Zwiedzanie kraju

Dyskusje, Rozrywka
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Zwiedzanie kraju

Postautor: Piotr30 » 12 cze 2017, 10:44

Jaki transport byłby najbardziej ekonomiczny na zwiedzanie kraju? Myślimy o autobusach, ale ostatecznie wahamy się, czy nie wybrać jednak połączeń kolejowych.
Lucjan21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2017, 10:13

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Lucjan21 » 12 cze 2017, 10:51

Pomyśl jeszcze o BlaBla car to, znajomi korzystali i polecają. Pociągi są różne w każdym województwie. Ja np. bardzo miło wspominam podróż kolejami śląskimi, mają ciekawe promocje, wygodne pociągi.
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: gawalla » 12 cze 2017, 13:40

Blablacar to faktycznie niezła opcja. Nie zawsze tylko znajdziesz odpowiednią ilość miejsc, jeśli np jedziecie większą grupą. Co do pociągu z doświadczenia wiem, że bywa różnie. Jak dla mnie autobusy są nawet całkiem ok (zerknij na tego typu połączenia i obczaj zniżki), ale oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety.
Kreru
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2017, 22:31

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Kreru » 28 lis 2017, 23:45

Korzystałam z rodziną z przewóz osób na lotniska zielona gora w czerwcu. Wszystko przebiegło ok. Czekał na nas wygodny autokar, kierowca miał nas na liście, zapakował nasze bagaże. Czekaliśmy prawie godzinę na pozostałych pasażerów i wyruszyliśmy. Pech chciał, że nasz hotel był na szarym końcu, ale mimo problemów kierowca sobie poradził :D
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Mateo 77 » 13 sty 2018, 12:13

Jest wiele sposobów na ciekawe zwiedzanie kraju i uważam, że każdy powinien znaleźć swój. Ja lubię podczas podróży po Polsce zatrzymywać się w tak komfortowych miejscach jak http://www.hotelfajkier.pl/ z których można zwiedzić chociażby Jurę Krakowsko-Częstochowską. Najlepiej zrobicie, jak sami zaplanujecie swoją podróż właśnie w ten sposób.
Darcyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 02 mar 2017, 18:26

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Darcyk » 26 sty 2018, 22:17

Transferem na lotnisko a także przewozem po kraju i Europie zajmuje się firma http://www.alejade.pl/przewoz-osob. Mają licencje i wykwalifikowanych kierowców, więc bezpiecznie dowiozą wszędzie gdzie chcesz. Zabiorą grupę osób razem z bagażem. Nie ważne, czy wybierasz się z przyjaciółmi na koncert, wycieczkę, czy na konferencję za granicą.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: kreatywny » 31 sty 2018, 10:12

Ja postawiłbym na wynajem busa. Masz go cały czas do dyspozycji, jedziesz tam gdzie chcesz i praktycznie, o której chcesz godzinie. Nic Cię nie hamuję. A jak skorzystasz jeszcze z dobrej firmy, to wysoki standard gwarantowany. Znajomy ostatnio skorzystał z firmy FABISIAK i podobno nie miał na co narzekać :)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 12:56 przez kreatywny, łącznie zmieniany 1 raz.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Ela78 » 02 lut 2018, 09:05

Trudny wybór jeśli chodzi o wakacje, wiele miejsc już się zwiedziło w Polsce. Przeglądając oferty wakacyjne trafiłam na miejscowość Dominikana szybko udało mi się znaleźć fora gdzie dowiedziałam się wiele ciekawych informacji, dlatego też podjęłam decyzje ze tam spędzę w tym roku wakacje . Pogoda na Dominikanie w okresie letnim jest ładna, mają sporo atrakcji turystycznych. Mam nadzieje że to będą niezapomniane wakacje.
Feliks244
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2018, 16:00

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Feliks244 » 04 lut 2018, 10:02

A może lepiej udać się poza kraj ? Ciągle tylko jeździcie do tej Polski a przecież Świat jest taki duży !
jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: jasiek » 14 lut 2018, 16:26

Fakt świat jest duży. Ale nie rozumiem jak można zwiedzać inne kraje, a swojego się nie zna. Dlatego uważam, że takie jeżdżenie po swoim kraju jest super pomysłem. Oczywiście nie mówię aby nie wyjeżdżać za granicę. Jak najbardziej jestem za tym aby wysyłać dzieci na obozy zagraniczne, ale nie można przy tym z nimi wcale nie zwiedzać własnego kraju. Na http://www.pokoj-dzieci.pl/co-zabrac-ze-soba-na-oboz/ przeczyta się co warto zabrać na obozy czy to w kraju czy za granicą.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: Lilka » 24 lut 2018, 17:23

Najwygodniej samochodem. Nie wyobrażam sobie jeździć i zwiedzać nasz kraj autobusem. Byliśmy niedawno na kilka dni na feriach w kudowie zdroju i z racji, że była cała rodzina, to pojechalismy własnie samochodem. Zatrzymaliśmy się w pięknym hotelu verde montana, gdzie mają też strefę wellness.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: kreatywny » 27 kwie 2018, 09:37

Myślę, że oprócz względów ekonomicznych powinniście wziąć pod uwagę również kwestię wygody i możliwości dotarcia do miejsc, które akurat Was interesują. Pociąg nie pojedzie wszędzie tam, gdzie chcecie. Autokar już tak. Firmy przewozowe autokarowe są teraz bardzo otwarte na potrzeby klientów.Oferują nawet autokary dostępne 24h na dobę, co oczywiście jest niezwykle korzystne. Sprawdźcie ofertę na stronie http://www.fabisiakprzewozy.pl/oferta-przewozy/. Wydaje mi się, że właśnie tam znajdziecie najbardziej dogodny środek transportu na wycieczkę po kraju.
jotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 lip 2017, 11:50

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: jotek » 09 maja 2018, 13:11

W kraju jest co zwiedzać. Polska to na prawdę ładne i ciekawe miejsce. Dobrą opcją jest na przykład zwiedzanie miast.
Serdecznie zapraszam do Lublina, to moje rodzinne miasto. Ciekawa historia, mnóstwo zieleni, ładne zabytki. Jakbyście potrzebowali kogoś do oprowadzenia po Lublinie to podaję namiary na mojego znajomego:
http://zwiedzajlublin.pl/
690-625-076;
biuro@zwiedzajlublin.pl
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: powerba » 01 cze 2018, 20:04

Nasz kraj jest piękny, to prawda! Ja zamierzam w tym roku odwiedzić kilka większych miast, w tym także Wrocław. Zainteresowałam się nieco bardziej historią tego miasta. Wiele ciekawych artykułów na temat historii a także wydarzeń kulturalnych przeczytałam na stronie Cowewroclawiu.pl , na przykład ten artykuł http://cowewroclawiu.pl/kosciol-sw-mich ... wroclawiu/ na temat kościoła św. Michała Archanioła.
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Zwiedzanie kraju

Postautor: barbab » 08 sie 2018, 07:55

Mnie natomiast zastanawia, czy ktoś z was interesuje się opuszczonymi miejscami? Z tego, co wiem to badanie opuszczonych miejsc jest coraz to bardziej popularne. Jednakże niesie za sobą także duże ryzyko i warto to mieć na uwadze. Sama zamierzam odwiedzić kilka takich miejsc, jak opuszczone szkoły czy szpitale. Natomiast w pierwszej kolejności chcę nieco szerzej poczytać o urbex.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość