Podróżowanie z psem

Dyskusje, Rozrywka
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Podróżowanie z psem

Postautor: Marek87 » 16 mar 2017, 13:41

Czy ktoś się orientuje w zasadach podróży autobusem z psem? tak się składa, że mam na kilka dni u siebie pieska i muszę z nim wyjechać do innego miasta.
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: Piotr30 » 17 mar 2017, 15:19

A długa ta podróż? Zwróć uwagę, że pies potrzebuje spaceru, pytanie, czy wytrzyma tyle... Chociaż przypuszczam, że to wszystko zależy tak naprawdę od psa, bo mój potrafi wytrzymać nawet w takiej podróży z Torunia do Warszawy bez sikania.
Awatar użytkownika
Seh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2017, 23:31

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: Seh » 21 mar 2017, 10:26

Niestety, nie jestem wstanie pomóc. Myślę jednak, że jakieś przepisy powinny być w internecie.
marta-wawa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 23 gru 2016, 22:02

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: marta-wawa » 21 mar 2017, 21:58

Podróż autobusem z pieskiem nie powinna stanowić problemu. Można jednak trafić na upierdliwego kierowcę, któremu coś nie będzie pasowało czy pasażera. Ale sama kilka razy jechałam autobusem i wsiadali ludzie z psami bez żadnego problemu. Wiadomo tylko, że lepiej żeby taki psiak miał kaganiec na sobie i cały czas był trzymany blisko nogi. Niektórzy ludzie boją się psów i dlatego, żeby ich nie niepokoić lepiej od razu pokazać, że pies jest całkowicie pod kontrolą. Jeżeli podróż jest długa to trzeba psu zapewnić wodę i na przystankach go wyprowadzać, żeby nie napaskudził w autobusie. Taka podróż może być dla niego stresująca, więc warto mieć też jakiś smakołyk na uspokojenie. Trzeba też zapewnić psu odpowiednią aklimatyzację w nowym otoczeniu. Warto zabrać ze sobą np. jego ulubione posłanie, żeby mógł się na nim położyć w obcym miejscu. Jeśli nie masz takiego, które możesz zabrać to możesz szybko zamówić coś fajnego i taniego przez internet: http://www.dogplus.eu/pl/57-legowiska. Mam nadzieję, że podróż przebiegnie dla pieska jak najbardziej komfortowo. Teraz nie ma jeszcze upałów, więc nie powinien się mocno zagrzać w autobusie. Warto też wybrać mniej uczęszczaną godzinę jazdy, żeby ludzi było jak najmniej. Zawsze to wiecej swobody.
kubala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:46

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: kubala » 12 lip 2017, 12:05

Myślę, że każdy przewoźnik ustala własny regulamin dotyczący przewozu zwierząt. Pies powinien być zadbany. Swojemu nie tylko przed podróżą daję PlaqueOff Animal-VetExpert. To preparat, który zapobiega powstawaniu kamienia na zębach i gromadzeniu się bakterii. Odkąd go stosuję psu przestało cuchnąć z pyska. Śmierdzący pies to wstyd nie dla psa, ale dla właściciela.
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: mariolaGT » 22 lip 2017, 23:26

Bywają przewoźnicy, którzy się nie zgadzają na taki przejazd psa czy innego zwierzaka. Zwłaszcza, jeśli trwa wiele godzin i grozi zapaskudzeniem autobusu. Ja osobiście nie lubię, jak ktoś obok mnie ma psa w autobusie, zawsze jestem umazana, choć wcale tego nie chcę.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: Kubalek3 » 26 lip 2017, 09:19

Nie lepiej pociągiem pieska wozić? Zależy też od tego jaki on duży ale z tego co wiem to kupuje się bilet dla pupila i musi być w kagańcu
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: monikabert90 » 04 wrz 2017, 14:53

Moim zdaniem takie podróże są dla psów bardzo uciążliwe i lepiej nie zabierać czworonogów na takie wyjazdy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie psiaka w hotelu dla psów, w którym będzie miał profesjonalną opiekę. Bardzo dobry Pensjonat dla Psów znajduje się w Maryninie pod Warszawą - "U Zoopsychologa". Fachowa opieka i niewysokie ceny :)
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 10:33

Niektóre pensjonaty wyróżniają się tym, że pozwalają na przywiezienie ze sobą psów czy innych zwierząt. Jest to zdecydowanie plus dla nich, bo nie każdy może i ma gdzie zostawić swojego pupila na czas dłuższego wyjazdu. Dobrze, że zdarzają się takie pensjonaty i hoteliki.
wero2k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2018, 10:09

Re: Podróżowanie z psem

Postautor: wero2k » 07 mar 2018, 10:10

Zależy na jak długo wyjeżdżasz. Niestety wtedy sporą część naszego sprzętu musimy zarezerwować dla pupila. Jeżeli chodzi o dłuższe wyjazdy to polecam ten poradnik.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość