Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Dyskusje, Rozrywka
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: Marek87 » 24 lut 2017, 15:48

Macie jakieś swoje sprawdzone metody? Bo z tego co obserwuję, to co jeden mechanik to lepszy, każdy kombinuje, cygani, zawyża ceny... :/ Niestety - dy człowiek się nie zna, to jest na przegranej pozycji :(
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: gawalla » 28 lut 2017, 12:26

Najlepiej mieć kogoś zaprzyjaźnionego albo jeszcze lepiej z bliskiej rodziny, kto by ogarniał auto jak własne. Ewentualnie kogoś z bliskiego polecenia, tak jak było u mnie w przypadku tego warsztatu w Tychach, gdzie niespodziewanie musiałam "reanimować" swojego staruszka ;)
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: paluch686 » 16 kwie 2017, 22:07

Tak jak napisał ktoś wyżej, najlepiej mieć kogoś zaufanego, no ale nie każdy zna przecież dobrego mechanika czy specjalistę. Jeśli mogę Tobie polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego, myślę, że FastServ będzie odpowiedni, to bardzo dobry warsztat.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: Ela78 » 29 maja 2017, 19:30

Zgadza się zaufany warsztat lub popytać znajomych ja np korzystam z usług warsztatu samochodowego w Warszawie i jestem zadowolona. Ostatnio czytałam też dużo informacji o awarii auta i przyznam szczerze można się dużo dowiedzieć by uniknąć niechcianych awarii. Polecam poczytać http://aaron.net.pl/profesjonalna-napra ... -sprzegla/
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: jjusti18 » 11 lip 2017, 13:42

Trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć naprawdę dobrego mechanika z powołania. Ja nie tak dawno dzięki moim znajomym trafiłam do http://autobielany.pl z awarią mojego samochodu. Muszę napisać, że to serwis na poziomie, ich usługi są profesjonalne, a ceny bardzo korzystne. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystam z ich pomocy.
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: mariolaGT » 22 lip 2017, 23:30

Mam sprawdzony warsztat, więc jestem spokojna o samochód. Znajoma po wizycie w jednym z warsztatów stwierdziła, że miała podmienione części, co potem potwierdził mechanik, że rzeczywiście były ruszane i nie są oryginalne.
gollum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2017, 21:00

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: gollum » 25 lip 2017, 13:59

Najlepiej mieć jakiegoś sprawdzonego mechanika, poleconego przez znajomych lub z dobrymi opiniami w internecie :) Ja też szukam sprawdzonego warsztatu i ostatnio natknąłem się na ten portal - http://auto-wasniowscy.pl/ - chciałbym właśnie poznać o nim opinie, co o nim sądzice? A może ktoś oddawał tam auto i mógłby powiedzieć coś więcej? :)
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: KowalM2 » 01 sie 2017, 08:14

Najlepszym sposobem byłoby spytanie się zaufanego znajomego czy ma jakiegoś dobrego mechanika, który nie zdziera i faktycznie za należne pieniądze wykonuje porządnie swoją pracę. W Polsce jest wiele przekrętów, więc dobry, zaufany mechanik to sztuka, a dla naszego autka konieczność.
Awatar użytkownika
Mental.Aura
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 09 sie 2017, 15:01

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: Mental.Aura » 10 sie 2017, 08:07

Żeby nie dać się oszukać w warsztacie to po prostu trzeba mieć zaufanego mechanika lub zaufany serwis samochodowy, który nas nie obciąży kosztami za powietrze w samochodzie, ja mam o tyle dobrze, że z zawodu jestem mechanikiem samochodowym, więc jako jedyna dziewczyna w rodzinie sama sobie radzę z zepsutym sprzętem. Jednak dla kogoś kto szuka odpowiedniego mechanika zalecam metodę prób i błędów, aż w końcu znajdziecie kogoś odpowiedniego. Ostatnią opcją jest jeszcze to, że znajomi mogą wam kogoś polecić, ale to nie zawsze się sprawdza.
Wroneq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 wrz 2017, 22:05

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: Wroneq » 19 wrz 2017, 22:08

No wlasnie - zaufany...a znacie jakis zaufanych mechanikow w Warszawie? Moze ktos cos polecic?
MasnyMaseł
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2017, 08:05

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: MasnyMaseł » 03 paź 2017, 13:49

Ciężko jest natrafić na taki serwis samochodowy, który nie będzie próbował nas oszukać albo na pieniądze, albo na nasze sprawne części w samochodzie, dlatego dobrze jest mieć zaufanych mechaników, bądź popytać się znajomych czy takich nie znają, w dzisiejszych czasach na wszystkim da się zarobić, szkoda tylko, że w większości są to przekręty. To jest tylko moje skromne zdanie na ten temat.
wujekstrzala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2017, 19:16

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: wujekstrzala » 09 paź 2017, 20:23

Moim zdaniem podstawą jest trafić do dobrego serwisu, który prawidłowo rozlicza swoją pracę. Na wszystko są katalogowe czasy roboczogodzin, te z kolei też muszą mieścić się w określonych normach. Coś takiego stosują renomowane warsztaty i aso. Jeśli trafisz do serwisu dealera typu http://nordauto-olsztyn.volvocars-partn ... ta/serwis/ masz pewność, że naprawią auto tej marki zgodnie ze sztuką i cennikami z katalogów.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: pepperoni » 10 paź 2017, 09:38

Z naszym fordem jeździmy do ASO, jak się przeprowadziliśmy do drugiego miasta to nie mieliśmy sprawdzonego mechanika, zamiast iść do pierwzego lepszego poszliśmy do ASO, ceny są porównywalne ze zwykłymi warsztatami a mm chociaż pewnoć że mi ktoś kitu nie wciśnie, pare razy się nacięłam na nieuczciwych mechaników, jeden to prawie mi auto na złom wysyłał. Na serwis mogę się nawet przez neta umówić http://www.ford.pl/Serwis/Programy_promo/promocjaopon
compfin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2017, 11:06

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: compfin » 11 paź 2017, 21:28

Najlepiej mieć jakieś sprawdzony warsztat, gdzie wiemy że pracownicy są uczciwi. Ja znam takich kilka, między innymi http://reges.com.pl/.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Jak nie dać się oszukać w warsztacie?

Postautor: Wesoły żniwiarz » 20 paź 2017, 10:43

A wiadomo do kiedy trwa promocja opon w serwisie autoryzowanym forda? opony trzeba zmienic, a ceny są całkiem fajne.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość