rehabilitacja i fizjoterapia

Dyskusje, Rozrywka
Czerstakowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 11:43

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: Czerstakowski » 01 wrz 2020, 11:44

Zawsze się zastanawiałem jaka jest różnica między rehabilitacją a fizjoterapią. Ktoś może mi to wytłumaczyć? Myślałem, że fizjoterapia wchodzi w zakres rehabilitacji, ale teraz to już nie jestem tego tak pewny.

___
kiedy zwrot podatku
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: powerba » 30 wrz 2020, 15:35

Super placówka rehablitacyjna to http://rehapro.com.pl/ Mają tam wspaniałych lekarzy i rehabilitantów, ośrodek jest nowoczesny, dobrze wyposażony i mają rozsądne ceny. Dzięki nim szybko wróciłam do formy i mogę cieszyć się sprawnością i zdrowiem.
Witkarrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 23 gru 2017, 18:54

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: Witkarrek » 17 paź 2020, 14:06

Szukajcie takiej pomocy wyłącznie u profesjonalistów - ze zdrowiem nie ma żartów, szczególnie z urazami, które niedoleczone mogą powracać. Przy rehabilitacji mogą też wam pomóc sprzęty od https://www.brandvital.eu/ Oprócz urządzeń dla seniorów - aparatów słuchowych, materaców przeciwodleżynowych, czy też wózków inwalidzkich, znalazłam tu przeróżne sprzęty rehabilitacyjne. Można kupić tu ortezy, stabilitazatory stawów, kule i balkoniki ortopedyczne.
domnia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 24 wrz 2020, 21:36

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: domnia » 17 paź 2020, 23:46

Rehabilitacja i fizjoterapia mają kluczowe znaczenie rzeczywiście w leczeniu dolegliwości układu kostno-stawowego, szczególnie w problemach z kręgosłupem. Ale też trzeba to przyznać, że często bez operacji się nie obejdzie. Na szczęście są teraz różne nowoczesne metody ich wykonywania, zobacz tutaj jakie możliwości dają endoskopowe operacje kręgosłupa.
Iris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 lis 2020, 18:20

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: Iris » 19 lis 2020, 23:53

Co do rehabilitacji to w Siemianowicach Śląskich bardzo dobry ośrodek zajmujący się różnymi zaburzeniami to Neuro Care Clinic https://www.neuro-care.pl/ Leczą zaburzenia ruchowe, zaburzenia pamięci i otępienia, stany po udarach i zespoły bólowe. Traficie tam na wspaniałych profesjonalistów, współpracujących z profesjonalnymi pracowniami radiologicznymi i laboratoriami, także warto mieć na nich namiary.
onlysun
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2020, 14:56

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: onlysun » 20 lis 2020, 14:21

Jeśli szukacie kliniki w Poznaniu to polecam https://www.kreg.com.pl/. Moi rodzice korzystają z ich usług i chwalą sobie.
rossi
Level 1
Level 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 paź 2019, 18:56

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: rossi » 03 gru 2020, 19:03

Niestety w życiu różnie bywa... Czasami dojdzie do jakiegoś wypadku, czy innego zdarzenia i wtedy potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny. Dlatego warto sobie sprawdzić przykładowo sklep medyczny.store , który oferuje nawet doskonałej jakości inwalidzkie wózki elektryczne.
humer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:09

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: humer » 04 gru 2020, 10:10

doradzi mi ktoś sklep medyczny ze sprzętem do fizjoterapi?
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: ewelina8393 » 06 gru 2020, 22:34

Jeśli mowa tutaj o rehabilitacji dla osoby starszej, to polecam też sprawdzić łóżko rehabilitacyjne dla seniora, ponieważ to zawsze odpowiednie ułatwienie i też wygoda dla seniora. Opieka w wielu przypadkach jest bardzo ważna, a odpowiednie produkty pomagają w tym, że wszyscy są zadowoleni.
kubyc
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2020, 11:02

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: kubyc » 07 gru 2020, 11:08

zdecydowanie warto jest postawić na zabiegi w tym zakresie, według mnie super sprawa

______
przepiśnik
Cezarita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2020, 10:03

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: Cezarita » 08 gru 2020, 10:04

Bardzo fajnie, że udzielacie informacji w takich tematach.
bubblegum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:18

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: bubblegum » 05 sty 2021, 19:25

U nas w powrocie dziadka do sprawności po operacji kolana pomogły kule medyczne. Kupiliśmy w specjalistycznym sklepie, polecanym przez rehabilitanta. Warto słuchać takich rad, to naprawdę pomaga
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: monika6 » 21 sty 2021, 12:31

Wiecie co, ja się zapisałam do http://www.rehabilitacje.org/mają naprawdę najlepsze i najbardziej konkretne działania jeżeli chodzi o rehabilitację. pomogą naprawdę solidnie, nic na odwal się. Bardzo fajny personel i super ekipa.
przygódka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 28 lis 2021, 17:13

Re: rehabilitacja i fizjoterapia

Postautor: przygódka » 05 gru 2021, 15:30

Mnie do wizyty skłonił stres - czułam po prostu, że moje ciało i mięśnie były spięte. Fizjoterapeuta z takiej warszawskiej kliniki FIMEDICA bardzo mi pomógł w odnalezieniu źródła bólu i dyskomfortu. Pomocne okazały się zabiegi terapii manualnej połączone z prądem elektrycznym. Cieszę się, że trafiłam do tej kliniki - POLECAM!

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość