Inteligentny dom

Dyskusje, Rozrywka
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Inteligentny dom

Postautor: kaszka6 » 27 cze 2017, 08:48

Wielu znajomych namawia nas do inwestycji w tzw inteligentny dom. Czy ktoś z Was ma coś takiego? Opłaca się montaż takiego systemu, czy to raczej sztuka dla sztuki?
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Inteligentny dom

Postautor: gawalla » 27 cze 2017, 11:44

Odkąd w pracy szef zainstalował taki system anten dalekiego zasięgu, coraz bardziej przyglądam się tego typu pomysłom. Nie da się ukryć, że wizja inteligentnego domu kusi, ale chyba dla wielu jest niedostępna ze względu na swoją cenę.
derktir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2017, 13:33

Re: Inteligentny dom

Postautor: derktir » 27 cze 2017, 13:34

Moim zdaniem nie jest to tak dobry pomysł.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Inteligentny dom

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 14:18

W skład inteligentnego dom wchodzą np. automatyczne bramy. I nie powiedziałbym, że jest to zły pomysł. Nie powiem, bo potrafią usprawnić funkcjonowanie.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Inteligentny dom

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 15:01

Do inteligentnego domu na pewno pasuje tutaj automatycznie otwierana brama, którą będziesz z jakiejś tam odległości wykrywać wasze pojazdy i sama będzie się otwierała, jak dla mnie to jeden z lepszych pomysłów, który idealnie pasuje do określenia "inteligentny dom". Jest wiele firm, które oferują usługi zakładania takich instalacji.
Nonek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2017, 00:02

Re: Inteligentny dom

Postautor: Nonek » 11 paź 2017, 20:13

Jakie koszty są budowy takiego domu?
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Inteligentny dom

Postautor: kumpel » 31 paź 2017, 19:42

Inteligentny dom to według mnie przede wszystkim nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. W dzisiejszych czasach warto zainwestować w tego typu rozwiązania. My zaczęliśmy od baterii fotowoltaicznych od http://www.fotowolt-instal.pl/baterie-fotowoltaiczne-dla-domu.html oraz zakupu pieca na eko-groszek. Moja ukochana jest zapaloną ekolożką więc to ona mnie do tego nakłoniła ale póki co inwestycje domowe się zwracają. Także polecam :)
jotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 lip 2017, 11:50

Re: Inteligentny dom

Postautor: jotek » 10 lis 2017, 15:08

A co powiecie na taki projekt https://www.dominanta.pl/projekty-domow/Koralgol-KII - to projekt Koralgol. Bardzo fajny domeczek.
Tutaj macie kilka informacji na jego temat:

* jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym (istnieje wersja dwustanowiskowa), niepodpiwniczony
przeznaczony dla 4-6 osób
* na parterze zaprojektowano wiatrołap, hall, garderobę, salon, kuchnię z aneksem jadalnym, dodatkowy pokój-gabinet oraz łazienkę, spiżarnię, garaż i kotłownię
* na poddaszu znajdują się cztery sypialnie (sypialnia rodziców z garderobą) oraz łazienka
* mimo niewielkich gabarytów dom spełnia wszelkie potrzeby nawet dużej rodziny
derix
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2017, 08:05

Re: Inteligentny dom

Postautor: derix » 07 gru 2017, 00:10

Skoro Was interesuje koncepcja domu inteligentnego i ogólnie gadżety o takim profilu to powinniście sprawdzić ofertę sklepu https://smarthome24.pl z tego wzgledu, ze sa tutaj dobre "sprzety" ze tak to nazwe i bardzo czesto w dobrych cenach. Teraz jest akurat okres przed swiateczny takze i pewnie promocje tez sie fajne trafia! :)
maqs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2016, 16:02

Re: Inteligentny dom

Postautor: maqs » 11 sty 2018, 13:58

Widziałem "w akcji" urządzenia blebox i choć robią niezłe wrażenie to tego typu systemy nie są osiągalne ze względu na cenę dla wszystkich. Mimo to warto przyglądać się inteligentnym rozwiązaniom.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Inteligentny dom

Postautor: pawi » 15 sty 2018, 12:05

Z takiego czegoś nie korzystałem, ale czytałem trochę o budowie domu szkieletowego na stronie http://www.przytulny.pl/koszt-budowy-do ... eletowego/ i postanowiłem coś w tym stylu wybudować. Po dwóch latach dom został wybudowany, a ja wraz z zona jesteśmy zachwyceni
lencia93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2019, 12:03

Re: Inteligentny dom

Postautor: lencia93 » 16 lip 2019, 12:29

Kiedyś to sporo kosztowało i mało kogo było na to stać, szczególnie w trakcie jakiegoś większego remontu, gdzie wydaje się i tak dużo. Teraz wiele firm wprowadza urządzenia do zbudowania systemu inteligentnego domu i to naprawdę w dobrych cenach. Jeśli wszystko jest dobrze skonfigurowane i przemyślane, może to być duża oszczędność energii - przykładowo system który wyłączy za nas światło czy jakieś urządzenie, jeśli tego zapomnimy. No i oczywiście kamery dla bezpieczeństwa. Ja widziałam tutaj sporo takich urządzeń - https://www.skynet.pl/category/inteligentny-dom. Ceny mają bardzo dobre, więc na pewno dobrze jest się rozejrzeć :)
cemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2019, 16:11

Re: Inteligentny dom

Postautor: cemos » 16 lip 2019, 16:13

według mnie taki dom to bardzo ciekawa opcja
mr_tomasz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2019, 22:08

Re: Inteligentny dom

Postautor: mr_tomasz » 16 lip 2019, 22:11

Mnie przytłacza taka ilość inteligentnych systemów
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Inteligentny dom

Postautor: ewelina8393 » 04 wrz 2019, 20:28

Rozwiązania, które sprawią, że Wasz dom będzie inteligentny są ogólnodostępne, więc zdecydowanie każdy może skorzystać i znaleźć coś dla siebie. Polecam np. wejść sobie na stronę https://www.interblue.pl/ Tam znajdziecie czujniki, sterowniki i inne urządzenia związane z automatyką budynku. Korzystajcie, jeśli tylko takie rozwiązania macie w planach.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość