Budowa domu

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Budowa domu

Postautor: Marko33 » 23 maja 2017, 17:13

Na pewno znajdą się wśród forumowiczów osoby, które już przechodziły u siebie przez budowę domu i to właśnie do Was mam pytanie. Co możecie doradzić w w kwestii zbiornika betonowego, który będzie przeznaczony na szambo? Lepiej zdecydować się faktycznie na ten betonowy , czyli coś takiego www.szambabetonowe48.com czy może korzystniejszy będzie zbiornik plastikowy, jak sądzicie?m
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Budowa domu

Postautor: berni99 » 31 maja 2017, 07:44

Przy budowie domu warto pamiętać o wielu kwestiach ale moim zdaniem najważniejsze są sprawy związane z bezpieczeństwem budynku. Warto skorzystać z oferty firmy http://www.an-kom.pl/, która zajmuje się produkcją instalacji odgromowych takich jak piorunochrony czy maszty odgromowe. Ludzie niestety bardzo często zapominają o takich zabezpieczeniach a według mnie to priorytet.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Budowa domu

Postautor: Ela78 » 29 wrz 2017, 11:08

Jak dla mnie liczy się wysoka jakość i usług i produktów. Jeżeli podejmujesz się budowy domu to z pewnością warto zajrzeć tutaj mcgoodwork.pl . Znajdziesz tutaj szeroki wachlarz produktów związanych z branżą sanitarną, kanalizacyjną. Możesz tutaj zakupić wszelkie mocowania instalacyjne, które są niezwykle solidne. Good Work to doskonała polska firma produkcyjno-handlowa, która zaopatruje klientów w najwyżej klasy produkty.
piknybrain12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2018, 00:37

Re: Budowa domu

Postautor: piknybrain12 » 02 mar 2018, 14:26

Odnośnie zbiornika moim zdaniem te betonowe lepiej spełniają swoją rolę , no i w moim przekonaniu są dużo bardziej solidne . Ja zmagam się z problemem odnośnie posadzek w domu, nie wiem czy zakładać panele zainwestować w posadzki drewniane , czy może zupełna alternatywę posadzek żywicznych typu http://olechowicz.pl, wydają się być bardzo praktyczne , no i świetnie wyglądają , mimo wszystko dylemat jest spory.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Budowa domu

Postautor: Kamilka75 » 25 cze 2018, 12:56

Sami bierzemy się za budowę domu i poznajemy od środka wymiar tego wielkiego przedsięwzięcia. Postanowiliśmy, że podjazd wykonany zostanie z płyt betonowych, a i postawimy gdzieś osobne garaże betonowe. Jak na razie, sprawdziliśmy, że firma BetBlok https://www.betblok.pl/garaze-betonowe-modulowe.php zajmuje się stawianiem takich pomieszczeń. Skontaktujemy się z nimi w kwestii wyceny.
Kaseko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, 21:29

Re: Budowa domu

Postautor: Kaseko » 29 cze 2018, 21:37

Też obecnie planuje swoją budowę i zastanawiam się obecnie nad jedną rzeczą. Mianowicie mój dom będzie stał na dość ciężkim terenie i znajomy zaproponował mi bym skorzystał z rozwiązania jakie dają mikropale pod domek. Czy ktoś może miał styczność z taką usługą? Znalazłem nawet już firmę, która się tym zajmuje - tutaj strona http://www.mikropalepoddomek.pl/ jednak no jestem kompletnie zielony w tej tematyce i chętnie posłucham kogoś doświadczonego
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Budowa domu

Postautor: Ela78 » 05 lip 2018, 12:35

Poradźcie mi proszę jeśli się orientujecie, bo nie wiem, w czym tkwi problem. Mam zawilgocone ściany i zastanawiam się, czy to czasem nie wynika ze źle wybudowanego komina. Musiałabym chyba zamówić instalację nowego systemu. Jednym z najlepszych producentów na rynku jest firma Schiedel https://www.schiedel.com/pl/ . Mają doświadczenie w tego typu konstrukcjach wiec pewnie mi doradzą, jaki wybrać nowy do mojego domu.
pelnanadziei2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:58

Re: Budowa domu

Postautor: pelnanadziei2 » 05 lip 2018, 15:03

budowa domu to dość kosztowna sprawa
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Budowa domu

Postautor: Pestka » 09 lip 2018, 11:44

Budowa domu to duże przedsięwzięcie ale jak jest się zorganizowanym to wszystko da się zrobić :) Przede wszystkim jest sporo spraw do załatwienia. Część rzeczy załatwia architekt i firma budowlana ale niektóre, jak np zamówienie kontenera budowlanego leży po stronie inwestora. Inwestorzy często decydują się na wypożyczenie kontenera ale jeśli budowa trwa długo to taka opcja się nie opłaca. Lepiej kupić kontener i zamówić wywóz gruzu i odpadów, gdyż wychodzi to dużo taniej. Po budowie kontener można sprzedać i odzyskac część pieniędzy.
wujekstrzala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2017, 19:16

Re: Budowa domu

Postautor: wujekstrzala » 10 lip 2018, 20:42

Zastanawiam się komu zlecić projektowanie instalacji elektrycznej? Jakaś lokalny elektryk czy profesjonalna firma? Zależy mi na wysokiej jakości i wiedzy, bo chciałbym uniknąć późniejszych niedoróbek. Jeśli macie jakieś namiary, to będę wdzięczny o podesłanie. Dobrego fachowcy, ze świecą szukać.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Budowa domu

Postautor: jjusti18 » 11 lip 2018, 10:12

Na pewno warto to zlecić komuś kto ma w tym spore doświadczenie i odpowiednią wiedzą dysponuje. Jeżeli chodzi o mnie to planuje zatrudnić firmę GB Instal Grzegorz Babiarz do wykonania instalacji elektrycznej tarnów. Jakiś czas temu wykonali całą instalację elektryczną oraz pomiary odbiorcze u moich sąsiadów. Byli naprawdę zadowoleni z ich usług, ponieważ wszystko przebiegło sprawnie, bezpiecznie i niedrogo.
Kazimiera88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2018, 22:44

Re: Budowa domu

Postautor: Kazimiera88 » 18 lip 2018, 22:45

Budowa domu to duże wyzwanie
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Budowa domu

Postautor: Arkadiusz1 » 19 lip 2018, 09:50

Powinniście cały czas na uwadze mieć to, że dom buduje się na lata. Właśnie dlatego zamiast się spieszyć, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, które zapewnią Wam stabilną konstrukcję na dziesięciolecia. Bardzo pomagają w tym szalunki z http://www.szalunkiweb.pl/szalunki-scienne.html Warto je wykorzystać, bo znacznie poprawiają one proces budowy domu.
cajklistek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2018, 12:07

Re: Budowa domu

Postautor: cajklistek » 19 lip 2018, 12:09

najlepiej jest podłączyć się do kanalizacji
Gercia82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2018, 11:15

Re: Budowa domu

Postautor: Gercia82 » 20 lip 2018, 16:54

Kiedy szukasz przyjaznego domku to kup lokal w Pasieki-komorniki. Komorniki to ustroń pod Poznaniem w Wielkopolsce, która jest dedykowana dla młodych osób. Imponująca architektura i spokojna prowincja to największy plus tegoż położenia. Komunikacyjny dostęp jest tutaj dogodny dla nowego rezydenta.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość