Kompres czy plaster?

Tu można promować swoje strony
CopperRyk
Forumowicz
Forumowicz

Kompres czy plaster?

Postautor: CopperRyk » 07 cze 2019, 11:22

Witam, mam pytanie, czytałem różne opinie i sam już nie wiem, czy lepiej jest na niewielką ranę przykleić plaster czy może kompres i zabandażować? https://hellodent.pl/artykuly-jednorazo ... esy-jalowe no to już wiem, zależy to od rany oczywiście, a info na temat kompresów znalazłem tu :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, 18:28 przez CopperRyk, łącznie zmieniany 1 raz.
miracle
Junior Admin
Junior Admin

Re: Kompres czy plaster?

Postautor: miracle » 07 cze 2019, 17:15

Na niewielką stosuję plastry.
Kamilka75
Level 1
Level 1

Postautor: Kamilka75 » 18 cze 2019, 10:03

Przecież można jeszcze inaczej, skoro wymyślono octenisept preparat do dezynfekcji ran . Bardzo dobrze się wchłania, nie pozostawia na skórze żadnego śladu, nie ma szczególnie drażliwego zapachu i świetnie się sprawdzi do odkażenia każdej rany, w tym także oczywiście oparzenia, odparzenia czy nawet pleśniawki u dziecka.
stella93
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: stella93 » 27 wrz 2019, 10:56

Jest wiele różnych sposobów na oparzenie wrzątkiem. Wszystko zależy od stopnia oparzenia. Jeśli miejsce jest tylko lekko oparzone wystarczy schłodzić je zimną wodą, jeśli natomiast jesteś bardziej poparzony radzę udać się do lekarza. Oni udzielą Ci wykwalifikowanej pomocy, dadzą leki i założą opatrunek. To naprawdę bardzo ważne, nigdy nie można lekceważyć sobie takich rzeczy.
monikabert90
Level 3
Level 3

Postautor: monikabert90 » 28 lis 2019, 23:26

Myślę, że warto tez zastosować jakiś dobry krem na oparzenia skóry, na przykład dostępny w aptekach Octenicare. Dzięki temu mniejsze jest prawdopodobieństwo, że po takim oparzeniu zostanie nieestetyczna blizna.
gardenia
Level 1
Level 1

Postautor: gardenia » 16 kwie 2020, 11:35

Rana ranie nie równa. Każda sytuacja może wymagać innego opatrunku. Na ogół w domu używam plastra, bo to bardzo wygodna forma i jeśli nie trzeba wizyty u chirurga staram się ranę zdezynfekować i po prostu przykleić plaster. Często stosuję również plastry przy ochronie stóp, a tu jest doprawdy ogromna oferta https://salvequick.pl/product-cat/ochrona-stop/ Dość często kupuję obuwie i za każdym razem na początku ich użytkowania robią mi się bolesne bąble. Najlepsze w tym przypadku są plastry Blister Rescue, które idealnie zabezpieczają stopę w miejscu pęcherzy.

Wróć do „Reklama”