie wiem czy edukacja poprzez internet jest dobrą opcją. Myślę, że dużo stoi po naszej stronie i to my jako rodzice powinniśmy zadbać o rozwój naszego dziecka. Na stronie https://www.eduksiegarnia.pl przykładowo możecie znaleźć ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową. Książki z których dowiedzie się jak uczyć dziecko czytania ze zrozumieniem. Moim zdaniem warto tam zerknąć.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: dusia » 25 paź 2018, 11:07

Edukacja internetowa tak - ale na dorosłych nie dla dzieci. Uważam, ze powinniśmy dasz naszym dzieciom szansę na nauke w tradycyjnej szkole, wsród rówieśników. Ja zapisałam mojego Michała do polsko-angielskiej szkoły Edison w Warszawie i uważam, ze to był świetny wybór. Fajna atmosfera, zajęcia prowadzone w ciekawy i przystępny sposób. Zaangazowani nauczyciele, którzy starają się podchodzić indywidualnie do każdego ucznia. Nie mam żadnych zastrzeżeń :)
semoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:36

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: semoz » 25 paź 2018, 13:36

takie cos jest ciekawe ale według mnie nie do końca się to sprawdzi
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: Mateo 77 » 29 lis 2018, 22:32

Nie mam pojęcia, jaka jest efektywność takich działań, ale czuję, że można rozwiązać ten temat dużo lepiej. Dobrym przykładem są chociażby kursy arytmetyki mentalnej Abakus z http://www.abakus-center.eu/pl-pl/nauczanie/metoda To pozwala na kreatywne myślenie i wychodzenie poza skalę, co jest niesamowicie pomocne w dorosłym życiu.
ludwik6787
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 07 wrz 2019, 00:35

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: ludwik6787 » 25 wrz 2019, 04:25

Do mnie osobiście ta forma edukacji również nie przemawia...Nam także zależało na tym by synek był bezpieczny i rozwijał się dobrze, ale żeby online i zero kontaktu z rówieśnikami...Doskonałą alternatywą dla placówek publicznych są te prywatne, my postawiliśmy na Tequestę i nie żałujemy, mały uczy się angielskiego, ma swoich przyjaciół, rozwija swoje pasje na zajęciach sportowych - czego chcieć więcej
Lorenk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2019, 06:17

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: Lorenk » 25 wrz 2019, 06:18

Myślałem, że chodzi o to, żeby dzieci uczyc o internecie i o tym gdzie wolno, a gdzie nie
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: rafon » 26 wrz 2019, 13:37

Czy według Was nauka kodowania dla dzieci to dobry pomysł? Czy dzieciaki coś z tego wynoszą?
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Edukacja internetowa dzieci?

Postautor: gardenia » 24 paź 2019, 12:30

Nie wiem co konkretnie masz na myśli, bo zapewne jest wiele form edukacji poprzez internet. Tak jak przeczytałam w jednym z artykułów w blogu dla nauczyciela https://alamama.pl/edukacja/ , edukacja opiera się na relacji nauczyciel - uczeń. Jeśli masz chwilę, to przeczytaj, uważam, że warto. Bardzo dobry blog. Mam wrażenie, że i Ty znajdziesz na nim wiele odpowiedzi, na zadawane przez siebie pytania. Proponuję Ci dziś lekturę. Może na początek przeczytaj artykuł "Zadania nie- potrzebne?". Bardzo interesujące.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość