Liceum vs technikum weterynaryjne proszę o pomoc

Technikum Forum
lotka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013, 11:50
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Liceum vs technikum weterynaryjne proszę o pomoc

Postautor: lotka56 » 24 lut 2013, 11:52

więc tak jestem w 3 klasie gimnazjum i w jestem w 100% pewna że chce iść na weterynarie. Wszystko przemyślałam i dużo rozmawiałam z rodzicami. Jestem w pełni świadoma że są to bardzo ciężkie studia, bardzo trudny zawód i jestem na to naprawdę przygotowana - ale do tego mnie ciągnie. W technikum mam praktyki i po nim jakiś zawód ;) chcę iść nas studia po technikum no bo jednak lekarza a technik do duża różnica. po prostu wiem że tam będę mogła już się przygotowywać ( również pod względem psychicznym). jednak ostatnio na wielu forach internetowych wyczytałam że w technikum źle mnie przygotują do matury ;( i zaczęłam się martwić . W sumie już od 4 lat byłam pewna tej szkoły i rodzice powiedzieli że chętnie mi ją opłacą ( to szkoła prywatna ). Rozmawiałam z tatą i on powiedział że technikum i liceum to praktycznie to samo tylko że po technikum mam zawód..... powiedział że w obu szkołach do matury przygotowują tak samo ale ważne jest to że ja muszę się przyłożyć i bardzo dobrze o tym wiem ;) Ale dręczą mnie te opinie które wyczytałam i proszę o wasze sugestie

dodam jeszcze że nawet nie chodzi tak bardzo o ten zawód bo chce iść na studia ale o to że będe miała zajęcia o zwierzętach i praktyki w lecznicach ( bo moja mama tam dzwoniła i są takie )
:( prosze doradzcie mi
martok
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2013, 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: martok » 24 lut 2013, 12:51

Różnica zasadnicza jest taka, że po technikum BĘDZIESZ MOGŁA studiować, jeśli będziesz na to miała ochotę (i będą sprzyjające okoliczności), zaś po liceum BĘDZIESZ MUSIAŁA studiować, bo liceum nie daje kompletnie żadnego przygotowania zawodowego (no może ewentualnie do kasy w hipermarkecie). Jeśli więc przyszłe okoliczności tak się ułożą, że studiować nie będziesz mogła, to po liceum zostaniesz na lodzie. Ja bym więc powiedział, że chyba technikum byłoby lepszym wyborem. Ale podkreślam słowo CHYBA - daleko mi do pewności w tej sprawie.
buksow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:49

Re: Liceum vs technikum weterynaryjne proszę o pomoc

Postautor: buksow » 31 mar 2017, 14:02

Idź do liceum. Masz jeszcze dużo czasu do podjęcia decyzji i wiele się może zmienić, a technika niestety zazwyczaj mają słaby poziom nauczania jeśli chodzi o zagadnienia ogólne, a nie zawodowe.
kamilo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:13

Re: Liceum vs technikum weterynaryjne proszę o pomoc

Postautor: kamilo » 15 maja 2017, 16:30

możesz iść do cosinusa na technika weterynarii. wystarczy skończone liceum, matura nie jest wymagana. poza tym nic nie płacisz
Awatar użytkownika
jurko19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Liceum vs technikum weterynaryjne proszę o pomoc

Postautor: jurko19 » 10 sie 2019, 11:11

Technik w mojej ocenie daje więcej.

Wróć do „Technikum Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość